صفحه 51 از 182 نخستنخست ... 41495051525361101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 501 به 510 از 1818
Like Tree59Likes

موضوع: سوال های بخش کود دهی ( مایع ) به تانک گیاهی

مدیر بخش گیاهان آکواریومی

خوب کاملآ مسلم هست که بهترین گزینه استفاده از کود های شرکتی هست و هیچ شکی در این نیست اما این کود کریستالون رو خیلی از دوستان توی همین سایت و بقیه ی سایت ها استفاده کرده بودن. درسته یه تعداد هم ناراضی بودن اما خیلی ها هم مشکلی باهاش نداشتن
    شما طبق معمول از جواب دادن به سوال طفره رفتی و در عوض جواب به سوالهای من ادعا هایی کردی که منبع اعتبار اون خودتون هستین .

در حالی که باید دلایلی را مطرح کنید که درستی آنها بر اهل فن واضح باشد و نظر یک فرد یا شخص نبوده و متکی بر تحقیق باشد .

جلبک زدن هم مگر فقط دلیلش کود هست؟ اکثر جلبک ها بحاطر کمبود یا نوسان co2 به وجود میاد یا بخاطر کم یا زیاد بودن نور.
    کجا من نوشتم جلبک تنها دلیلش کوده ؟؟

جالبه که از نوشته های من که در جای جای این فروم هست و در آنها اشاره به عوامل متعدد جلبک کرده ام برای جواب دهی به خود من استفاده میکنید !!!

جلبک در آکواریوم گیاهی - 1

جدول نمایش علل جلبک به همراه روش EI در کود دهی

جدول مقدار شدت نور لامپ های T8-T5-PC درآکواریوم گیاهی

مقدار مناسب نیترات و فسفات در تانک ( آکواریوم )گیاهی

من میدونستم کسایی که این کود رو پیشنهاد دادن مدرک درست و حسابی برای این کار ندارن .

تنها دلیلی که من رو واداشت که مطالب و سوالهای بالا رو مطرح کنم کثرت راهنماییهای اشتباهی است که این روزها فروم رو پر کرده

و گویی هر چقدر افرادی که دنباله رو مطالب بی پایه باشند , بیشتر باشه سندی بر درستی اون خواهد بود !!

اگه تجربیات شما میگه این کود و کودهای مشابه خوبه بسیار خوب , در این فروم قسمتی هم هست که افراد تجربیات خود را در دید قرار میدهند .

میتونید هر چقدر که خواستین اینطور مسایل رو که طبق تجربیات شخصی شما درست است در آنجا مطرح کنید .

تجربیات نگهداری گیاهان

من وظیفه خودم دونستم تا دوستان را از ادامه این راه منصرف کنم و الا صلاح خویشتن را خسروان دانند .

موفق باشید ./

2. تشکر rn4j1m1 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    alireza
    نقل قول نوشته اصلی توسط phenom نمایش پست ها
    کود کریستالون آبی

( سرگذشت استفاده از این کود را از اول تا حالا دنبال کردم و میدونم از کجا پیداش شده )

من خیلی ممنون میشم کسی علاوه بر در صد نیتروژن - فسفات - پتاسیم این کود به این سوال ها جواب بده

1- هر کدام از مواد فوق (N-P-K ) در این کود منبعشون از چه موادی است مثلا نیترات اون از چی گرفته شده ؟

2- آنالیز بقیه مواد داخل اون چیه و به غیر از مواد فوق داخلش چی هست و چه مقدار ؟

3- من هم کلی افراد رو میشناسم که از اینطور کودها استفاده کردن و تانکشون شده جلبکستان . پاسخ این افراد چیه و چه کسی جواب گو است ؟

4- بارها در فرومهای متعدد دیده شده که شخصی با استفاده از یک کود دچار جلبک شده و پس از استفاده از تستر هم متوجه نشده که عامل جلبک چی بوده .

این اتفاق در حالی بوده که آنالیز دقیق کود را داشته و میدونسته که 100% ماده ( کود ) از چه عناصری بوده .

