صفحه 1 از 272 1231151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 2712
Like Tree34Likes

موضوع: سوال های بخش بستر كاشت گياهان آکواریومی

Question سوال های بخش بستر كاشت گياهان آکواریومی

با سلام و خسته نباشید
    میخواستم بدونم استفاده از خاک ژله ای میتونه برای ماهی مضر باشه یا نه؟

2. تشکر MOMO33, mohamad.bahmani.021 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

سلام دوستان

چرا گیاهان گندمی، شویدی و دم گربه ای در هر شرایطی از بین میرن

من که تا حالا چند بار توی بسترهای متفاوت مثل ماسه ، سنگ بزرگ و حتی بدون سنگ و در آب خالی آکواریوم

امتحان کردم هر بار از بین رفتن. از کمکتون ممنون می شم

تشکر.

4. تشکر amirreza94 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نقل قول نوشته اصلی توسط mypersid
    سلام دوستان

چرا گیاهان گندمی، شویدی و دم گربه ای در هر شرایطی از بین میرن

من که تا حالا چند بار توی بسترهای متفاوت مثل ماسه ، سنگ بزرگ و حتی بدون سنگ و در آب خالی آکواریوم

امتحان کردم هر بار از بین رفتن. از کمکتون ممنون می شم

تشکر.
    سلام دوست من ، گیاه ها نیاز های متعددی دارن که هر کدوم شون رو شما نداشته باشین باعث از بین رفتن گیاه ها تون میشین . در وحله اول ممکنه نور تون مناسب برای اون گیاه ها نباشه ، ممکنه دی اکسید کافی نداشته باشین ، ممکنه کود نیترات تون کم باشه و یا ممکنه انقدر زیاد باشه که باعث سوختن شون بشه ( یعنی بین تعداد ماهی ها و گیاه ها تعادل وجود نداره ) ممکنه املاح اب تون نا مناسب باشه و بستر تون هم فقط ظاهرش فرق میکنه و فقیر از نوع املاحی هستش . برای همین هم ظاهراً بستر عوض میکنین و باز هم گیاه ها از بین میرن در حالی که خوش رشد ترین گیاه ها همین 3 تا هستن که میگین و با همین ها یه جنگل راه انداختم .
    با درود و سپاس فراوان : شهرام

6. تشکر ابوالفضل, nasimeyas از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

سلام آقا شهرام خیلی چاکریم دست گلت درد نکنه که راهنمایی کردی

ولی من اون موقعی که تازه دنبال راه انداختن آکواریوم بودم چند سال پیش توی چند تا از این آکواریومی های کوچک که

دنبال گیاه می گشتم میگفتن نمیاریم چون زود از بین می ره و مشتری نداره یه کم که بیشتر وارد شدم و بازار ماهی مثل

پلاسکو و خیابون نواب رو شناختم گفتم بابا اونا این کاره نبودن چون فهمیدم که همین سه تا گیاه مخصوصا گندمی که

مثل چی تکثیر میشه خیلی هم گیاه های فوق العاده و پر طرفداری هستن اما بعد از چند بار خرید 5 ، 10 ، 15 هزار تومنی

از این گیاه ها و به قول شما جنگل راه انداختن تو دو تا آکواریوم و بستر های متفاوت و از بین رفتنشون که نه تکثیر میشدن

و نه از بین می رفتن و تا مدتها به یه شکل و اندازه باقی میموندن تا میپوسیدن با خودم گفتم شاید حرف اون آکواریومی ها

و ارزونی این گیاه ها بی دلیل نبوده وگر نه من یه آدمیم که اگر 1 دونه مثلا گندمی می خریدم انقدر خوب ازش مراقبت میکردم

که صدتا بشه . به هر حال نمیدونم چرا اینطور میشه البته من این گیاه رو هم دارم که عکسشو میزارم کنار اونها بوده گرونتر هم

هست از پایه هم داره زیاد میشه . لطفا در مورد این 3 گیاه بیشتر کمکم کن تا بتونم ازشون استفاده کنم خودم که به گندمی

خیلی هم علاقه دارم واقعا آکواریوم رو قشنگ میکنه

باز هم تشکر

8. تشکر nasimeyas از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

سلام آقا شهرام خیلی چاکریم دست گلت درد نکنه که راهنمایی کردی

ولی من اون موقعی که تازه دنبال راه انداختن آکواریوم بودم چند سال پیش توی چند تا از این آکواریومی های کوچک که

