صفحه 3 از 180 نخستنخست 123451353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 1798
Like Tree58Likes

موضوع: سوال های بخش کود دهی ( مایع ) به تانک گیاهی

مدیر بخش گیاهان آکواریومی

سلام

موادی که از دفعیات ماهی وارد آب میشه تماما حالت ارگانیک دارند و برای اینکه به حالت مفید برای گیاه در بیان احتیاج به باکتری های مفید موجود در بستر و فیلتر دارن

یعنی اینکه سیکل ازت تمام و کمال باید صورت گرفته باشه

برای همین هم اگه در تانکهای گیاهی خارجی دقت کنید قبل از ریختن بستر داخل تانک از یک سری باکتری حاضری که بصورت پودر میفروشن در زیر بستر میریزند .

همچنین از بسترهایی با CEC بالا استفاده میکنن تا خاک وشن بستر بتونن موتد معدنی داخل آب رو بخودشون جذب کنن تا بستر طول عمر بالایی داشته باشه و زود از مواد غذایی خالی نشه .

این مطالب برای اشخاصی که فکر میکنن بخاطر وجود گیاه به فیلتر یا سیفون احتیاج نیست مفیده .

شاید بیشترین دلیلش این باشه که کاربردی که گیاه در تانکهای ما داره , ایجاد منظره و قشنگیه و نه بوجود اوردن اکوسیستم .

اگه ایجاد اکوسیستم مد نظر ما باشه این بسترهایی که الان در سطح بازار فروش میره هیچکدوم مناسب نیستن چون خیلی از آیتم های مورد اشاره در بالا در اونها لحاظ نشده .

برای همین هم فیلتراسیون و سیفون برای خارج کردن مواد زائد از تانک گیاهی بسیار توصیه میشه .

جریان آب در سطح برای افزایش اکسیژن - گردش خوب آب در اطراف گیاه برای رسیدن مواد غذایی داخل آب به گیاه و پراکنده شدن مناسب CO2 - وارد نکردن ماهیهایی که دفعیات زیاد دارن

داخل نمودن CO2 به میزان زیاد تا جایی که ماهی ها تحمل دارند و .... در کنار جدول دقیق کود دهی منظم جزئی از برنامه نگهداری تانک گیاهی بشما می آیند .

2. تشکر erfan afshar, Mahdi3000, at91sam7xc256, rn4j1m1, mohamadrad از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    shayan
    سلام یه سوال داشتم اینکه میشه از قرص های مخمر جو برای تولید باکتری یا به عنوان گیاه استفاده کرد؟
    واسه ماهی ضرر داره یا نه؟

4. تشکر AKORC از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    M!L@D
    نقل قول نوشته اصلی توسط shayan123 نمایش پست ها
    سلام یه سوال داشتم اینکه میشه از قرص های مخمر جو برای تولید باکتری یا به عنوان گیاه استفاده کرد؟
    واسه ماهی ضرر داره یا نه؟
    سلام شایان جان نریزی. من ریختم ماهیا باد کرده بودن خدا رو شکر بعد چند ساعت خوب شدن...

6. تشکر shayan123 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

سلام در اصفهان دو نوع بستر وجود دارید تترا و نتلی. کدامیک جهت آماده سازی آکواریوم گیاهان مناسبتر است؟ در ضمن قیمت نتلی 10ک 70000وتترا 5.8 حدودا 35000 است.

نام
    امیر حسین
    نقل قول نوشته اصلی توسط far3 نمایش پست ها
    سلام در اصفهان دو نوع بستر وجود دارید تترا و نتلی. کدامیک جهت آماده سازی آکواریوم گیاهان مناسبتر است؟ در ضمن قیمت نتلی 10ک 70000وتترا 5.8 حدودا 35000 است.
    بعضی دوستان که از نتلی استفاده کردن میگن نتلی بعد از چند وقت دونه هاش باز میشه
    تترا برای زیر بستر هست نه خودش یعنی شما باید روش یه چیزی بریزی
    نرو بدون تو اینجا سخته
    نرو بدون تو اینجا سخت میگذره
    همین!

9. تشکر AKORC, nicebluesky, rn4j1m1 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    alireza
    نقل قول نوشته اصلی توسط phenom نمایش پست ها
    بعضی از گیاهای شما صرفا جذب از آب دارن مثل دم گربه ای ( الودئا ) و دوستار دی اکسید کربن هم هستن و از طرفی هم چون گوپی نگهداری میکنید نمیتونم دی اکسید کربن را به شما پیشنهاد کنم
    چون این ماهی به آب سبک حساسه و بعد از مدتی میمیره .
    بنظرم نوع گیاه رو جوری تنظیم کن که از ریشه استفاده بشه مثل اکینودوروس ( شمشیری) . نور شما هم خیلی کمه پس ارتفاع گیاه باید بلند باشه که آکینودروس اینطوره .
    سلام
    یه سوال برام پیش اومد
    گوپی به آب سبک حساسه!!!!
    منظورتون آب اسیدی نبوده؟
    بعد اگر به آب سبک حساس باشه یعنی *co2 آب رو سبک میکنه تا چه میزان ؟ میدونم به بعضی چیز ها بستگی داره ولی نسبتا چقدر هست؟