با این اوصاف عوارض استفاده از یک کود نامشخص را چگونه میتوان تجزیه و تحلیل کرد ؟

( شرایط تانکهای مختلف بسیار متفاوت از هم است و کود های تولید شده توسط شرکت های معتبر و دز های استفاده از آن , تابع استفاده های مکرر و آزمایشهای متعدد میباشد .

بنابر این عدم اتفاق ناگوار( در اینجا جلبک ) در یک تانک اصلا نمیتواند ملاکی بر درست بودن استفاده از آن کود باشد ) .

موفق باشید./
    فرمایش شما صحیح
    شما به ما بگید منبع نیتروژن و فسفات و پتاسیم ونیترات و... داخل کود های شرکتی از چی موادی هست؟و از چی درست میشه؟
    آنالیز کود های کشاورزی مثل کرستالون روی بسته محصول زده من خودم دیدم ولی الان مقداروش اصلا یادم نیست.شاید توی سایت تولید کننده باشه.
    هر جلبکی یه عامل مشخصی داره که با بر طرف کردن اون عامل جلبک هم از بین میره.البته دوز کود هم باید رعایت بشه.نمیشه .از کجا معلوم کسی با استفاده از این کودا تانکش جلبک زده اوردوز نکرده باشه؟بعد میشه بگی این کودا کشاورزی عامل جلبک هستن؟
    من خودم با اینکه 2 ساله از کود کشاورزی استفاده میکنم تا حلا هیچ جلبکی توی تانکم نداشتم و ندیدم.
    تازه دو تا از مجموعه لامپ هام لامپ کم مصرف هست که خیلیا هم باور دارن نور لامپ کم مصرف یکی از عامل ها یه بوجود آورنده جلبک هست.
    شما یه دلیل منطقی بیار که این کود مناسب نیست
    خود تانک شما با وجود اینکه کود شرکتی استفاده میکنید جلبک دارین! روی شیشه جلبک نقطه ی سبز زده خوب کاملا مشخصه که عاملش کم بود فسفات و یا زیاد بود فسفات آب هست ولی فکر میکنم شما علش رو نور زیاد و نزدیک بودن نور به شیشه میدونین!
    ویرایش توسط alireza95 : 06-04-2014 در ساعت 01:36 AM

4. تشکر invinciblenick از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

فلوریش پتاسیم سیچم ----------> همانطور که در پشت اون هست از سولفات پتاسیم

فلوریش نیتروژن -------------> همانطور که در پشت اون هست از پتاسیم نیترات

هر دو ماده در روش کود دهی PPS هم دقیقا آمده اند .

بیشتر نیترات کودهای کشاورزی از اوره ( ارزان قیمت و سمی برای جانداران آکواریومی ) تهیه شده است .

در آنالیز بیشتر قریب به تمام کودهای کشاورزی عناصر روی = ZN و مس = CU دارای مقادیر زیادی هستند = هر دو بسیار سمی .

نسبت نیترات به فسفات هم در اینگونه کودها رعایت نشده است .

تنها کود شرکتی که من استفاده میکنم فلوریش سیچم است .

در مورد کود کریستالون آبی اطلاعاتی در مورد منبع نیتروژن آن در سایت خود محصول پیدا نکردم ( پیش داوری نمیکنم ولی به احتمال زیاد همون اوره است .)

هنگامی که این کود را برای تامین عنصر نیتروژن استفاده میکنید نمیتوانید بر روی میزان فسفات هم کنترلی داشته باشید

این در حالی است که در روش کود دهی PPS این عناصر جدا از هم بوده و کاملا قابل کنترل هستند .

اوردوز شدن میزان پتاسیم که میتواند یکی از پیامدهای استفاده از این کود ( کریستالون ) باشد , در روش کود دهی PPS وجود ندارد و به راحتی میتوانید سولفات پتاسیم را اضافه نکنید .

کود کریستالون آبی دارای 7/5 درصد SO3 و 3 درصد MgO است که من هر چقدر در فرومها و مباحث مربوط به تانک گیاهی گشتم

کاربردی برای آنها پیدا نکردم و احتمالا کاربرد انها در خاک است ( کاربرد کشاورزی )

مقدار روی و مس آن خوشبختانه کم است ./

6. تشکر rn4j1m1, StarFish, alireza95 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نقل قول نوشته اصلی توسط phenom نمایش پست ها
    فلوریش پتاسیم سیچم ----------> همانطور که در پشت اون هست از سولفات پتاسیم

فلوریش نیتروژن -------------> همانطور که در پشت اون هست از پتاسیم نیترات

هر دو ماده در روش کود دهی PPS هم دقیقا آمده اند .

