صفحه 3 از 7 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 63
Like Tree1Likes

موضوع: اسمز معکوس

نام
    محسن
    محسن جان ممنون داداش .

اونجا رفتم باید بگم چه دستگاهی میخوام که همه این کار هارو بکنه برام ؟یعنی هم اسمز معکوس داشته باشه هم بشه برای تسویه آب خونگی ازش استفاده کرد؟ میتونی دقیقا بهم بگی ؟

بازم ممنون داداش
    توضیحات کاملتر رو invinciblenick عزیز دادن
    اما در مورد مارک باید بگم که اتفاقا" خیلی مهمه.مثلا" شما کربن cck رو اگه بخرید تقریبا" پولتون رو حروم کردین چون اصلا" معلوم نیست چیه رضا عزیز مدیر سایت هم تست زدن هیچ جذبی نداره.ممبران هم همینطور مارکش اهمیت داره.
    که aqua joy به نظرم خوبه.
    شما میتونی به صورت جدا جدا تهیه کنی و خودت وصل کنی یا اینکه پک کامل که سه تا هوزینگ و ممبران و DI رو باهم تهیه کنید.که البته بیشتر رزین هایی که وارد میشه دیشارژ هستن و خودتون باید شارژ کنید.
    آکواریوم سیچلاید من MOHSEN_PIXON
    http://www.aqua-quest.ir/forum/thread4197/
    اکواریوم گیاهی محسن (MOHSEN_PIXON)
    http://www.aqua-quest.ir/forum/thread5203/

2. تشکر Delafonte, behsad از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نقل قول نوشته اصلی توسط MOHSEN_PIXON نمایش پست ها
    توضیحات کاملتر رو invinciblenick عزیز دادن
    اما در مورد مارک باید بگم که اتفاقا" خیلی مهمه.مثلا" شما کربن cck رو اگه بخرید تقریبا" پولتون رو حروم کردین چون اصلا" معلوم نیست چیه رضا عزیز مدیر سایت هم تست زدن هیچ جذبی نداره.ممبران هم همینطور مارکش اهمیت داره.
    که aqua joy به نظرم خوبه.
    شما میتونی به صورت جدا جدا تهیه کنی و خودت وصل کنی یا اینکه پک کامل که سه تا هوزینگ و ممبران و DI رو باهم تهیه کنید.که البته بیشتر رزین هایی که وارد میشه دیشارژ هستن و خودتون باید شارژ کنید.
    محسن جان من هم همینو گفتم که D: گفتم مارک دستگاه مهم نیست مارک فیلتر ها و ممبران مهم هست وگرنه بغیر از فیلتر ها که یه تیکه آهن هستو یه سری لوله و یه پمپ آب که دیگه توی تصفیه تاثیری ندارن. من خودم یه مدت کمک دوستم بودم و دستگاه نصب میکردم. همه ی مارک ها کارکردشون یکی هست تفاوت توی تعداد مرحله فیلترینگ هست و کیفیت فیلتر ها. aqua safe اگر گیر بیاد مارکی هست که چند ساله تو بازار بوده و امتحان خودشو پس داده اما فکر کنم جدیدآ سخت گیر بیاد. من یکیشو الان ۵ ساله دارم هنوز مشکلی به هم نزده البته خیلی مهم هست که کل فیلتر ها توی موعد مقرر عوض بشن چون اگر فیلتر ها کثیف بشن به پمپ فشار میاد و میتونه بسوزونتش.

یه نکته ی دیگه اینه که فیلتر مینرال (آخرین مرحله) برای آکواریوم خیلی مناسب نیست تا اونجایی که من خوندم بهتره این فیلتر رو حذف کنن موقع پر کردن آکواریوم.

واسه فیلتر ها مارک Fluxtek عالی هست و قیمتش یه خورده از بقیه ی مارکا بالاتر هست اما ارزشش رو داره من اگر اشتباه نکنم کربنش رو خریدم طرفای ۲۴ تومن در صورتی که قیمت بقیه مارکا از ۱۰ تومن شروع میشد. این سری من کل فیلتر ها (بغیر از مینرال و UV) رو همین مارک گرفتم و با ممبران حدود ۱۸۰ تومن قیمتشون شد.
    فایل پیوست 73257
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست IMG_0513.JPG  

4. تشکر Delafonte, behsad از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    Ebrahim
    سلام محسن جان و آقای Invinciblenick
    بنظرتون این دستگاه R/O خوب هست بگیرم؟
    پمپ و مخزن نداره اونا ضروری هستن یا همین کفایت میکنه؟

فایل پیوست 73259
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست WP_20140723_001.jpg  

6. تشکر Delafonte از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نقل قول نوشته اصلی توسط mozahem_p نمایش پست ها
    سلام محسن جان و آقای Invinciblenick
    بنظرتون این دستگاه R/O خوب هست بگیرم؟
    پمپ و مخزن نداره اونا ضروری هستن یا همین کفایت میکنه؟

فایل پیوست 73259
    اگر برای استفاده ی خونه هم میخای مخزن دار خیلی بهتر هست چون آب ذخیره میشه و فشارش پایین نمیاد. ضمن اینکه این مارک ها ممکنه فیلترشون خیلی خوب نباشه. اگر بتونی بدون فیلتر ازش بگیری و فیلتر های مرغوب رو جداگونه بخری خیلی بهتر هست

