صفحه 185 از 185 نخستنخست ... 85135175183184185
نمایش نتایج: از 1,841 به 1,850 از 1850
    اقا تشکر. اقا اولا من نمیدونم سوالمو درون کدوم گپ بپرسم

نام
    رضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط کیهان نمایش پست ها
    سلام به تمامی دوستان و اساتید.من یک اکواریوم به ابعاد 90*45*50 (طول*عرض*ارتفاع )طرح ریملس ساختم که شیشه 10 میل سوپر کلیر دیامند خورده هستش.و بعد از پر کردن اب در 15 سانت بالا یک سری حباب دیدم (هیچ پلیم نداره و فقط چسب بین شیشه خورده)و ترسیدم که باز بشه اب خالی کردم.بعد از دیدن رفتم پیش اون بنده خدا که واسم چسب زده و اومد یکی دیگه با یه شیشه دیگه ساخت و اونم به همین صورت حباب افتاد که من واقعا شاکی شدم که چرا اینجوری میشه.حالا قرار شده که خالیش کنم و چسبشو بشکافیم و ار چسب واکر استفاده کنیم چسب قبلی سیبستا بود.حالا از دوستان خواهش میکنم طریقه ساخت اصولی اکواریوم طرح ریملس به چه صورت هست ممنون میشم راهنمایم کنین که دوباره به مشکل نخورم.
    به نظرم در مورد تانک های ریملس برش درست شیشه ها ، داشتن ابزار مناسب برای ثابت نگهداشتن شیشه ها و البته تجربه خیلی مهمتر از چسب هستند
    ساخت تانکتون رو به کسی بسپارید که واقعا تجربه کافی در این مورد رو داشته باشه

قا تشکر. اقا اولا من نمیدونم سوالمو درون کدوم گپ بپرسم

- - - Updated - - -

اقا این سایتتون چطوریه؟چرا مشخص نیست چطور باید سوال کردو جواب گرفت

سلام دوستان
    یک تانک ریملس میخوام درست کنم
    سایز ۴۰ در ۴۰ در ۴۰
    ابعادی که محاسبه کردم اینه
    جلو و عقب ۴۰ ×۴۰
    کناره ها ۳۷.۸×۴۰
    کف ۳۷.۸×۳۷.۸
    شیشه ۱۰ میل کریستال لبه دایموند سی ان سی بر
    یک میل هم برا چسب در نظر گرفتم
    ابعاد درسته ؟
    چسب سیستا پیدا کردم
    ولی میگن واکر بهتره که نمیدونم کجا داره
    ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام. من یه آکواریوم دارم ب طول 90 عرض 50 ارتفاع 50.با قطر شیشه 6 میل. سه تا پل گذاشتم. دوتا بالا یکی کف. پل کف شکسته. میخواستم ببینم مشکلی داره یا نه

نقل قول نوشته اصلی توسط batista24m نمایش پست ها
    سلام
    امروز یه چسبی خریدم به اسم TEKAFIX ساخت اسلوونی روش زده ، رنگشم مشکیه
    قیمتشم 10 تومن ، زود هم خودشو می گیره
    کسی استفاده کرده ؟
    منم همین چسبو گرفتم رنگ مشکیش برای یه تانک سیصد لیتری ریملس، کسی از این چسب استفاده کرده؟ یا فیدبکی خوندین راجع بهش؟

سلام. سه تا سوال:
    1- میخواستم ببینم برای ساخت اکواریوم 380 لیتری چسب کاسپین بگیرم خوبه؟
    2-راه حل خاصی وجود نداره تا بتونیم از بوجود اومدن حباب در حین چسب کاری جلوگیری کنیم یا حداقل کمش کنیم؟
    3- این روش برای چسب زدن خوبه؟
    روش چسب کاری:
    اول لبه های شیشه هارو چسب میزنم و روی هم قرار میدم و تانک رو سرهم میکنم.
    بعد یه لایه ی کم چسب میریزم و با انگشت فشار میدم تا نه حبابی بمونه و کار اب بندی هم کامل بشه
    بعدش لایه ی پرکننده رو میریزم و با یک چیزی مثل قاشق غذاخوری که انعطاف داشته باشه، میکشم روش. هربار بخشی از مسیر رو چسب میریزم و کم کم میرم جلو تا حباب های هوا توی چسب گیر نیفتن.
    قاشقم به نظر من از این نظر خوبه که به خاطر انعطافش میشه به چسب فشار اورد تا حباب های هوا ازش کامل خارج بشن.
    توی یه ویدئو هم گفته بود بهتره نوک چسب رو به صورت 45درجه برش بدیم نه عمودی.شاید به خاطر خروج هوای داخل مخزن چسب باشه.