بیشتر نیترات کودهای کشاورزی از اوره ( ارزان قیمت و سمی برای جانداران آکواریومی ) تهیه شده است .

در آنالیز بیشتر قریب به تمام کودهای کشاورزی عناصر روی = ZN و مس = CU دارای مقادیر زیادی هستند = هر دو بسیار سمی .

نسبت نیترات به فسفات هم در اینگونه کودها رعایت نشده است .

تنها کود شرکتی که من استفاده میکنم فلوریش سیچم است .
    شما از من که یه استفاده کننده هستم انتظار داری اطلاعات دقیق کود رو بهتون بگم؟ شما وقتی میری توی مغازه یه سشوار میگیری از صاحب مغازه میپرسی از چه عناصری تشکیل شده؟ خیلی عضر میخام اما سوال هایی که شما میپرسی همون بهتر که جوابی بهشون داده نشه. خیلی وقتا شما از نتیجه ی کار باید تصمیم بگیری که کاری که کردی درست هست یا نه. آقای Mahdi3000 که اولین بار این کود رو به من پیشنهاد داد و خودشون هم استفاده کردن خیلی خوب به من گفتن که من استفاده کردم و مشکلی نداشتم اما شما اگر میخای استفاده کنی با مسولیت خودتون استفاده کنید. دلیلش هم اینه که ایشون مقدار دوز رو با توجه به تانک خودشون در نظر گرفتن و شرایط تانک من فرق داشته. همیشه هم همه میگن با احتیاط مصرف کنید.

در مورد عناصر سمی هم کود های NPK اکثرآ حتوی روی نیستن و فقط اون هایی که علاوه بر NPK حاوی عناصر مایکرو هستن ممکنه مس داشته باشن و اون هم مقدارش انقدر کم هست که کشنده نیست برای میگوها (ماهی ها که خیلی مقاومتر هستن در برابر مس) مثلآ کود مستر میزان مسش ۰.۰۰۱ درصد هست که میشه کلا ندیده گرفت اون رو یا کود کریستالون آبی کمرنگ اگر اشتباه نکنم اصلآ مس نداره.

خلاصه اینکه شما بهتر هست به جای اینکه مخالفت کنید نتیجه ی استفاده کردن بقیه ی کاربران رو ببینید. من کاری به سایت های دیگه ندارم که فقط تاپیک جداگانه برای کود کریستالون دارن توی همین سایت بین دوستان خودتون بین مدیران ببینید چند نفرشون استفاده کردن و مشکلی باهاش نداشتن و ببینید چند نفر هم مشکل به هم زدن از این مقایسه خودتون نتیجه گیری کنید.

مثال میزنم براتون یکی قرص مرفین میخوره که دردش برطرف شه یکی هم انقدر میخوره که بهش معتاد میشه (در صورتی که بهش نیاز هم نداشته). کود های کشاورزی هم همین هستن در صورت درست مصرف کردن نتیجه میدن اگر درست مصرف نشن هم نتیجه عکس دارن.

بعد هم به این نکته دقت کنید که شاید همه توانایی مالی شما رو نداشته باشن که از کود های شرکتی استفاده کنن یا حتی با اون پول بتونن استفاده های بهتری بکنن و مسلمآ استفاده از کود های کشاورزی ارزان قیمت خیلی بهتر از استفاده نکردن از هیچ کودی هست

هم من و هم جناب nvinciblenick گفتنی ها رو گفتیم و از این به بعد تصمیم با خود کاربران محترم است .

اطلاعاتی هم که در مورد کود کریستالون پیدا کردم که در پست 505 نظرات شخصی خودم را در مورد اون گفتم و اضافه کردم .

امیدوارم مفید قرار گرفته باشد .

موفق باشید.

