صفحه 72 از 72 نخستنخست ... 2262707172
نمایش نتایج: از 711 به 718 از 718

نام
    mojtaba

ساخت آکواریوم آب شور

سلام دوستان
    من میخوام یه آکواریوم آب شور درست کنمّ
    تجربه آکواریوم آب شیرین دارم،آکواریوم دیسکس داشتم که به دلایلی فروختمش
    دیکسامم خیلی خوب و سرحال بودن و مشکلی برای نگهداریشون نبود
    حالا آب شورو میخوام و تجربه ای ازش ندارم و تا حالاهم از مطالب همبن سایت مطالعه کردم
    اول میخوام ببینم چه سایزی مناسبه
    میخوام طولش ۱۲۰ باشه،عرضو ارتفاعو شما بگید چون انطور که فهمیدم باید عرض بشتری نسبت به آب شیرین داشته باشه
    و اینکه شیشه چند میل و بقیه چیزا
    در ضمن میخوام موج ساز معلوم نباشه،مثلا ارتفاع زیاد باشه و بره پشت قاب
    لطف میکنید راهنمایی کنید
    ویرایش توسط seven-dta : 09-13-2017 در ساعت 07:24 PM
    چـــون خــیانت در رفاقــت در وجــود مرد نیسـت

هرکه خائن شد به دوستان ، درحقیقت مرد نیست

نام
    رامین
    سلام دوست عزیز شما یجا فرمودید تجربه آب شور رو دارید یجای دیگه ندارید!!!!!بگذریم در کل آب شور یه دنیای دیگست قابل قیاس با اب شیرین نیست نه از نظر ماهی و زیباییش نه از نظر دردسراش.در مورد سایز تانک هرچی حجم تانک بیشتر باشه دردسر کمتری دارید چون چرخه اب پایدارتر و البته هزینه بیشتری و عکس این قضیه صدق میکنه در مورد عرض هرچی عرض تانک بیشتر باشه زیبا تر چون میتونید از ریفو مرجان استفاده کنید عرض 50 یا 60 خوبه برای طول 120.شیشه هم 1سانت استفاده کنید اخر عاقبتی بشه.در کل اگه من بودم سایز 140*60*70 میساختم سوراخ کاری فیتینگ و سامپ فراموش نشه.در کل بهتر شما مبلغی که میخواهید هزینه کنید رو بفرمایید دوستان راحتر میتونن راهنمایی کنن.موفق باشید

نام
    mojtaba
    نقل قول نوشته اصلی توسط mobileparnian نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز شما یجا فرمودید تجربه آب شور رو دارید یجای دیگه ندارید!!!!!بگذریم در کل آب شور یه دنیای دیگست قابل قیاس با اب شیرین نیست نه از نظر ماهی و زیباییش نه از نظر دردسراش.در مورد سایز تانک هرچی حجم تانک بیشتر باشه دردسر کمتری دارید چون چرخه اب پایدارتر و البته هزینه بیشتری و عکس این قضیه صدق میکنه در مورد عرض هرچی عرض تانک بیشتر باشه زیبا تر چون میتونید از ریفو مرجان استفاده کنید عرض 50 یا 60 خوبه برای طول 120.شیشه هم 1سانت استفاده کنید اخر عاقبتی بشه.در کل اگه من بودم سایز 140*60*70 میساختم سوراخ کاری فیتینگ و سامپ فراموش نشه.در کل بهتر شما مبلغی که میخواهید هزینه کنید رو بفرمایید دوستان راحتر میتونن راهنمایی کنن.موفق باشید
    ممنون برای راهنماییت
    اون آب شور اول اشتباه لپی بود که اصلاح شد
    البته منم آکواریوم بزرگ دوست دارم ولی خب توی این سیستم فکر کنم خرجشم همونجور زیاد میشه
    یه سوال برای اون ۲۰ سانت که بشه ۱۴۰ چقدر هزینش فرق میکنه؟
    دوست من من میخوام یه آکواریوم درست کنم که دیگه جمعش نکنم،ولی خب وسایل نامبر وان و چند صد هزاری هم نمیخوام باشه،البته فعلن،همه چیز مناسب باشه،در حد نرمال
    میخوام پله پله جلو برم اول از همه هم دنبال یه اندازه مناسبم،آک قبلیم ۱۲۰طول،۴۰ عرض،۷۰ ارتفاع داشت
    سامپ قبلیم دارم نمیدونم به درد میخوره یا نه،برای سوراخکاری و چیزای دیگه هم مشکلی ندارم،خودم میتونم انجام بدم
    من از شما و سایر دوستان میخوام که اگه لطف کنین راهنماییم کنین که مناسب ترین کارهارو انجام بدم
    بع نظرم اول رسیدن به یه سایز مناسب و تهیه آکواریو و پایه و سامپ هست،اگه درست نمیگم راهنمایی کنین
    اول اینارو ردیف کنم بعد بریم سراغ وسایل دیگه مث اسکیمر و نور و چیزای دیگه
    شیشه ده میل مناسبه یعنی برای اون سایزی که گفتین؟
    واینکه گوشش سوراخ باید بشه؟
    سایز فیتینگ باید چند باشه؟ چون خودم دوتا دارم

