صفحه 333 از 337 نخستنخست ... 233283323331332333334335 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 3,321 به 3,330 از 3361

سلام

من تا الان هیچییی از سیکل ازت نمیدونستم و هیچ کس هم هیچی بهم نگفته بود

انقدر تلفات ماهی داشتم تا الان که آکواریومم بیشتر شبیه گورستان ماهیه تا محلی برای زندگی!

فقط تو این مدت هر 2-3 هفته یکبار سیفون میکردم.همین

الان که پست اول رو خوندم یکم متوجه شدم

اما میشه یکی ساده تر بهم بگه باید الان دقیقا چی کار کنم ؟

الان فقط 2 تا کت دارم

آب رو دیروز سیفون کردم اما کاملاااا کدر و سبزه

نام
    رضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط سارایی نمایش پست ها
    سلام
    من تا الان هیچییی از سیکل ازت نمیدونستم و هیچ کس هم هیچی بهم نگفته بود
    انقدر تلفات ماهی داشتم تا الان که آکواریومم بیشتر شبیه گورستان ماهیه تا محلی برای زندگی!
    فقط تو این مدت هر 2-3 هفته یکبار سیفون میکردم.همین
    الان که پست اول رو خوندم یکم متوجه شدم
    اما میشه یکی ساده تر بهم بگه باید الان دقیقا چی کار کنم ؟
    الان فقط 2 تا کت دارم
    آب رو دیروز سیفون کردم اما کاملاااا کدر و سبزه
    از چه فیلتری استفاده میکنید و چه مدیایی داخل فیلتر هست ؟
    سیفون رو چه طور انجام میدیدن با چه حجمی ؟ به طور معمولا توصیه میشه به صورت هفتگی یک سوم (که البته بستگی به شرایط و تراکم ماهی داره) آب رو تعویض کنید و همراه با این تعویض آب موادی که کف آکواریوم جمع شده رو هم سیفون کنید ، آبی که استفاده میکنید باید همدما با آب تانک و بدون کلر باشه

3. تشکر ghasem rahimi, یوسف از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    alireza
    سلام

میدونم که اب اگه هم دما نباشه برای ماهی ها ضرر واره ولی میخوام بدنم ایا اب غیرهم دما وارد تانک کنیم، سیکل را به هم کیزنه؟

نام
    رضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط arm نمایش پست ها
    سلام
    میدونم که اب اگه هم دما نباشه برای ماهی ها ضرر واره ولی میخوام بدنم ایا اب غیرهم دما وارد تانک کنیم، سیکل را به هم کیزنه؟
    تغییرات ناگهانی روی همه ی موجودات تاثیر داره
    اگه این تغییرات کم باشه مشکلی ایجاد نمیشه اما اگه تعویض آب مثلا 10 درجه تفاوت ایجاد کنه ، تاثیر گذار هست

6. تشکر ghasem rahimi, یوسف, Mahdi3000, Hadi 8 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    مهیار
    با سلام خدمت دوستان
    من هم تازهوارد گود آکواریوم داری شدم. فقط هم یک ماهی قرمز دارم که از عید امسال خریدمش ولی ماشالله اینقدر خوب موند و خورد و بزگ شد که بالاخره مجبور شدم براش یک اکواریوم درست کنم. من هم از کپسول تترا باکتوزیم استفاده کردم. فقط یه چیز میخواستم بگم به دوستان که تورو به جون هرکی دوست دارین و به جون ماهیاتون قسم میدم اول اطلاعات بگیرین ،یکم مطالعه کنین بعد برین ماهی بریزین تو اکواریومتون. الان که با اینترنت که دیگه اینهمه اطلاعات با عکس و جزییات در اختیارتونه. آخه چرا جون اینهمه ماهیو میگیرین واسه خودتونم کلی دردسر درست میکنین. به خدا از قتل عام ونسل کشی کمتر نیست. آخه یه سیکل ازت اینقدر فهمیدنش مشکله یا مطالعه اش مشکله. الان که بایه کپسول و یه روز صبر کردن مشکل حله.