9. تشکر invinciblenick, rn4j1m1 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    کوهیار
    سلام دوستان من تانکم پلنت نیست آب شیرینه با حجم آبگیری تقریبی 400 لیتر و حدود 70 تا ماهی ریزو درشت گیاهخوار که البته با گیاهام هیچ کاری ندارن و 8 تا پانچ گیاهانی مثل هیگروفیلا غروب آفتاب و شویدی و یکی شبیه برگ گل گندمی و هیچ تجهیزات خاصی واسه پلنت ندارم فروشنده یه کود مایع داده به اسم sera florena اینو با چه دوزی مصرف کنم گیاهام دارن زرد میشن و لکه های قهوه ای رو بعضیشون پیدا شده التبه قبلا تو مدیاهای تاپ سامپم ذغال اکتیو بود که خارج کردم .... خیلی ممنون
    ..:: شب حمله به گوش موج ها خواندند غواصان ؛ کجا دانند حال ما سبکبالان ساحل ها ::..
    *.: آکواریوم کوهیار در گذر زمان :.*

نام
    مهدی
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 80926037633964028021.JPG
مشاهده: 50
حجم: 93.2 کیلو بایت

قابل توجه مصرف کنندگان کودهای کریستالون

جدول درصد مواد تشکیل دهنده انواع کودهای کشاورزی کریستالون و موارد مورد مصرف اونها

12. تشکر cambyses, سام, m.k, ebi21, StarFish, rn4j1m1, feryfrt, hamed2105, invinciblenick, md.razeghy, M109 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    مهدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط conflict2020 نمایش پست ها
    سلام دوستان من تانکم پلنت نیست آب شیرینه با حجم آبگیری تقریبی 400 لیتر و حدود 70 تا ماهی ریزو درشت گیاهخوار که البته با گیاهام هیچ کاری ندارن و 8 تا پانچ گیاهانی مثل هیگروفیلا غروب آفتاب و شویدی و یکی شبیه برگ گل گندمی و هیچ تجهیزات خاصی واسه پلنت ندارم فروشنده یه کود مایع داده به اسم sera florena اینو با چه دوزی مصرف کنم گیاهام دارن زرد میشن و لکه های قهوه ای رو بعضیشون پیدا شده التبه قبلا تو مدیاهای تاپ سامپم ذغال اکتیو بود که خارج کردم .... خیلی ممنون
    سلام

دوز مصرفی sera florena برای هر 20 لیتر 5 میلی لیتر هست . بقل قوطی رو ببینی درجه بندی 5 میلی لیتری چاپ شده . فاصله هر دو خط 5 میلی لیتره

چون تانک شما نور مناسب و تزریق دی اکسید نداره پس شما نصف دوز رو مصرف کنید و یا هر 5 میلی لیتر از کود رو برای 40 لیتر مصرف کنید

موفق باشی

14. تشکر cambyses, alireza80, conflict2020 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    کوهیار
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi3000 نمایش پست ها
    سلام

دوز مصرفی sera florena برای هر 20 لیتر 5 میلی لیتر هست . بقل قوطی رو ببینی درجه بندی 5 میلی لیتری چاپ شده . فاصله هر دو خط 5 میلی لیتره

چون تانک شما نور مناسب و تزریق دی اکسید نداره پس شما نصف دوز رو مصرف کنید و یا هر 5 میلی لیتر از کود رو برای 40 لیتر مصرف کنید

موفق باشی
    سلام آقا مهدی ممنون از راهنماییت فقط یه سوال میمونه اینکه این مقدار برای چه مدت زمانی هست یعنی فاصله زمانی بین دو نوبت کود دهی چقدر هست در مورد نور هم باید بگم روزی 8 ساعت با مهتابی زیرکابینتی یا همون اف پی ال نور میدم ... خیلی ممنون
    ..:: شب حمله به گوش موج ها خواندند غواصان ؛ کجا دانند حال ما سبکبالان ساحل ها ::..
    *.: آکواریوم کوهیار در گذر زمان :.*

نام
    علیرضا
    دوستان اشعه يو وي به خاصيت كود،مايع كاري داره؟ يعني خنثي ميكنه؟ يكي از دوستان گفته بود دو ساعت قبل از زدن كود يو وي ميزنم.

17. تشکر md.razeghy از نویسنده این پست تشکر کرده اند.