بازم ممنون
    چـــون خــیانت در رفاقــت در وجــود مرد نیسـت

هرکه خائن شد به دوستان ، درحقیقت مرد نیست

نام
    رامین
    نقل قول نوشته اصلی توسط seven-dta نمایش پست ها
    ممنون برای راهنماییت
    اون آب شور اول اشتباه لپی بود که اصلاح شد
    البته منم آکواریوم بزرگ دوست دارم ولی خب توی این سیستم فکر کنم خرجشم همونجور زیاد میشه
    یه سوال برای اون ۲۰ سانت که بشه ۱۴۰ چقدر هزینش فرق میکنه؟
    دوست من من میخوام یه آکواریوم درست کنم که دیگه جمعش نکنم،ولی خب وسایل نامبر وان و چند صد هزاری هم نمیخوام باشه،البته فعلن،همه چیز مناسب باشه،در حد نرمال
    میخوام پله پله جلو برم اول از همه هم دنبال یه اندازه مناسبم،آک قبلیم ۱۲۰طول،۴۰ عرض،۷۰ ارتفاع داشت
    سامپ قبلیم دارم نمیدونم به درد میخوره یا نه،برای سوراخکاری و چیزای دیگه هم مشکلی ندارم،خودم میتونم انجام بدم
    من از شما و سایر دوستان میخوام که اگه لطف کنین راهنماییم کنین که مناسب ترین کارهارو انجام بدم
    بع نظرم اول رسیدن به یه سایز مناسب و تهیه آکواریو و پایه و سامپ هست،اگه درست نمیگم راهنمایی کنین
    اول اینارو ردیف کنم بعد بریم سراغ وسایل دیگه مث اسکیمر و نور و چیزای دیگه
    شیشه ده میل مناسبه یعنی برای اون سایزی که گفتین؟
    واینکه گوشش سوراخ باید بشه؟
    سایز فیتینگ باید چند باشه؟ چون خودم دوتا دارم

بازم ممنون
    خواهش میکنم.صددرصد سامپ اب شیرین با شور فرق میکنه با این حال اندازه سامپ و فاصله خونه هارو از هم بفرمایید.شما بسته به جایی که دارید و هزینه ای که میخواهید بکنید باید اندازه تانک رو مشخص کنید و بعد ساخت پایه و سامپ و لوله کشی ها سامپ هم باید حجمش یک چهارم تانک اصلی باشه یا یک سوم چه بهتر.شیشه 10میل کفایت میکنه فقط درجه یک باشه و از چسب خوب استفاده کنید و تسمه و پل فراموش نشه.بعد تهیه کردن اینا میرید سراغ وسایل تانک.بله گوشه کف تانک سوراخ میشه و اورفلو میخوره .سایز فیتیمگ هم بسته به اندازه تانک داره ولی تو همین رنج 120 فیتینگ 3.5 مناسب