نام
    mojtaba
    نقل قول نوشته اصلی توسط mkariman نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    من هم تازهوارد گود آکواریوم داری شدم. فقط هم یک ماهی قرمز دارم که از عید امسال خریدمش ولی ماشالله اینقدر خوب موند و خورد و بزگ شد که بالاخره مجبور شدم براش یک اکواریوم درست کنم. من هم از کپسول تترا باکتوزیم استفاده کردم. فقط یه چیز میخواستم بگم به دوستان که تورو به جون هرکی دوست دارین و به جون ماهیاتون قسم میدم اول اطلاعات بگیرین ،یکم مطالعه کنین بعد برین ماهی بریزین تو اکواریومتون. الان که با اینترنت که دیگه اینهمه اطلاعات با عکس و جزییات در اختیارتونه. آخه چرا جون اینهمه ماهیو میگیرین واسه خودتونم کلی دردسر درست میکنین. به خدا از قتل عام ونسل کشی کمتر نیست. آخه یه سیکل ازت اینقدر فهمیدنش مشکله یا مطالعه اش مشکله. الان که بایه کپسول و یه روز صبر کردن مشکل حله.
    سلام
    به این سادگی که شما میگین نیست پروسه تکمیل چرخه سیکل زمانبر هست با استفاده از تسریع کننده کمی زودتر به نتیجه میرسید ولی به این معنی نیست که بعد از یک روز همه چیز مهیاست و شما میتونی ماهی اضافه کنی!

http://www.aqua-quest.ir/forum/thread8413/ آکواریوم 800 لیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــتریmoitaba 1362

9. تشکر Mahdi3000, Hamid51 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

دوستان سلام
    عرض ادب و احترام
    من یه نکته ای رو خاستم بگم.قصدم جسارت نیس و میدونم تمام دوستان دارن کاملا علمی حرف میزنن و قلبا حرفاتونو قبول دارم اما من از قبل اینکه مدرسه برم آکواریوم داشتم تا الان که ترم 8 دانشگاهم!تو این مدت چندین ساله هیچی از سیکل و این چیزا نمیدونستم!خیلی از ماهیای آکواریومی رو هم داشتم! اما هیچوقت نه سیکل رو طی کردم نه این کارا که شما میگید!همیشه ماهی رو انداختم تو یه تشت!کل آب اکواریوم رو عوض کردم.تمام شن و وسایل رو کاملا شستم!بعد اب ریختم تو اکواریوم و ضد کلر ریختم و پمپ هوا رو روی حداکثر هوادهی گذاشتم و نیم ساعت بعد ماهی هامو ریختم!هیچوقتم تلفات ندادم والا!هر بار ماهیام مردن بر اثر دعوا با هم بوده فقط !همین الانشم دو هفته پیش یه جفت اسکار داشتم اونارو بردم اکواریوم فروشی و به جاش ماکرو زندانی و هفت رنگ خریدم و طبق معمول کل آکواریوم رو شستم!هیچ تلفاتم نداشتم!میخاستم بگم که اینقد حساس نشید اینا شاید برا ماهی حساسی مثه دیسکس باشه که من تاحالا نداشتم و میگن حساسه!وگرنه بعید میدونم سیچلاید و اسکار و ... با این چیزا از پا در بیان!بازم پوزش بابت جسارتم