ممنون
    ویرایش توسط mabbaszadeh1995 : 04-01-2018 در ساعت 11:52 PM

نام
    رسا
    سلام
    برای درپوش آکواریومم از چسب آکواریوم (مارک kwiksil) استفاده کردم ولی بعد از دو روز هنوز ازش بوی نفت میاد و میترسم بزارم روی آکواریوم چون روی چسب ها آب میپاشه و دوباره میریزه توی آکواریوم. به نظرتون طبیعیه این همه بوی نفت؟ چسب رو از مغازه آکواریومی خریدم. کسی میدونه باید چیکار کنم؟ به ماهیام آسیب میزنه این چسب تولید ملی؟!
    ویرایش توسط rasa_seaboy : 04-08-2018 در ساعت 09:56 AM

نام
    Amir Mahdi
    سلام
    چسب پاتکس حدود قیمتش تو بازار چقدر شده و اینکه سیستا یونیورسال (پاتکس) برای ساخت تانک 300 لیتری نسبتا مناسبه ؟

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط rasa_seaboy نمایش پست ها
    سلام
    برای درپوش آکواریومم از چسب آکواریوم (مارک kwiksil) استفاده کردم ولی بعد از دو روز هنوز ازش بوی نفت میاد و میترسم بزارم روی آکواریوم چون روی چسب ها آب میپاشه و دوباره میریزه توی آکواریوم. به نظرتون طبیعیه این همه بوی نفت؟ چسب رو از مغازه آکواریومی خریدم. کسی میدونه باید چیکار کنم؟ به ماهیام آسیب میزنه این چسب تولید ملی؟!
    سلام سعی کن از برند های شناخته شده برای اکواریوم استفاده کنی احتمالا چسبی که شما خریدی صنعتیه و اصلا قابل استفاده تو اکواریوم نیست
    سیلیکون های مخصوص اکواریوم بوی زننده ندارن و اگر هم داشته باشند فقط موقع استفاده متوجهش میشید و بعد از خشک شدن بو و اثری از بو نمیمونه

سلام
    من اکواریوم 500 لیتریمو خداروشکر با موفقیت چسب زدم. میخواستم تجربیاتی رو که بدست اوردم رو در اختیار دوستان بذارم:
    تجربیات چسب کاری:
    بهترین زمان چسب کاری در روز روشن است تا کاستی هارو خوب ببینید و برطرف کنید.
    تمام سطوح چسب کاری باید با نوار کاغذی پوشیده شوند. ضخامت چسب با روش قاشق کشیدن، 14 یا 15 میلیمتر باشد بهتر است.
    تا اتمام چسب کاری باید بعد از هر مرحله، یک نفر مواظب باشد که شیشه ها جابجا نشده باشند.
    در چسب کاری هر قسمت، چسب اضافی را دور بریزید و به قسمت های دیگر منتقل نکنید.
    وقتی که به سه کنج رسیدید، تمام کنید و چسب را به سایر قسمت ها هدایت نکنید
    در تمام مراحل از حمل و نقل تا سمباده زنی و چسب کاری، مراقب خط افتادن روی شیشه باشید
    بهتر است اکواریوم با ارتفاع از سطح زمین باشد و بعد چسب کاری شروع شود. مثلا روی یک فوم به طوری که لبه ها روی فوم نباشند و ازاد باشند.
    چسبی که از گوشه های خارجی تانک بیرون میزند را با کاردک جمع کنید تا کثیف کاری نشود. با انگشت آن را پخش نکنید.

لایه های چسب کاری:اول یک لایه با انگشت شصت بعد یک لایه با قاشق با فشار زیاد. بعد یک لایه با قاشق فشار ملایم. تا حباب ها کنترل شوند. این سه مرحله پشت سرهم باید انجام شوند.
    چسبی که موقع سوار کردن شیشه ها روی هم، از داخل تانک بیرون میزند را دست نزنید و اگر زیاد است، جوری آن را بردارید که چسب روی
    سطح پخش نشود. چون اگر پخش شود، زود خشک شده و در لایه های بعدی مشکل ایجاد میشود.

برای چسب کاری مقطع شیشه ها، بهتره که نیمی از مقطع شیشه رو چسب بزنیم تا چسب بیرون نزنه
    بعد از چسب کاری هر قسمت، آن را از نظر کیفیت بررسی کنید تا ضخامت چسب در قسمتی و همچنین در یکی از سه گوشه ها، کم نشود و تانک نشتی ندهد.
    از قبل فکری به حال کثیف شدن شیشه ها بکنید. مخصوصا کثیفی چسب شیشه ای بعد از جدا شدن از شیشه ها که جای چسب روی شیشه میمونه.

صفحه 185 از 185 نخستنخست ... 85135175183184185