صفحه 34 از 34 نخستنخست ... 24323334
نمایش نتایج: از 331 به 339 از 339
    مدیر بخش
    اختصاصی دیسکس

نام
    ali
    نقل قول نوشته اصلی توسط aTropaT نمایش پست ها
    اتاقا من هم این موضوع رو شنیدم که دیسکس ها به میکس دل خاصی عادت میکنن و اگه بعد از عادت به فروش برن، صاحب جدید در صورت ندونستن ترکیبات قبلی میکس، به مشکل میخوره. بهمین خاطر یک فروشنده ایی میگفت که برای اینکه ماهی ها همچین اتفاقی براشون نیفته فقط با دل تغذیه میکنم. نظر اساتید چیه؟

در ضمن من این تاپیک رو تقریبا کامل خوندم ولی جواب سوالاتمو نگرفتم. چون بقول شما سروران وقتی غذا یک مدت بمونه کیفیتش رو از دست میده لذا باید میکس به اندازه ای تهیه بشه که در طی مدت زمان مشخصی مصرف بشه. مثلا یک ماه یا دو ماه. درسته؟ حالا چند سوال دیگه هم دارم:

1) برای 5 دیسکس میزان مواد اون فرمولاسیون چقدر باید باشه؟ بعبارتی مطرح کردین که مثلا 1 کیلو دل. حالا این 1 کیلو دل و سایر ترکیبات میکس، کفایت تغذیه چند دیسکس در 1 ماه رو میکنه؟

2) اینکه وقتی میکس تهیه شد، اشاره ای به تعداد دفعات استفاده اش در 1 روز نشده. با اینکه اسم تاپیک در ارتباط با میکس دل هست ولی به تعداد استفاده مثلا کرم خونی یا ارتمیا در طول 1 هفته اشاره شده ولی میکس دل اصلا اشاره ایی نشده؟ روزی 3 وعده -4 وعده یا ... البته میدونم شاید اینو بپرسید که از غذاهای دیگه هم استفاده میکنم یا نه؟ ولی فرض کنید روزی 1 وعده غذای تترا 1 وعده هیکاری هم در کنار میکس دل باشیم وعده های مصرفی میکس رو بفرمایید.

3) نظر اساتید در مورد استفاده از غذای خشک بیومار فرانسه چی هست؟

ممنون
    به دیسکس نباید دل رو به صورت تنها داد و باید با ماهی و بقیه مواد میکس بشه
    1) سوالتون خیلی کلی هست چون به خیلی چیزها بستگی داره، مثلا 5 تا دیسکسه چه سایزی؟ روزی چن وعده بخواین از میکس استفاده کنین؟ و ....
    2) افرادی که سایز میکنن، غذای اصلی ای که استفاده میکنن همین میکس دل هست با تعداد دفعات غذادهی بالا ولی افراد خونگی در منزل معمولا روزی 3 وعده غذا دهی میکنن ینی یک وعده از میکس و یک وعده از گرانول و یک وعده از پولکی
    3) به دیسکس معمولا بیومار نمیدن
    مطالب مفید درباره ماهی و آکواریوم را در پیج ما دنبال کنین
    Instagram:ParsDiscus
    Telegram:@Pars_Discus

نام
    ميثم
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali_mohebbi نمایش پست ها
    به دیسکس نباید دل رو به صورت تنها داد و باید با ماهی و بقیه مواد میکس بشه
    1) سوالتون خیلی کلی هست چون به خیلی چیزها بستگی داره، مثلا 5 تا دیسکسه چه سایزی؟ روزی چن وعده بخواین از میکس استفاده کنین؟ و ....
    2) افرادی که سایز میکنن، غذای اصلی ای که استفاده میکنن همین میکس دل هست با تعداد دفعات غذادهی بالا ولی افراد خونگی در منزل معمولا روزی 3 وعده غذا دهی میکنن ینی یک وعده از میکس و یک وعده از گرانول و یک وعده از پولکی
    3) به دیسکس معمولا بیومار نمیدن
    خب اينكه افراد محتلف از وعده هاي غذايي مختلف استفاده ميكنن، فكر نميكنم درست باشه. براي اينكه ماهي خوب رشد كنه و رشد سوز نشه طبيعتا بايد از تعداد وعده هاي مشخصي بايد استفاده كرد. اينطور بگم كه كسي كه روزانه 3 وعده غذادهي ميكنه نميتونه ملاك مناسبي براي سايرين باشه. ملاك تعداد وعده هاي غذايي هست كه شما اساتيد و خبرگان ديسكس استفاده ميكنن. شايد روزي 7-8 بار بهشون غذا ميديد. البته اينو دقيق نميدونم.

طبيعتا ميزان مصرف غذا با سايز ماهي متناسب هست. هر چه بزرگتر مصرفش بيشتر. مثلا شما فرض كنيد براي 5 عدد ديسكس سايز 2 و بخواهيم 2 وعده غذاي تترا و هيكاري هم در كنارش استفاده كنيم. در اينصورت به چه ميزاني ميكس دل بايد تهيه كرد؟

بيومار غذاي گياه خوار ها هستش. يك فروشنده ايي مبگفت كه ما خودمون توليد ميكنيم و بهشون بيومار فرانسه ميديم كه كم و كسري از غذاهاي آلماني مثل تترا نداره. البته بخوبي ميدونيم كه بيشتر تكثيركنندگان بخاطر صرفه اقتصادي هم كه شده از غذاهاي با كيفيت استغاده نميكنن. البته اينم بگم كه بنده در حال حاضر ساكن يك شهرستان كوچيك هستم كه بخاطر سختي كار معمولا فروشندگان اصلا سراغ ديسكس نميرن.
    زندگي ميكنم، حتي اگر بهترين هايم را از دست بدهم! اين زندگي كردن هست كه بهترين هاي ديگر برايم ميسازد. بگذار هر آنچه از دست ميرود برود؛ من آن را ميخواهم كه به التماس آلوده نباشد، حتي زندگي را.

