صفحه 1 از 44 12311 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 435

آبزیان سازگار با دیسکس

این بخش مربوط به آبزیان سازگار با دیسکس می باشد .

نام
    محسن
    بازم سلام
    من دیدم که بارب رزی انگل رو از بدن گلد فیش بیرون می کشه و یه جور دکتره!!!
    ولی آیا در مورد دیسکس ها هم همچین موردی صدق می کنه؟
    و یا اصلا نگهداری سایر ماهی ها با دیسکس ضروریه
    و یا فقط یه تنوعه؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط teruy
    بازم سلام
    و یا فقط یه تنوعه؟
    ممنون
    سلام

قاعدتا بارب ها در تانک دیسکس از لحاظ متابولیسم و سوخت و ساز دچار مشکل بزرگی خواهند شد زیرا دیسکس ها در آبی با دمای 28 الی 30 درجه سانتیگراد زندگی می کنند ولی بارب ها در دمای 20 تا 26 درجه قادر به ادامه حیاط هستند .
    نگهداری هیچ موجودی با دیسکس ضروری نیست ولی برای تنوع میتوانید از خانواده تترا و کت فیش های ریز استفاده کرد .

موفق باشید .

نقل قول نوشته اصلی توسط emil
    بازم سلام
    و یا فقط یه تنوعه؟
    ممنون
    سلام

قاعدتا بارب ها در تانک دیسکس از لحاظ متابولیسم و سوخت و ساز دچار مشکل بزرگی خواهند شد زیرا دیسکس ها در آبی با دمای 28 الی 30 درجه سانتیگراد زندگی می کنند ولی بارب ها در دمای 20 تا 26 درجه قادر به ادامه حیاط هستند .
    نگهداری هیچ موجودی با دیسکس ضروری نیست ولی برای تنوع میتوانید از خانواده تترا و کت فیش های ریز استفاده کرد .

موفق باشید .
    سلام
    اولا بارب ها با ماهیا بزرگتر از خودشون و باله بلند مشکل دارند و نگهداری باربها با دیسکس ها باعث استرس و اذیت دیسکس میشه
    دوما من بارب های رو دردمایی 30نگهداری و در دمای 28درجه ازشون بچه کشیدم
    بهترین هم تانکی برای دیسکاس تترا ها و گورامی ها وکوریدوراس هاو کت ها می باشد

5. تشکر AMIR3 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl22
    نقل قول نوشته اصلی توسط emil
    بازم سلام
    و یا فقط یه تنوعه؟
    ممنون
    سلام

موفق باشید .
    سلام
    اولا بارب ها با ماهیا بزرگتر از خودشون و باله بلند مشکل دارند و نگهداری باربها با دیسکس ها باعث استرس و اذیت دیسکس میشه
    دوما من بارب های رو دردمایی 30نگهداری و در دمای 28درجه ازشون بچه کشیدم
    بهترین هم تانکی برای دیسکاس تترا ها و گورامی ها وکوریدوراس هاو کت ها می باشد

سلام ابوالفضل جان خوش آمدی

یک آکواریوم دار حرفه ای وقتی تصمیم به نگهداری از گونه ای را دارد اول باید به منابع معتبر مراجعه کند و با سیستماتیک و شرایط زیست محیطی و نیاز های آن گونه از ماهی کاملا آشنا شده و بهترین شرایط را برای آن فراهم سازد ، در واقع فرد نگهدارنده باید شرایط را مطابق نیاز ماهی آماده سازد نه اینکه ماهی شرایط ما را تحمل کند .
    دمای آب یکی از عوامل مهم زیست محیطی در مورد ماهی هاست ، کار دستگاه گوارش و عملکرد اندام های داخلی مستقیما به میزان دمای آب بستگی دارد ، تغییرات دما تنها باید در زمان انجام درمان ها صورت بگیرد .

منبع عکس: Aquarien Atlas
    نویسنده : Dr.Paracheirodon axelrodi

موفق باشید.

