صفحه 299 از 299 نخستنخست ... 199249289297298299
نمایش نتایج: از 2,981 به 2,989 از 2989
    نقل قول نوشته اصلی توسط neyshaburi نمایش پست ها
    دوستان سلام

واسه یک اکواریوم با ابعاد ۱۲۰W×۷۰H×۴۰ میدونم ارتفاع زیاده ولی کاریش نمیشه کرد

گیاهان هم متنوع هست

واسه نور دهی چیکار کنم که هم فضای زیادی بالای اکواریوم نگیره هم کافی باشه هم بی دردسر و کم هزینه !!!

چون اطلاعی از اسم و نوع لامپ ها ندارم اگه با تصویر راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم

با ی بنده خدایی صحبت کردم گفت میتونی لامپ مهتابی ۶۰ وات استفاده کنی یا اینکه ال ای دی لیزری که شدت بیشتری داری و واسه گل خونه ها استفاده میشه فقط گفت لومنش باید چیند باشه؟!

ممنون میشم راهنماییم کنید
    سلام راهنمایی نمیکنید ؟

منتظرم هنوز
    ویرایش توسط phenom : 01-31-2018 در ساعت 03:06 AM

مدیر بخش گیاهان آکواریومی

سلام

متاسفانه با اطلاعاتی که شما در پست خود قرار دادین نتونستم متوجه بشم که چطور میشه کمک کرد چون همه موارد بر ضد شرایط تانک گیاهی است .
    اولا باید بدونید که الان اگر بدنبال تانک گیاهی با شرایطی مثل تانکهای ADA ( تصویر پایین پست ) بخواهید باشید خرجتون خیلی بالا میشه .

فقط میمونه تانک گیاهی با عدم تزریق co2 که اون هم با جمله " گیاهان متنوع " و هم اندازه تانک شما سازگار نیست .

میتونید در اینترنت افرادی که معمولا در کار پرورش و تکثیر ماهی های کم آزار یا میگو هستند را مشاهده کنید که با کمترین
    خرج مثلا گوپی - کت فیش یا انواع شریمپ را تکثیر میکنند و مقداری هم گیاه یا خزه ( ماس ) دارند که فکر نمیکنم شما جزء انها باشید .

پس تا زمانی که حداقل اندازه تانک را درست نکردین نمیشه راه حل معقولی ( از نظر من ) به شما پیشنهاد کرد .

یه تصور باطل هم در بین افراد بدون اطلاع هست که فکر میکنند نور را که درست کنند مساله حله .
    غافل از اینکه کلی مساله دیگر در راه است که اطلاع ندارند .

اندازه تانک شما بیشتر به درد آب شور میخوره وشاید بهتر باشه به اون سمت برید چون اگر فکر خرج کمتر هستین همانطور
    که گفتم الان قیمت ها واقعا بالا هستند ( آب شور هم فقط ماهی تنها یا فیش اونلی ).

اون بنده خدا هم که فرمودین با اطلاعاتی که داده معلومه هیچی از تانک گیاهی نمیدونه .

بیشتر در جواب دادن به این فکر بودم که شما متضرر نشید و احیانا فکر نکنید که از سرم باز کردم ./
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 9ia2nbg.png  

سلام
    ابتدا ازتون تشکر میکنم بابت راهنماییتون

تانک بنده ۷۰ سانت ارتفاع داره که حدود ۱۰ تا ۱۵ سانت ازش کسر میشه ( به خاطر بستر و فضای بدون آب بالا )
    سیستم co2 هم واسش در نظر گرفتم
    میمونه نور مناسب

که طبق تصویر زیر که از داخل فروم همین سایت برداشتم

lightintensitchart.jpg

ردیف دوم از پایین

که ارتفاع تابک رو ۲۴ اینج ( ۶۰ سانت ) در نظر گرفته و نور رو هم ۴ اینچ بالاتر از تانک قرار داده که تقریبا میشه شبیه تانک من

وبا ۳ لامپ مهتابی T5HO نور از بیشتر از حد هم هست

ینی با این مشخصات هم کارم راه نمیوفته ؟؟؟

سلام

آره درسته .