دنبال گیاه می گشتم میگفتن نمیاریم چون زود از بین می ره و مشتری نداره یه کم که بیشتر وارد شدم و بازار ماهی مثل

پلاسکو و خیابون نواب رو شناختم گفتم بابا اونا این کاره نبودن چون فهمیدم که همین سه تا گیاه مخصوصا گندمی که

مثل چی تکثیر میشه خیلی هم گیاه های فوق العاده و پر طرفداری هستن اما بعد از چند بار خرید 5 ، 10 ، 15 هزار تومنی

از این گیاه ها و به قول شما جنگل راه انداختن تو دو تا آکواریوم و بستر های متفاوت و از بین رفتنشون که نه تکثیر میشدن

و نه از بین می رفتن و تا مدتها به یه شکل و اندازه باقی میموندن تا میپوسیدن با خودم گفتم شاید حرف اون آکواریومی ها

و ارزونی این گیاه ها بی دلیل نبوده وگر نه من یه آدمیم که اگر 1 دونه مثلا گندمی می خریدم انقدر خوب ازش مراقبت میکردم

که صدتا بشه . به هر حال نمیدونم چرا اینطور میشه البته من این گیاه رو هم دارم که عکسشو میزارم کنار اونها بوده گرونتر هم

هست از پایه هم داره زیاد میشه . لطفا در مورد این 3 گیاه بیشتر کمکم کن تا بتونم ازشون استفاده کنم خودم که به گندمی

خیلی هم علاقه دارم واقعا آکواریوم رو قشنگ میکنه

باز هم تشکر

سلام دوست خوبم . وظیفه ام بود . در مورد این 3 تا گیاه ، همون طور که ماهی ها انواع مختلف و نیاز های مختلفی دارن گیاه های آکواریومی هم انواع مختلفی دارن که هر کدوم یه جور نور و بستر رو دوست داره . من 2 تا تانک دارم . تو یکی شویدی و دم گربه ای و سیبی خیلی خوب میمونه اما گیاه های خارجی خراب میشه . تو اون یکی گیاه خارجی ها خوب میمونن و این 3 تا رشد نمیکنن . در مورد تانک تو مشکلت به نظر من بستره . اگه اشتباه نکنم سیلیس ریختی . سیلیس هیچ املاحی نداره و عین شیشه میمونه . برای همین این نوع گیاه ها خراب میشن توی تانکت . یه مشکل دیگه دما میتونه باشه . اون 3 تا گیاه تو دمای بالای 26 خراب میشن . اگه اشتباه نکنم دیسکس نگه میداری و دمای دیسکس هم بالای 28 هستش . برای همین اون گیاه ها جواب نمیدن توی تانکت . من برای بستر از 3 لایه استفاده کردم . لایه اول در حدود 2 سانت گل رودخونه ای ریختم . این گل کلیه املاح مورد نیاز گیاه ها رو میرسونه . لایه بعدی 2 سانت ماسه رودخونه ای با قطر 5 تا 10 میلیمتر ریختم که 2 تا حسن داره . اولاً باعث میشه لایه سوم که قراره رو بریزم توی گل فرو نره و ثانیاً ریشه گیاه ها رو نگه میداره و نمیذاره بالا بیان . لایه سوم هم 3 سانت ماسه ریز الک شده دریایی ریختم که قطرش از 1 تا 3 میلیمتر هستش . گیاه ها رو طوری میکارم که ریشه شون با لایه وسطی درگیر باشه . این طوری موقع جوونه زدن خیلی راحت از بغل میتونن جوونه بزنن چون که قطر ذرات خیلی کمه و راحت ریشه ها توش فرو میرن . اما وقتی که ریشه دادن ریشه ها شون توی گل فرو میره که این باعث میشه خیلی سرحال و قوی باشن . نور هم مهم هستش . برای نور من از مهتابی مخصوص sera برای گیاه استفاده کردم . البته یه کپسول co2 هم گرفتم . وقتی که همه این شرایط جور باشه گیاه ها طوری زیاد میشن که مجبور میشی هر هفته حدود نیم کیلو از اونها رو به دوستان ببخشی یا دور بریزی . ماهی ها هم احساس امنیت میکنن و حتی سخت گیر ترین شون تخم ریزی و تکثیر میکنن . نمیگم بسترت رو عوض کن چون به درد سرش نمیارزه . ممکنه ماهی ها بمیرن . میگم اگه حال و حوصله داری یه تانک کوچیک دیگه راه بنداز فقط برای این گیاه ها و با روشی که بهت گفتم . هر موقع دستت اومد جریان و موفق شدی راحت گیاه ها رو تکثیر کنی ماهی ها رو انتقال بده اونجا و بعد تانک اصلی رو دوباره سازی کن . ببخش که دیر جواب دادم . خیلی وقت بود سایت نیومده بودم . باز اگه مشکلی داشتی در خدمتت هستم .
    با درود و سپاس فراوان : شهرام

