صفحه 1 از 26 12311 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 259
Like Tree5Likes

موضوع: آب مناسب تانک گیاهی

نام
    مهدی

آب مناسب تانک گیاهی

سلام دوستان

لطفا سئوالاتتون درباره آب مناسب و قابل استفاده در تانک گیاهی رو در این تاپیک مطرح کنید تا مورد بررسی قرار بگیره و جواب مناسب توسط دوستان باتجربه به شما داده بشه

متشکرم

نام
    علی رضا
    سلام
    چند وقتی می شه یه اکواریوم کوچیک(40لیتری) با بستر دست ساز و co2 دست ساز (کلا made by hand هست) راه انداختم و برای تست توش چند شاخه سیوی کاشتم...روزای اول سیویا فتوسنتز داشتن و بعد به مرور کمتر شد
    بعد co2 رو راه انداختم زیاد تغییری نکرد
    بعد یاد ابی افتادم که دارم برای اکواریومم استفاده می کنم که کاملا تصفیه شده هست و سختی 60-90 داره....احتمال دادم که مشکل از اب باشه و املاحش بیش از حد گرفته شده باشه ! می خواستم بدونم این اب برای اک گیاهی خوب هست یا نه
    سختی اب شهرمون هم 700 هست

3. تشکر aventador, Mahdi3000 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    alireza
    سلام
    ممنون که برای این موضوع هم تاپیک درست کردین.تششششکر.
    برای اون کسایی که دسترسی به آب or ندارن میتونن که یه درصدی از آب مقطر استفاده کنن؟(آب شیر+مقطر)
    البته نمیدونم آب مقطر 10-30 لیتر میشه پیدا کرد یا نه!
    ویرایش توسط alireza95 : 09-07-2013 در ساعت 04:05 PM

5. تشکر Seyyed saeed seyyedan, محمد رضا کشاورز, hamedgil, aventador, Mahdi3000 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    M!L@D
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza95 نمایش پست ها
    سلام
    برای اون کسایی که دسترسی به آب or ندارن میتونن که یه درصدی از آب مقطر استفاده کنن؟(آب شیر+مقطر)
    آب مقطر املاحش رو از دست میده ولی میشه درصدی از آبو جوشوند
    البته اینم توجه داشته باشین باید آب از صافی عبور داده شه و ته آب ریخته نشه. به دلیل اینکه اگه کلسیم کربنات و منیزیم کربنات که به صورت جامد ته نشین شده دوباره ریخته بشه با اسید کربنیک آکواریوم دوباره واکنش میده و سختی بر میگرده
    ویرایش توسط milad.aviele : 09-07-2013 در ساعت 03:58 PM

7. تشکر Seyyed saeed seyyedan, hamedgil, aventador, Mahdi3000, alireza95 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    alireza
    نقل قول نوشته اصلی توسط milad.aviele نمایش پست ها
    آب مقطر املاحش رو از دست میده ولی میشه درصدی از آبو جوشوند
    میلاد جان متوجه منظورت نشدم!
    آب مقطر که املاحی نداره اصلا.آب شیر هم که سختیش زیاده !خوب اگر این دوتا رو مخلوط کنیم سختی آب تانک نصف آب شیر میشه.نه؟
    جوشوندن آب هم خوبه !ولی نمیدونم چقدر کارساز هست!رزین هم که نمیشه استفاده کرد!

9. تشکر Seyyed saeed seyyedan, aventador, Mahdi3000, milad.aviele از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    احمد
    سلام
    سلام
    آب مقطر واقعا خالص و بهداشتی اگر میخواهی می تونی از لوازم پزشکی ها بگیری، من یه باز نیاز داشتم آب دو بار تقطیر در حجم 4 لیترشو گرفتم 2500
    اما اگر نمی خواهی زیاد هزینه کنی برفک یخچال، آب کولر گازی هم سختی خیلی کمی دارند

11. تشکر Seyyed saeed seyyedan, hamedgil, aventador, Mahdi3000, alireza95 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    M!L@D
    میلاد جان متوجه منظورت نشدم!
    آب مقطر که املاحی نداره اصلا.آب شیر هم که سختیش زیاده !خوب اگر این دوتا رو مخلوط کنیم سختی آب تانک نصف آب شیر میشه.نه؟
    جوشوندن آب هم خوبه !ولی نمیدونم چقدر کارساز هست!رزین هم که نمیشه استفاده کرد!
    علی جان آب مقطر خیلی از عناصر مهم آبو از دست میده... آب رو بجوشونی هم همینطور ولی به مراتب کمتر... من الان همین کارو کردم یک سوم آب رو جوشوندم جواب داده البته من از محلول هم استفاده می کنم. رزین که اصلا مناسب نیست...

13. تشکر Seyyed saeed seyyedan, aventador, alireza95, Mahdi3000 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    مهدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط d-a-r نمایش پست ها
    سلام
    چند وقتی می شه یه اکواریوم کوچیک(40لیتری) با بستر دست ساز و co2 دست ساز (کلا made by hand هست) راه انداختم و برای تست توش چند شاخه سیوی کاشتم...روزای اول سیویا فتوسنتز داشتن و بعد به مرور کمتر شد
    بعد co2 رو راه انداختم زیاد تغییری نکرد
    بعد یاد ابی افتادم که دارم برای اکواریومم استفاده می کنم که کاملا تصفیه شده هست و سختی 60-90 داره....احتمال دادم که مشکل از اب باشه و املاحش بیش از حد گرفته شده باشه ! می خواستم بدونم این اب برای اک گیاهی خوب هست یا نه
    سختی اب شهرمون هم 700 هست
    سلام

شما از همون آبی که سختی 60 تا 90 داره استفاده کن . اتفاقا بهتر هم هست
    من از آب RO با سختی 25 استفاده میکنم و البته سختی آب تانکم الان روی 130 هستش . بعد از یکهفته سختی میره روی 150 و با تعویض 50 لیتر آب دوباره به 130 برمیگرده
    استفاده از آب سبک باعث میشه که حلالیت دی اکسید بیشتر بشه و همینطور رسوب کربنات کلسیم روی شیشه و گیاها نداشته باشیم و با کود مایعی که میریزم واکنش نشون نده . رشد و شادابی گیاه هم بهتر میشه . در کل خیلی خوبه . هم برای ماهیها و هم برای گیاها

15. تشکر محمد رضا کشاورز, danial.yazdani, hamedgil, hamed2105, mozahem_p, morilari, aventador, sina safari, alireza95, milad.aviele, d-a-r از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    علی رضا
    برای اک گیاهی هم باید سیفون بزنیم یا نه نیازی به تعویض اب نیست ؟

17. تشکر Seyyed saeed seyyedan, aventador, Mahdi3000 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    M!L@D
    اینم الان یه تست به خاطر شما (یک سوم آب جوشونده شده + محلول + کود مایع عناصر میکرو و ماکرو + kh2po4) حالا به زودی تاپیک میزنم و عکس از همه چی میذارم:
    نیتریت: 0
    نیترات: حدود 5-6
    GH: حدود 8-9
    KH: حدود 2-3
    PH: حدود6.8
    کلرید: 0
    co2: حدود 25-26

19. تشکر Seyyed saeed seyyedan, behsad, M109, aventador, alireza95, d-a-r, Mahdi3000 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.
صفحه 1 از 26 12311 ... آخرینآخرین