اما شما چند شرط آوردین

1- گیاه متنوع - 2- ارزان 3- جای زیاد نگیره و بی دردسر

اون جدول بر اساس قابهایی که در امریکا یافت میشه دسته بندی شده .

لامپ T5-HO با ترانس حقیقی و رفلکتور بسیار دقیق که بازدهی نور را تا 150 درصد افزایش میده داخلش هست

تا انواع کمتر با کیفیت .

این جدولی که مشاهده میکنید تقریبا مظمئن هستم نویسندش از نتایج آمار بهترین قابها در نگارشش استفاده کرده .

در ایران مارک جیزمن و ATI هستند که چند ملیون پولشه . در مورد تانک شما بین 2 تا 3 ملیون .

شما هم میتونی از همین لامپ ها استفاده کنی و بالای تانک بگذاری ولی انتخاب گیاه بهتره از انواع :

اکینودروس ها - والیس ها - بولبتیس و انواع کریبتون - انوبیاس ها و فرن ها باشه .

غیر از نور مساله مهم دیگری هم هست که شما اصلا اشاره نکردین و اون اینه که تانک گیاهی رسیدگی زیاد میخواد

شما چطور میخوای دستت را 60 -70- سانت داخل تانک ببری و کار کنی ؟؟

الان شما تانک خود این خارجی ها را نگاه کنی صدی 99 ارتفاع 40 تا حداکثر 50 دارند .

برای اینکه نور بالای تانک با فاصله آویزان است و فرد با فراغ بال بسیار زیاد میتونه روی چیدمان و رسیدگی های بعدی کار کنه .

پس اینکار نه ارزان در میاد - نه گیاهاتون متوع میشه و نه بی دردسر است .

من همه این مسائل را در نظر گرفتم و جواب آخر را اول دادم ./

حق با شماست

این لامپ ها رو کسی نداره اصلا!! هر چی گشتم پیدا نکردم

یکسری LED هست که هر شاخه حدود ۴۰ وات و ۶۴۰۰ کلوینه ولی لومنش رو نمیدونم

بدرد بخور هست؟
    واسه تانک من چند شاخه میتونه کافی باشه با چه لومنی

ممنون

با سلام : من ابعاد تانكم
    طول 120
    عرض 30
    ارتفاع 50
    هست ميخواستم بدونم نورم مكفي هست الان داراي مهتابي هاي زير است
    دو ست مهتابي FPL سفيد هر ست دو لامپ دارد
    يه مهتابي صورتي جيسمن
    مرسي

سلام من اکواریومم ارتفاع۷۰ طول ۱۰۰ عرض۴۰از چه نوری باید استفاده کنم تا جواب بده و تراکم گیاهام میخوام زیادباشه ممنون
    و یه سوال دیگه زیر بستر چی باید بریزم خیلی ممنون چون من تازه میخوام تانک پلنتمو راه بندازم بخاطره همون ناواردم ممنون اگه میشه راه نمایی کنید
    ویرایش توسط Hasan7 : 02-18-2018 در ساعت 10:51 PM

میشه راهنمایی کنید لطفا

نقل قول نوشته اصلی توسط Hasan7 نمایش پست ها
    سلام من اکواریومم ارتفاع۷۰ طول ۱۰۰ عرض۴۰از چه نوری باید استفاده کنم تا جواب بده و تراکم گیاهام میخوام زیادباشه ممنون
    و یه سوال دیگه زیر بستر چی باید بریزم خیلی ممنون چون من تازه میخوام تانک پلنتمو راه بندازم بخاطره همون ناواردم ممنون اگه میشه راه نمایی کنید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hasan7 نمایش پست ها
    میشه راهنمایی کنید لطفا
    سلام . دو تا پست بالاتر جواب شما را در پاسخ به کاربر نیشابوری داده ام . مطالعه کنید ./

صفحه 299 از 299 نخستنخست ... 199249289297298299