صفحه 1292 از 1295 نخستنخست ... 29279211921242128212901291129212931294 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 12,911 به 12,920 از 12942
Like Tree117Likes

موضوع: سوالات بخش سازگاري ماهي ها

با سلام خدمت دوستان
    الان بیش از یک ماه هست که تانک کوی هام رو راه انداختم.مدتی منتظر شدم تا یکم جلبک تو تانک بخ وجود بیاد بعد 6 تا کت(3 تا خال دار طلایی و 3 تا اسپورت)انداختم.همون اول کوی ها به دید غذا بهشون حمله ور شدن ولی بعد نیم ساعت دیگه کاریشون نداشتن.بعد سه روز متاسفانه یکی از اسپرت ها مردو و بعد دو هفته دوتا اسپرت دیگه هم مردن.خواستم بدونم نظرتون در مورد علتش چیه؟ولی خال طلایی ها مشکلی ندارن

نام
    Plankton
    نقل قول نوشته اصلی توسط رفاهی نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    الان بیش از یک ماه هست که تانک کوی هام رو راه انداختم.مدتی منتظر شدم تا یکم جلبک تو تانک بخ وجود بیاد بعد 6 تا کت(3 تا خال دار طلایی و 3 تا اسپورت)انداختم.همون اول کوی ها به دید غذا بهشون حمله ور شدن ولی بعد نیم ساعت دیگه کاریشون نداشتن.بعد سه روز متاسفانه یکی از اسپرت ها مردو و بعد دو هفته دوتا اسپرت دیگه هم مردن.خواستم بدونم نظرتون در مورد علتش چیه؟ولی خال طلایی ها مشکلی ندارن
    سلام
    دوست عزیز در کل شما نباید با ماهی هایی مثل کوی و گلدفیش از پلکو ها استفاده کنید
    کوی به این دلیل که میتونه به ماهی های ضعیف و بی دفاع آسیب بزنه
    دیگه وقتی سر و صورت و چشم و ... یه ماهی مثل گلدفیش رو میتونه بخوره ، ببینید چیه دیگه این ماهی :|
    پلکو هارم اذیت میکنن و تعقیبشون میکنن و ماهی بیچاره خسته میشه
    یکی از دلایل مرگشون همین میتونه باشه
    دوتا احتمال دیگم هست ...
    بیشتر وقت ها پلکو ها از گشنگی میمیرن که ممکنه به پلکو های شما هم غذا نرسیده باشه و از گشنگی تلف شده باشن
    کوی اجازه نمیده که بهشون چیزی برسه هرچی باشه رو میخورن و کف تانک رو هم جارو میکنن
    همیشه باید تانک دیگه ای برای پلکو ها داشته باشید تا هر چند وقت یکبار در اون تانک بهشون غذا بدید
    احتمال دیگه این هست که ممکنه شما محلولی چیزی به تانک اضافه کردید مثل نمک بیش از حد
    ویرایش توسط faezeh.aqua : 01-06-2017 در ساعت 02:40 PM
    💕
    اکواریومه فائزه
    معرفی انواع ماهیان زینتی در اینستاگرام من : faezeh.aqua

3. تشکر رفاهی از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نقل قول نوشته اصلی توسط faezeh.aqua نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز در کل شما نباید با ماهی هایی مثل کوی و گلدفیش از پلکو ها استفاده کنید
    کوی به این دلیل که میتونه به ماهی های ضعیف و بی دفاع آسیب بزنه
    دیگه وقتی سر و صورت و چشم و ... یه ماهی مثل گلدفیش رو میتونه بخوره ، ببینید چیه دیگه این ماهی :|
    پلکو هارم اذیت میکنن و تعقیبشون میکنن و ماهی بیچاره خسته میشه
    یکی از دلایل مرگشون همین میتونه باشه
    دوتا احتمال دیگم هست ...
    بیشتر وقت ها پلکو ها از گشنگی میمیرن که ممکنه به پلکو های شما هم غذا نرسیده باشه و از گشنگی تلف شده باشن
    کوی اجازه نمیده که بهشون چیزی برسه هرچی باشه رو میخورن و کف تانک رو هم جارو میکنن
    همیشه باید تانک دیگه ای برای پلکو ها داشته باشید تا هر چند وقت یکبار در اون تانک بهشون غذا بدید
    احتمال دیگه این هست که ممکنه شما محلولی چیزی به تانک اضافه کردید مثل نمک بیش از حد
    کوی ها دیگه کاری نداشتن باهاشون چون هیچ وقت گرسنه نمی موندن.از نظر موجودی جلبک هم فکر کنم حدود 20 روز 34 تا کوی تو آکواریوم باشن مشکلی نباشه.ولی نمک!نمک جزء لاینفک تانک کوی هست و من هم غلظت تقریبی 1.5تا 1.8 گرم بر لیتر رو همیشه حفظ می کنم.

کوی ها دیگه کاری نداشتن باهاشون چون هیچ وقت گرسنه نمی موندن.از نظر موجودی جلبک هم فکر کنم حدود 20 روز 34 تا کوی تو آکواریوم باشن مشکلی نباشه.ولی نمک!نمک جزء لاینفک تانک کوی هست و من هم غلظت تقریبی 1.5تا 1.8 گرم بر لیتر رو همیشه حفظ می کنم.
    بعدشم من برای کوی ها همیشه از غذای شناور استفاده می کنم که آلودگی نداشته باشم!

پلیکو ها به شوری اب حساسن، بالغ تر هاش مقاومت بیشتری به شوری آب دارن، باید هر هفته یکی دو بار غذا بدی بهشون در هر صورت

6. تشکر رفاهی, hossein8439 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

سلام دوستان و اساتید عزیز
    آیا میشه تو تانکی که اهالی اون آفریقاییها مثل ماکرو و ونوستوس و مارملاو و ...و لوچ دلقک هستن ماهی پوزه خرگوشی اضافه کرد به شرطی که پوطه خرگوشی بزرگتر از بقیه باشه؟
    آکواریوم اسکار من و حالا آفریقایی ها لطفا نظر بدین http://www.aqua-quest.ir/forum/thread14104/

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehrmanesh نمایش پست ها
    پلیکو ها به شوری اب حساسن، بالغ تر هاش مقاومت بیشتری به شوری آب دارن، باید هر هفته یکی دو بار غذا بدی بهشون در هر صورت
    چطوری بدم؟عمق تانکم 120 هست!

نام
    حسین
    درود، میتونی یه تانک کوچیک (مثل تانک قرنطینه) داشته باشی، هفته ای یه بار کت فیش رو بندازی توش و بهش غذا بدی. یه راه دیگه هم اینه که شب توی تاریکی کمی غذای زیرآبی توی تانک بریزی تا به کت فیش برسه. موفق باشی.

کدو پخته هم ميتوني بدی بهشون، از همین کدوهای شب یلدا، خودش میره زیر آب. خیلی دوست دارن

نام
    MAMI IOON
    سلام ببخشید میشه اروانا رو با گرین تیلور نگه داشت

نام
    mojtaba
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد حسینی نمایش پست ها
    سلام ببخشید میشه اروانا رو با گرین تیلور نگه داشت
    سلام
    بله
    سازگاری دارن آروانا بزرگتر باشه

http://www.aqua-quest.ir/forum/thread8413/ آکواریوم 800 لیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــتریmoitaba 1362