8. تشکر Delafonte, behsad از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    Ebrahim
    نقل قول نوشته اصلی توسط invinciblenick نمایش پست ها
    اگر برای استفاده ی خونه هم میخای مخزن دار خیلی بهتر هست چون آب ذخیره میشه و فشارش پایین نمیاد. ضمن اینکه این مارک ها ممکنه فیلترشون خیلی خوب نباشه. اگر بتونی بدون فیلتر ازش بگیری و فیلتر های مرغوب رو جداگونه بخری خیلی بهتر هست
    منظور از فیلتر اون سه تای پایین هستش ؟
    من اصلا اطلاعاتی ندارم در این زمینه
    اگه بخوام تیکه تیکه بخرم چه قسمت هایی باید بگیرم ؟ (باتوجه به حرف های شما تیکه تیکه خریدن بهتره )

10. تشکر Delafonte از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نقل قول نوشته اصلی توسط mozahem_p نمایش پست ها
    منظور از فیلتر اون سه تای پایین هستش ؟
    من اصلا اطلاعاتی ندارم در این زمینه
    اگه بخوام تیکه تیکه بخرم چه قسمت هایی باید بگیرم ؟ (باتوجه به حرف های شما تیکه تیکه خریدن بهتره )
    فیلتر ها اون ۳ تای پایین به علاوه اون بالایی ها هست. اولین فیلتری که اون بالا بعد از اون ۳ تا پایینی وصل شده ممبران هست و کارش همون عملیات اسمز معکوس هست این رو باید مارک خوب بخری. باز اون بالا یه فیلتر دیگه هست که کربن هست و کار گرفتن کلر و طمع و بوی آب هست اون رو هم باید مارک مرغوب بخری. فیلتر مینرال (آخرین فیلتر) هم اگر میخای بزاری(برای خوردن نه برای اکواریوم) مارک خوب بخری بهتر هست. این ۳ تا خیلی مهم هستن که مارک خوب بخری چون توی کیفیت آب خروجی تاثیر زیادی دارن. اگر فقط برای آکواریوم میخای فیلتر مینرال رو نخر

12. تشکر Delafonte, behsad, mozahem_p از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    behzad
    نقل قول نوشته اصلی توسط behsad نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز و اساتید محترم ،
    دوستان من میخوام یه دستگاه RO تهیه کنم . میتونید راهنمایی کنید که بتونم یه چیز خوب بخرم . چه مارکی ؟ و از کجا میشه تهیه کرد ؟

من خیلی سال پیش در کشور آلمان یه دستگاه تسویه برای آکواریوم داشتم به نام اسمز معکوس
    یک فیلتر بود با ممبران که به شیر آب وصل میشد و از اون طرف قطره قطره آب مقطر بیرون میومد . بعد آب تانک رو تا ۲/۳ با این آب مقطر پر میکردم ,باقیش رو با آب شیر پر میکردم . سختی آب میشد GH=5-6 . من با استفاده از این آب چندین بار انجل و رامیزی پرورش دادم .

دوست داشتم یه دستگاه RO تهیه کنم که هم در آینده تفریحی چند تا ماهی پرورش بدم همین اینکه در تانک گیاهی استفاده کنم، همین اینکه در خانه بچه هام بتونند استفاده کنند .

آیا دستگاهی هست که بتونه این خواستههای منو پوشش بده؟
    دستگاه RO با فیلتر اسمس هم وجود داره؟

ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام دوستان .
    ببخشید دوباره من مزاحم میشم ، ولی من اصلا هیچ آشنایی با این دستگاهها ندارم . در این سایت مدل از ۴۹۸ تومن هست تا نزدیک ۱۰۰۰،۰۰۰ تومن .
    چون دستگاه رو هم برای خونه میخوام استفاده کنم ، هم برای تانک ،نیاز دارم که دستگاه مخزن ذخیره هم داشته باشه . فیلتر آخری رو ( مینرال) همشون دارند ! برای تانک اگر نخوام از فیلتر آخری استفاده کنم ، میتونم فیلتر رو طوری ببندم مثلا ،و بعد برای مصرف خونه یعنی آشامیدنی دوباره باز کنم ؟ ممنون میشم دوستان کمک کنید . این دستگاه هم مخزن داره، هم شیر تنظیم TDS ،قیمتش هم بد نیست فقط مارک دار نیست ! نظرتون چیه دوستان؟ اگر دستگاه خوب نیست میتونید بهم یک دستگاه دیگه تو این سایت توصیه کنید؟ این آدرس این دستگاه هست که من دیدم

آب شیرین کن خانگی

بازم ممنون دوستان
    ویرایش توسط behsad : 08-05-2014 در ساعت 11:39 PM

14. تشکر Delafonte از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    behzad
    دوستان هیچکس یاری نمیکنه ؟؟؟

16. تشکر Delafonte از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    رضا
    این url برای من باز نمیشه
    اما به طور کلی توی سیستم های خونگی RO تنها 4 مرحله اول برای تصفیه آب ورودی هست !
    و برای آکواریوم دقیقا باید خروجی ممبران رو استفاده کنید (مرحله 4 ــم) و شیر میکس هم باید بسته باشه (میتونید از محصولاتی که توسط شرکت های مختلف تولید میشه برای افزایش kh و gh استفاده کنید)

تنها تفاوت مهم بین سیستم های جمع آوری شده توسط شرکت های مختلف فیلتر های اونها هست که در صورت مناسب نبودن عمر کمی خواهند داشت یا آب خروجی کیفیت کمتری داره

18. تشکر Delafonte, behsad, qqq, M109 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

اقا من یک مدل RO در مشهد دیدم میگفت شش مرحله ای و ششصد تومن
    الان این شش مرحله چه کارهایی میکنند؟

دوستدار شما دالتون رییس
    آیا این یک جنگله زیباست!!!؟ نخیر؛ شما اشتباه میکنید این رویای دالتون است که میبینید::
    http://www.aqua-quest.ir/forum/threa...tml#post326024

20. تشکر Delafonte از نویسنده این پست تشکر کرده اند.
صفحه 3 از 7 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین