نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

نام
    محمّد

طریقه ی هچ کردن ارتمیا و جداسازی آن

دوستان می خوام روش هچ تخم آرتميا رو طبق تجربه خودم يه بار برای کسائی که اين تاپيک رو می خونن توضيح بدم که خودم واسه همين آرتميا و واسه خورکه بچّه آنجل هام استفاده کردم
    يه بطری يک و نيم ليتری نوشابه خانواده حتّی المقدور کوکاکولا (به علّت حداقل زوائد در بدنه و بی رنگ بودن) رو اوّل خوب شستشو می ديم و سپس با استفاده از آب آکواريوم پرش می کنيم و با استفاده از يک قيف کاغذی دو قاشق غذا خوری سرپر نمک آشپزخونه که يد داره داخلش می ریزیم البته از سنگ نمک حل شده هم استفاده می شه کرد و به نظر من نه مقدارش و نه نوعش خيلی حسّاسيِتی ندارن بعد که نمکو ريختيم خوب همش می زنيم و بعدش یه نصفه قاشق چای خوری تخم آرتميا تووش می ريزيم برای جلوگيری از گوله شدن آرتميا خوب یه بار ديگه همش می زنيم و درب بطری رو دو تا سوراخ می زنيم يکی برای رد کردن لوله هوا و يکی برای خروج هوا و بعدش يه لوله هوا که نسبتاً فشار خوبی داره بدون سنگ هوا از سوراخ درب بطری رد می کنيم تا برسه به کفه بطری درب بطری رو می بنديم و پمپ هوا رو هم روشن می کنيم دمای مورد نياز بايد 28 درجه باشه یا بيشتر الان که هوا گرمه مشکلی نداره از نظر دما و دمای اتاق مناسبه امّا توو فصل سرما بايد بذاريمش پيش شوفاژی بخاری ئی چيزی مهم ترين قسمت توو گرفتن هچ بالا نوره نور واسه هچ آرتميا لازم و ضروريه یه لامپ مهتابی 50 سانت يا لامپ کم مصرف 20 وات يا کمتر جوابگوئه و بايد کل مدّتی که آرتميا ها قل قل می کنن توو بطری روشن باشه از ساعت 18 ام اگه بطری رو توو نور نگاه کنیم می بينيم که بعضی از تخم ها قهوه ای روشن و متمايل به کرم شدن که در واقع اون تخم ها در حال شکفته شدن هستن در ساعت 36 ام تقريباً 60 درصد آرتميا ها هچ شدن و می تونين واسه چند وعده غذائی استفاده کنين و مجدداً بقيّه تخم ها رو با آب خودش برگردونين توو بطری در ساعت 48ام به 90 درصد ميزان هچ شدگی می رسيم و توو اين ساعت مرگ آرتمياهای دو روزه که باقی موندن از گشنگی شروع می شه و ديگه بايد کل بطری رو صاف کنين و بدين بچّه ماهياتون بخورن
    در مورد طريقه خوب از صافی گذروندن آرتميا جوری که تخم آرتميا ها وارد تانک نشن و فقط نوزاد آرتميا رو در مقياس بالا بگيرين هم در ادامه توضيح می دم
    البته اين طبق تجربه خودم بود و نمی خوام بحثی پيش بياد شايد يک نفر روش های ديگه هم استفاده کرده باشه و جواب گرفته باشه اين هم امّا روش من بود
    ویرایش توسط mohammad91 : 09-02-2013 در ساعت 12:29 PM

2. تشکر ash93, asomax, YashaR1989, hesam_civil, arya555, ™@я€z, esse07, parsa381, amir_mohamad, aventador, ninisalen, mohamad.bahmani.021 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    محمّد
    و امّا جدا کردن آرتميای زنده از تخم های هچ نشده
    اوّلا ً بايد بگم که هر بطريه يک و نيم ليتری برای چهار وعده غذائی کفايت می کنه واسه جدا کردن آرتميا های زنده نياز به دو ظرف ماست مثل عکس داريم که زير يکیشون سوراخ باشه اين سوراخ لازم و ضروريه چون اگه ظرف سوراخ نباشه زيرش وقتی از بالا آب اضافه می کنين و آب از پائين می خواد خالی بشه اگه راه در رو نداشته باشه در اثر فشار پارچه ای که گذاشتين روش به عنوان صافی باد می کنه و همه آب نمکو تخم آرتمياها و آرتمياهای زنده می ريزن بيرون و خراب کاری می شه پس سوراخ ضروريه ظرف دوم که زيرش قرار می گيره هم لازم چون ما می خوايم اين آرتميا رو چهار وعده بديم به بچّه ها و بايد توو وعده های اوّل تا سوّم هر چی تخم آرتميا مونده با آب خودش برگردونيم توو بطری پس آب خودشو لازم داريم برای صافی هم از پارچه آستری که مثه نايلونه بايد استفاده بشه تجربه نشون داده که پارچه نخی جواب نمی ده چون تخم آرتميا و آرتميای زنده می چسبه بهش و جداسازی سخته از طرفی آب خيلی سريع زه کش می شه و ما اينو نمی خوايم با پارچه آستری سرعت تخليه آب نمک نه آرومه نه سريعه و مناسبه و تخم آرتميا و نوزادان آرتميا بهش نمی چسبن و سر می خورن و با يه کش مثه عکس می بنديمش به اون ظرفی که تهش سوراخه و دوباره مثه عکس اين دو ظرفو توو هم قرار می ديم در اين روش ما هم از چراغ استفاده می کنيم هم از روش گردابه که روشی انقلابی در گرفتن آرتميای زنده از تخم هاست بطری رو یه هم می زنيم و يک چهارمش رو کم کم توو سيستمی که آماده کرديم می ريزيم توو یه محيط کم نور چراغ مطالعه ای که نور متمرکز داره رو می تابونيم نورشو رو يه گوشه از اين ظرف آرتميا های خنگول نور رو خيلی دوس دارن و به سمت نور جذب می شن يه دقيقه صبر می کنيم تا حسابی جمع شن بعد با نی می گيريمشون و می ديم بچه ها بخورن در مورد آب نکی که توو تانک بچّه ها وارد می شه خيلی حسّاسيّت نشون ندين چون مقدارش ناچيزه امّا اگه می خواين می تونين هر چی گرفتين يه جا جمع کنين بعد با آب شيرين بشورين و بدين بچّه ها خلاصه چند بار روش نور رو استفاده کنين توو اين چند بار آب خالی می شه و شما با آب نکمی که توو ظرف زيری جمع کردين با کمک ظرف سوّمی دوباره آب نمکو از بالا اضافه می کنين بعد به جائي می رسيم که ديگه نمی شه خيلی آرتميای زنده با نور شکار کرد در اين مرحله از روش گردابه استفاده می کنيم به اين صورت که با همون نی فقط از يه طرف آروم فوت می کنيم تا آب به چرخش دربياد اين حالت اتفاق می افته که تخم های آرتميا همه پائين و روی سطح آستری جمع می شن و نوزادای آرتميا چون سبک هستن در قسمت مرکزی جمع می شن فوت کردنو قطع می کنيم و سريع با نی جمعشون می کنيم چند باری اين کارم تکرار می کنيم تا ديگه نشه بدبختا تموم شن بعد اين پارچه رو توو همون آب نمک می شوريم و آب نمکو با تخمای با ارزش که تا چند ساعت بعد شايد هچ شن به بطری برمی گردونيم و مجدداً بطری رو مثه قبل هوادهی می کنيم
    اينم عکسا
    فایل پیوست 31149
    فایل پیوست 31150
    فایل پیوست 31151
    باز هم تأکيد می کنم هر کی ممکنه يه روشی داشته باشه که راضی تر باشه ازش من اصن دنباله بحثو مجادله نيستم و فقط می خوام تجربيّات خودمو در اختيار دوستان خودم قرار بدم
    و يه نکته ديگه اين پست ها اصن برای بازار گرم کردن نيست و خواهشاً يه وقت سوء تفاهم نشه من اين کارو صرفاً واسه سود رسوندن به بچّه های خوب سايت آکوا کوئست انجام می دم
    با تشکّر
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 22.jpg   11.jpg   33.jpg  

نام
    mohammad
    با تشکر از محمد عزیز قفل شد
    بیخیال امضا حوصله نوشتنه امضا ندارم!

5. تشکر samn2000, asomax, ™@я€z, somijooon, amir_mohamad, aventador, Mohammad Angel, mohamad.bahmani.021, khoda1378 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.