مدیر بخش
    اختصاصی دیسکس

نام
    ali
    نقل قول نوشته اصلی توسط aTropaT نمایش پست ها
    خب اينكه افراد محتلف از وعده هاي غذايي مختلف استفاده ميكنن، فكر نميكنم درست باشه. براي اينكه ماهي خوب رشد كنه و رشد سوز نشه طبيعتا بايد از تعداد وعده هاي مشخصي بايد استفاده كرد. اينطور بگم كه كسي كه روزانه 3 وعده غذادهي ميكنه نميتونه ملاك مناسبي براي سايرين باشه. ملاك تعداد وعده هاي غذايي هست كه شما اساتيد و خبرگان ديسكس استفاده ميكنن. شايد روزي 7-8 بار بهشون غذا ميديد. البته اينو دقيق نميدونم.

طبيعتا ميزان مصرف غذا با سايز ماهي متناسب هست. هر چه بزرگتر مصرفش بيشتر. مثلا شما فرض كنيد براي 5 عدد ديسكس سايز 2 و بخواهيم 2 وعده غذاي تترا و هيكاري هم در كنارش استفاده كنيم. در اينصورت به چه ميزاني ميكس دل بايد تهيه كرد؟

بيومار غذاي گياه خوار ها هستش. يك فروشنده ايي مبگفت كه ما خودمون توليد ميكنيم و بهشون بيومار فرانسه ميديم كه كم و كسري از غذاهاي آلماني مثل تترا نداره. البته بخوبي ميدونيم كه بيشتر تكثيركنندگان بخاطر صرفه اقتصادي هم كه شده از غذاهاي با كيفيت استغاده نميكنن. البته اينم بگم كه بنده در حال حاضر ساكن يك شهرستان كوچيك هستم كه بخاطر سختي كار معمولا فروشندگان اصلا سراغ ديسكس نميرن.
    متاسفانه من دقیقا متوجه نمیشم که سوال شما چیه
    چیزی که شما نوشتین دقیقا برعکس هست، هرچی سایز ماهی کوچیکتر باشه نیاز به دفعات غذادهی بیشتری داره به عنوان مثال به دیسکس یک اینچی در روز تا 8 مرتبه هم غذا میدن ولی به دیسکس بالغ و جفت خورده که این مقدار غذا نمیدن
    برای 5 عدد دیسکس سایز دو با اون شرایطی که نوشتین، برا اینکه میکس کهنه نشه و کیفیتش پایین نیاد، تا یک کیلو میکس تهیه کنین

با سلام خدمت دوستان برای اینکه میکس دل تو آب زود باز نشه چه ماده ای باید بهش اضافه بشه من درست کردم میریزم تو آب زود باز میشه/ لطفا راهنمایی کنید

مدیر بخش
    اختصاصی دیسکس

نام
    ali
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali marandi نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان برای اینکه میکس دل تو آب زود باز نشه چه ماده ای باید بهش اضافه بشه من درست کردم میریزم تو آب زود باز میشه/ لطفا راهنمایی کنید
    سلام
    برای جلوگیری از اینکار میتونین از پودر ژلاتین در میکس دل استفاده کنین

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_mohebbi نمایش پست ها
    سلام
    برای جلوگیری از اینکار میتونین از پودر ژلاتین در میکس دل استفاده کنین
    برای 250 یا 300 گرم میکس دل چقدر باید پودر ژلاتین بریزم؟

مدیر بخش
    اختصاصی دیسکس

نام
    ali
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali marandi نمایش پست ها
    برای 250 یا 300 گرم میکس دل چقدر باید پودر ژلاتین بریزم؟
    من وزن نمیکنم و به صورت چشمی ازش استفاده میکنم
    کم کم بریزین و مخلوط کنین تا به چسبندگی لازم برسه

Smile

سلام
    میخوام حدود ۷عدد دیسکس ۱/۵ اینچی بخرم

برای غذاشون تا جایی که تو این تاپیک خوندم به صورته زیره اگر مشکلی داره بگید ممنونم

صبح:ارتیما منجمد
    ظهر:میکس دل با دل مرغ- قزل الا-میگو-عصاره سیر-فلفل دلمه ای
    شب :غذای خشک که هنوز نمیدونم چه نوعی و چه مارکی

هفته ای ۱بار هم رنگدانه که از نوع و مارکش بیخبرم

مدیر بخش
    اختصاصی دیسکس

نام
    ali
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amirtaha13 نمایش پست ها
    سلام
    میخوام حدود ۷عدد دیسکس ۱/۵ اینچی بخرم

برای غذاشون تا جایی که تو این تاپیک خوندم به صورته زیره اگر مشکلی داره بگید ممنونم

صبح:ارتیما منجمد
    ظهر:میکس دل با دل مرغ- قزل الا-میگو-عصاره سیر-فلفل دلمه ای
    شب :غذای خشک که هنوز نمیدونم چه نوعی و چه مارکی

هفته ای ۱بار هم رنگدانه که از نوع و مارکش بیخبرم
    سلام
    میکس دل رو حتی الامکان با دلی غیر از دل مرغ تهیه کنین
    و همچنین در صورت امکان از فیله ماهی سالمون استفاده کنین

برای غذا خشک هم از برند تروپیکال میتونین استفاده کنین

صفحه 34 از 34 نخستنخست ... 24323334