7. تشکر Anti Karizma از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

سلام و خسته نباشيد
    من حدود 7 روز هست که 4 تا ديسکس خريدم . يکي از اونها که زرد رنگ هست و از همه کوچکتر هست امروز (07/11/88) ديدم که به پهلو افتاده ته آکواريوم و زماني که نور طرفش ميگيرم حرکت مي کنه در سمت ديگه آکواريوم به پهلو مي افتد .
    چند روز پيش ّبه اونها کرمهاي قرمز دادم ولي استقبال نکردند و فرداش آکواريوم را سيفون کردم . مي خواستم بينم چه کار بايد بکنم؟ باتشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط tabrizi
    سلام و خسته نباشيد
    من حدود 7 روز هست که 4 تا ديسکس خريدم . يکي از اونها که زرد رنگ هست و از همه کوچکتر هست امروز (07/11/88) ديدم که به پهلو افتاده ته آکواريوم و زماني که نور طرفش ميگيرم حرکت مي کنه در سمت ديگه آکواريوم به پهلو مي افتد .
    چند روز پيش ّبه اونها کرمهاي قرمز دادم ولي استقبال نکردند و فرداش آکواريوم را سيفون کردم . مي خواستم بينم چه کار بايد بکنم؟ باتشکر

سلام دوست عزیزم خیلی خوش آمدید

متاسفانه پست خود را در جای نا مناسبی ایجاد کرده اید ، محبت کنید از لینک زیر وارد شده و گزارش خود را با توجه به پست شماره یک تکمیل کنید .
    http://www.aqua-quest.ir/ftopict-1243.html

بهترین همراهان دیسکس سری تترا ها و چند تا هم کریدوراس برای نظافت هست . مطلقاً کت فیش های بزرگ شونده نذارین چون باعث استرس میشن
    با درود و سپاس فراوان : شهرام

با سلام و احترام خدمت همه دوستان
    من يك آكواريوم 60 ليتري با چهار ماهي آنجل 5 سانتي دارم شرايط بيولوزيك آكواريوم با توجه به تست نيترات و نيتريت و آمونيومي كه انجام دادم ايده آل است . دو ماه از راه اندازي آكواريوم مي گذرد خواهشمند است مرا راهنمايي كنيد 1- مي توانم سه ماهي ديسكس 4 سانتي به آكواريومم اضافه كنم . 2- استفاده از محلول كاهش سختي و پي اچ شركت تترا و بلك واتر را جهت كنترل اين دو پارامتر توصيه مي كنيد . با تشكر مجدد

نقل قول نوشته اصلی توسط mogtaba1357
    با سلام و احترام خدمت همه دوستان
    من يك آكواريوم 60 ليتري با چهار ماهي آنجل 5 سانتي دارم شرايط بيولوزيك آكواريوم با توجه به تست نيترات و نيتريت و آمونيومي كه انجام دادم ايده آل است . دو ماه از راه اندازي آكواريوم مي گذرد خواهشمند است مرا راهنمايي كنيد 1- مي توانم سه ماهي ديسكس 4 سانتي به آكواريومم اضافه كنم . 2- استفاده از محلول كاهش سختي و پي اچ شركت تترا و بلك واتر را جهت كنترل اين دو پارامتر توصيه مي كنيد . با تشكر مجدد
    سلام مجتبی جان
    به نظر من توی 60 لیتر علاوه بر ماهی هاییکه داری اگه بخوای 3تا دیسکس هم بندازی زیاده.اخه یجا خوندم برای هر دیسکس 40 لیتر.
    میدونم این شرایط ایده عاله.ولی 4 تا هم انجل داری.
    بازم نظر خودته
    من در خدمتم
    تو اگر در تپش باغ خدا را دیدی،همت کن و بگوماهی ها حوضشان بی آب است.(سهراب سپهری)

رنگین کمان سهم کسانیست که تا اخرین لحظه زیر باران می مانند

سکوتم از رضایت نیست.......!!!!!!

صفحه 1 از 44 12311 ... آخرینآخرین