مدیر بخش گیاهان آکواریومی

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza95 نمایش پست ها
    سلام
    یه سوال برام پیش اومد
    گوپی به آب سبک حساسه!!!!
    منظورتون آب اسیدی نبوده؟
    بعد اگر به آب سبک حساس باشه یعنی *co2 آب رو سبک میکنه تا چه میزان ؟ میدونم به بعضی چیز ها بستگی داره ولی نسبتا چقدر هست؟
    ترجمه اش با خودت

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: aa.PNG
مشاهده: 24
حجم: 40.0 کیلو بایت

12. تشکر erfan afshar از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    امین
    سلام دوستان
    من مدت زیادی آکواریوم داشتم اما زیاد به صورت تخصصی روش کار نمیکردم اما الان تصمیم گرفتم که به صورت تخصصی کار کنم
    یه آکواریوم 80*45*30 ساختم که هنوز راه اندازیش نکردم !
    ارتفاعش برای گیاه خوبه ؟
    من بیشتر از ماهی به گیاه آکواریومی علاقه دارم واسه همین میخوام خوب در این مورد تحقیق کنم
    الان 4 لامپ کم مصرف گرفتم که به چهار رنگ سفید و زرد و آبی و قرمز هستن (2 تاش 12 وات و 2تاش 11 وات) به نظرتون کافیه نورش ؟ (البته بعضی از دوستان میگفتن که این لامپ های کم مصرف زیاد خوب نیستن اما خوب من نمیدونستم و هزینه کردم، میشه بگین دلیلش چیه که خوب نیست ؟)
    برای بسترش هم یه ور سنگ گرفتم نمیدونم اسمش چیه، ریز هستش و سفید (تو ویدیوهای خارجی زیادی دیدم که از این سنگ ها استفاده میکردن!)
    برای داشتن یه آکواریوم گیاهی خوب چه کارهای دیگه ای باید انجام بدم ؟

14. تشکر AKORC از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    امین
    نقل قول نوشته اصلی توسط azoic نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من مدت زیادی آکواریوم داشتم اما زیاد به صورت تخصصی روش کار نمیکردم اما الان تصمیم گرفتم که به صورت تخصصی کار کنم
    یه آکواریوم 80*45*30 ساختم که هنوز راه اندازیش نکردم !
    ارتفاعش برای گیاه خوبه ؟
    من بیشتر از ماهی به گیاه آکواریومی علاقه دارم واسه همین میخوام خوب در این مورد تحقیق کنم
    الان 4 لامپ کم مصرف گرفتم که به چهار رنگ سفید و زرد و آبی و قرمز هستن (2 تاش 12 وات و 2تاش 11 وات) به نظرتون کافیه نورش ؟ (البته بعضی از دوستان میگفتن که این لامپ های کم مصرف زیاد خوب نیستن اما خوب من نمیدونستم و هزینه کردم، میشه بگین دلیلش چیه که خوب نیست ؟)
    برای بسترش هم یه ور سنگ گرفتم نمیدونم اسمش چیه، ریز هستش و سفید (تو ویدیوهای خارجی زیادی دیدم که از این سنگ ها استفاده میکردن!)
    برای داشتن یه آکواریوم گیاهی خوب چه کارهای دیگه ای باید انجام بدم ؟
    از دوستان کسی نیست منو راهنمایی کنه ؟

نام
    رضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط azoic نمایش پست ها
    از دوستان کسی نیست منو راهنمایی کنه ؟
    شما نباید توقع داشتید باشید یه نفر بیاد بهتون یه لیست بده و بگه این کارها رو انجام بدین
    داشتن یه آکواریوم گیاهی موفق نیازمند مطالعه هست و تجربه
    با توجه به کارهایی که شما انجام دادین فکر نمیکنم قبلش در این مورد مطالعه داشتید
    اولا شما باید بدونید توقع ــتون چه قدر هست و چه قدر میتونید هزینه کنید
    لامپ کم مصرف برای آکواریوم گیاهی (حرفه ای) مناسب نیست
    دوستان زیادی هم توی ایران و هم خارج از ایران از ترکیب لامپ های سفید (6500 کلوین) و قرمز جواب گرفتن ( فلئورسنت t5 و یا t4)
    با توجه به گیاهانی که میخواین نگهداری کنید ، ممکنه نیاز به بستری داشته باشید که بتونه برخی نیاز های گیاهان به برخی المنت های مورد نیاز رو تامین کنه که راحت ترین راه استفاده از بستر های آماده برای تانک گیاهی هست (مثل محصولات jbl یا برایت ول یا سیچم و ...)
    شما ممکنه نیاز به تزریق co2 توی آب داشته باشید (که باز هم بستگی به گیاهان مورد علاقتون داره) که واسه این کار نیاز به یه کپسول co2 ، دفیوزر و رگولاتور دارید
    برای داشتن یه تانک گیاهی نیاز به کوددهی مناسب هم دارید

17. تشکر AKORC, AMIR3, amooemad, Mahdi3000, mohamadrad, amir_rezaee از نویسنده این پست تشکر کرده اند.
صفحه 3 از 180 نخستنخست 123451353103 ... آخرینآخرین