10. تشکر zhiar, ali880077, amo-mohsen, nasimeyas, adernalin_77 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

سلام

گیاهای من یه مقدار به مشکل خوردن. یه نگاه به بسترش کردم گل لایه ی زیری به نظر یه مقدار بو میده در حالی که اول اصلا بو نمیداد

گذاشتم کاملا زیر آفتاب خشک شد . بعد هم توی فر حرارتش دادم تا اگه میکروبی داره از بین بره .البته به توصیه دوستان در همین سایت

ولی نمی دونم چرا گندیده. داره گیاهارم خراب میکنه. می دونید دلیلش چیه؟

نام
    رسول گل محمدی
    سلام

گیاهای من یه مقدار به مشکل خوردن. یه نگاه به بسترش کردم گل لایه ی زیری به نظر یه مقدار بو میده در حالی که اول اصلا بو نمیداد

گذاشتم کاملا زیر آفتاب خشک شد . بعد هم توی فر حرارتش دادم تا اگه میکروبی داره از بین بره .البته به توصیه دوستان در همین سایت

ولی نمی دونم چرا گندیده. داره گیاهارم خراب میکنه. می دونید دلیلش چیه؟
    سلام
    خراب شدن بستر به خاطر اینه که به لایه ی زیرین هوا نرسیده و اکسیژن رد و بدل نشده ، در نتیجه گندیده .
    اگه الان بوشون رفته استفاده کن ، اگه نه بریزشون دور .
    زندگی تفسیر سه کلمه است خندیدن بخشیدن و فراموش کردن پس بخند ببخش و فراموش کن

13. تشکر nasimeyas از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

از سنگ مدادی که استفاده میکنم منتهی اول گل رودخونه ریختم بعد شن درشت

بعد سنگ هوارو گذاشتم و شن ریزو ریختم روش.

در مورد حلزونم آخه مثل آفت میممونن لامثبا پر که بشن تو آکواریوم نمای بدی میدن جمعشونم نمیشه کرد

15. تشکر nasimeyas از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    رسول گل محمدی
    از سنگ مدادی که استفاده میکنم منتهی اول گل رودخونه ریختم بعد شن درشت

بعد سنگ هوارو گذاشتم و شن ریزو ریختم روش.

در مورد حلزونم آخه مثل آفت میممونن لامثبا پر که بشن تو آکواریوم نمای بدی میدن جمعشونم نمیشه کرد
    منظورم حلزون آفت نبود ، حلزون شیپوری آفت نیست و رشدش هم مثل حلزون آفت سریع نیست . شما پست حلزون ها در بخش مقالات سایت را بخونید متوجه میشید منظورم کدوم نوع حلزونه .
    زندگی تفسیر سه کلمه است خندیدن بخشیدن و فراموش کردن پس بخند ببخش و فراموش کن

17. تشکر nasimeyas از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

به نظر من شما زیاد دارید سخت میگیرید. کریپتون گیاه بسیار مقاومی هست و اگر بستر مخصوص هم نداشته باشه مشکلی براش پیش نمیاد. خود من الان حدود 1 ساله که یه کریپتون رو تو شن های ریز کاشتم رشدش هم خوب بوده و پاجوش هم ازش گرفتم.
    متفاوت فکر کنیم...

19. تشکر Sobhan Toto, mehmeh, nasimeyas از نویسنده این پست تشکر کرده اند.
صفحه 1 از 272 1231151101 ... آخرینآخرین