نام
    رضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط daarriiush نمایش پست ها
    دوستان سلام
    عرض ادب و احترام
    من یه نکته ای رو خاستم بگم.قصدم جسارت نیس و میدونم تمام دوستان دارن کاملا علمی حرف میزنن و قلبا حرفاتونو قبول دارم اما من از قبل اینکه مدرسه برم آکواریوم داشتم تا الان که ترم 8 دانشگاهم!تو این مدت چندین ساله هیچی از سیکل و این چیزا نمیدونستم!خیلی از ماهیای آکواریومی رو هم داشتم! اما هیچوقت نه سیکل رو طی کردم نه این کارا که شما میگید!همیشه ماهی رو انداختم تو یه تشت!کل آب اکواریوم رو عوض کردم.تمام شن و وسایل رو کاملا شستم!بعد اب ریختم تو اکواریوم و ضد کلر ریختم و پمپ هوا رو روی حداکثر هوادهی گذاشتم و نیم ساعت بعد ماهی هامو ریختم!هیچوقتم تلفات ندادم والا!هر بار ماهیام مردن بر اثر دعوا با هم بوده فقط !همین الانشم دو هفته پیش یه جفت اسکار داشتم اونارو بردم اکواریوم فروشی و به جاش ماکرو زندانی و هفت رنگ خریدم و طبق معمول کل آکواریوم رو شستم!هیچ تلفاتم نداشتم!میخاستم بگم که اینقد حساس نشید اینا شاید برا ماهی حساسی مثه دیسکس باشه که من تاحالا نداشتم و میگن حساسه!وگرنه بعید میدونم سیچلاید و اسکار و ... با این چیزا از پا در بیان!بازم پوزش بابت جسارتم
    قضیه سیکل نیتروژن صرفا حدس و گمان یا تجربه و ... نیست
    یه مطلب علمی ثابت شده هست و توی کل طبیعت وجود داره
    از طرفی تجربه شما بسیار بسیار محدود هست و نباید به طور کلی ازش نتیجه گیری کرد (ماهی های شما ممکنه زنده باشن ، اما شما مطمعنید بهشون اسیبی نرسیده ؟ مطمعنید این کارها تاثیری توی طول عمرشون و رشدشون نداشته ؟)
    و هدف هم صرفا زنده نگهداشتن ماهی ها نیست ، شما وقتی از یه حیوان خونگی (حالا هرچی ، برای مثال مورچه !) نگهداری میکنید ، موظف هستید در حد توانتون شرایط مناسبی رو واسش مهیا کنید (اطلاع داشت در مورد سیکل نیتروژن و رعایت کردن برخی نکات ساده کاری سخت نیست ! کار هایی که شما دارید انجام میدین نه تنها اشتباه هست بلکه زحمت زیادی هم برای خودتون داره)

12. تشکر Hamid51, hossein8439, ghasem rahimi, Mahdi3000, علی ابراهیم پور از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    مهیار
    نقل قول نوشته اصلی توسط daarriiush نمایش پست ها
    دوستان سلام
    عرض ادب و احترام
    بله. منم تا حدی موافقم با حرف شما ولی در اثبات این قضیه همین بس که کافیه شما پستهای گذشته رو بخونید و ببینید دوستان دیگه چقدر تلفات دادن و در واقع ماهی های بیچاره رو به کشتن دادن. البته منم خودم یه ماهی قرمز (البته بیشتر نقره ایه) عید سال قبل خریدم برای سفره هفت سینم که مشالله الان حدودا 10 ماهشه و انقدر بزرگ شد که حدود 1 ماهه پیش دست به کار شدم و براش یه تانک ساختم. توی این مدت داخل یه تنگ بود و منم هر شب ابشو عوض میکردم و آب تازه که کلرش رفته بود میریختم. ولی با این حال منظور اینه که شما اگر قصد دارید از یک موجود زنده نگهداری کنید و بزرگش کنید چه آدمیزاد باشه یا یه مرغ یا اسب یا ... باید یه اطلالعات حداقلی در مورد نحوه زندگیش و نیازهاش و شرایط محیطیش بدونید. الانم خداییش با وجود اینترنت که کار سختی نیست. پس یکم دوستان به خودشون بیان و این کارها رو قبل از خریدن ماهی انجام بدن.
    مموش

سلام به همه دوستان
    من ي فلاور يك ماهي ميشه تو ي آك دارم نگه ميدارم تازگي ي آك بزرگ گرفتم(١٠٠.٦٠.٣٠)
    بعد پرش كردم سنگ اكسيژن و بخاري تاپ فيلترم داره كار مي كنه چند روز بايد صب كنم تا سيكل كامل بشه تا ماهي رو جا ب جا كنم؟!؟!
    اينم بگم ك چون هزينه نمي تونم واسه باكتري ساز و اينا بكنم مي خوام سيكل طبيعي بگذره فقط يكم آب از تانكي ك فلاور توشه ي ١٠ ليتر برداشتم ريختم تو تانك جديد تا زودتر سيكل تموم بشه
    4،5 روز صب كنم بسه؟!؟!
    ممنون ميشم جواب بدين
    ویرایش توسط ImanzZz : 02-20-2017 در ساعت 10:58 PM