نام
    محمد ملک لی
    سلام به همه دوستان عزيز
    ميخواستم يك اكواريوم 50*50*50 اب شور درست كنم كه سامپ هم داخلي هست و پشت اك قرار ميگيره
    ممنون ميشم دوستان راهنمايي كنن در مورد موارد زير
    1) نحوه برش شيشه 10 ميل براي اكواريوم به صورت ريملس (ايااز لحاظ برش فرقي با اكواريوم معمولي داره يا نه و نحوه چسبوندن چسب رو بهم بگين)
    2)براي اين ابعاد تانك كه فعلا قراره فقط ماهي باشه چه پمپ و اسكيمري مناسب هست ؟
    سامپ هم حدود 10 سانت از پشت اكواريوم رو ميگيره و سه تاخونه داره خونه اول فيلتر ساكس خونه دوم سراميك يا ماتريكس و خونه سوم هم كه بزرگتر هست اسكيمر و پمپ قرار ميگيره
    ممنون ميشم دوستاني كه تجربه ساخت در اين زمينه رو دارن راهنمايي كنن
    ضمنا من قبلا يه نانك 100*60*70 با اورفلو اينترنال و سامپ زير داشتم ولي چون فضاي كافي نداشتم مجبور شدم به فكر يك تانك جديد با اين ابعاد شايدم يكم كوچكتر باشم
    تشكر

مدیر بخش ساخت و اصول
    نگهداری آکواریوم

نام
    قاسم رحیمی
    نقل قول نوشته اصلی توسط malekli نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزيز
    ميخواستم يك اكواريوم 50*50*50 اب شور درست كنم كه سامپ هم داخلي هست و پشت اك قرار ميگيره
    ممنون ميشم دوستان راهنمايي كنن در مورد موارد زير
    1) نحوه برش شيشه 10 ميل براي اكواريوم به صورت ريملس (ايااز لحاظ برش فرقي با اكواريوم معمولي داره يا نه و نحوه چسبوندن چسب رو بهم بگين)
    2)براي اين ابعاد تانك كه فعلا قراره فقط ماهي باشه چه پمپ و اسكيمري مناسب هست ؟
    سامپ هم حدود 10 سانت از پشت اكواريوم رو ميگيره و سه تاخونه داره خونه اول فيلتر ساكس خونه دوم سراميك يا ماتريكس و خونه سوم هم كه بزرگتر هست اسكيمر و پمپ قرار ميگيره
    ممنون ميشم دوستاني كه تجربه ساخت در اين زمينه رو دارن راهنمايي كنن
    ضمنا من قبلا يه نانك 100*60*70 با اورفلو اينترنال و سامپ زير داشتم ولي چون فضاي كافي نداشتم مجبور شدم به فكر يك تانك جديد با اين ابعاد شايدم يكم كوچكتر باشم
    تشكر
    درود بر شما
    فقط درمورد ساخت تانک مطلبی رو خدمتتون عرض کنم
    شیشه بهتره دیاموند زده بشه و شیشه های عمودی را کنار شیشه کف قرار بدید طوری که شیشه کف رو به طور کامل محصور کنه.

7. تشکر b_p از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    محمد ملک لی
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghasem rahimi نمایش پست ها
    درود بر شما
    شیشه بهتره دیاموند زده بشه و شیشه های عمودی را کنار شیشه کف قرار بدید طوری که شیشه کف رو به طور کامل محصور کنه.
    سلام
    ممنون از پاسختون
    منم هم دقيقا همين مدل ميخوام انجام بدم شيشه سفارش دادم و دياموند شده
    اما نحوه چسب كاري و نوع چسب كاري رو دقيق نميدونم
    اگر قلق خاصي داره لطفا بفرماييد و اينكه چه نوع چسبي بايد استفاده كنم
    با تشكر

نقل قول نوشته اصلی توسط ghasem rahimi نمایش پست ها
    درود بر شما
    سلام
    من درست متوجه شدم؟
    یعنی شما میفرمایید که شیشه های عمودی روی شیشه کف قرار نگیرند بلکه دور اون قرار بگیرند؟ شیشه کف بره داخل و شیشه های پیرامونی اطراف اون قرار گبرند؟

صفحه 72 از 72 نخستنخست ... 2262707172

کلمات کلیدی این موضوع