صفحه 926 از 929 نخستنخست ... 426826876916924925926927928 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 9,251 به 9,260 از 9287
Like Tree118Likes

موضوع: گزارش بیماری و ارائه راهکار درمانی (بخش دوم)

با سلام خدمت دوستان عزیز
    بنده یک مدت بدلیل مشغله درسی از رسیدگی خوب به ماهی هام غافل شدم ، بعد یک مدت متوجه شدم یکی از آنجل هام پوسیدگی باله گرفته و تقریبا بیشتر باله بالایی خودشو از دست داده ...
    با داروی سرا باکتاپور سعی کردم درمانش کنم که تا به حدی درست شد(3 روز تو دارو بود) ولی باله دیگه فعلا در نیومده و ظاهرا پوسیدگی باله دوباره برگشته! لطفا راهنمایی بکنید که باید چیکار بکنم! البته میخوام دوباره درمان با باکتوپور رو شروع کنم و تا 6 روز ادامه بدم.

1- تاریخ راه اندازی آکواریوم
    تقریبا یک و نیم سال میشه

2- حجم آب آکواریوم
    220 لیتر

3- تعداد ماهیها - نوع ماهیها
    2 تا آنجل (که این یکیشونه) - 3 تا کوریدوراس - 2 تا سیامی جلبک خوار - 3 تا کت اتو - 2 تا رینبو بوزمانی - 6 تا تترا رامینوز - یه دونه گلس فیش - 6 تا لوچ دلقک - 2 تا کت بریزل نوز

4- تاریخ آخرین سیفون
    جمعه هفته پیش (بصورت عمومی هر هفته 30-40 درصد سیفون میکنم

5- دمای اب
    26 درجه

6- میزان سختی - pH - نیتریت و نیترات آب آکواریوم
    سختی و ph رو نمیدونم (آب لوله کشی هستش دیگه) - آمونیاک 0 - نیتریت 0 - نیترات زیر 30

7- غذای مصرفی
    خشک (بیومار + پودر اسپرولینا + غذای رنگدانه دار) + یک ماه آرتمیا منجمد و یک ماه کرم خونی منجمد

8- نوع فيلـتر
    فیلتر سطلی 2000 لیتر بر ساعت + تاپ فیلتر

9- تاریخ ورود به قرنطینه
    هنوز به قرنطینه انتقال ندادم

10- تاریخ ورود به آکواریوم اصلی
    با استارت آکواریوم وارد شده یعنی یک و نیم سال پیش

11- علائم ظاهری
    رنگ پوست ، چشم ، آبشش ها همشون نرمال هستش ، بعضا رو دمش نقاط سفید پدید میاد که اونا هم خیلی زود از بین میرن ... کبودی و زخم سطحی هم نداره ... فقط نقطه شروع یکی از باله های سفیدی داره که بیشتر از 7-8 ماه هستش که پدید اومده و هر کاری کردم نرفت.

12- علائم درونی
    مشکلی نداره ، البته شکمش یه کوچولو ورم داره ظاهرا که نمیدونم مریضه یا میخواد تخم بزاره

13- سرعت تنفس ماهی و حرکت هم زمان آبششها
    تنفس عادی هستش

14- وضعیت و حالت شنای ماهی
    قبلا راحت شنا میکرد ولی الان بیشتر سطح آب و بعضا شناور میمونه

15- وضعیت تغذیه ماهی
    مشکل تغذیه نداره و اشتها داره و میخوره ، ولی اونم زحمت میبره باز

16-عکس ماهی بیمار
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_20170104_122610.jpg
مشاهده: 3
حجم: 53.5 کیلو بایت

نام
    mojtaba
    نقل قول نوشته اصلی توسط Babak.ds نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    بنده یک مدت بدلیل مشغله درسی از رسیدگی خوب به ماهی هام غافل شدم ، بعد یک مدت متوجه شدم یکی از آنجل هام پوسیدگی باله گرفته و تقریبا بیشتر باله بالایی خودشو از دست داده ...
    با داروی سرا باکتاپور سعی کردم درمانش کنم که تا به حدی درست شد(3 روز تو دارو بود) ولی باله دیگه فعلا در نیومده و ظاهرا پوسیدگی باله دوباره برگشته! لطفا راهنمایی بکنید که باید چیکار بکنم! البته میخوام دوباره درمان با باکتوپور رو شروع کنم و تا 6 روز ادامه بدم.

1- تاریخ راه اندازی آکواریوم
    تقریبا یک و نیم سال میشه

2- حجم آب آکواریوم
    220 لیتر

3- تعداد ماهیها - نوع ماهیها
    2 تا آنجل (که این یکیشونه) - 3 تا کوریدوراس - 2 تا سیامی جلبک خوار - 3 تا کت اتو - 2 تا رینبو بوزمانی - 6 تا تترا رامینوز - یه دونه گلس فیش - 6 تا لوچ دلقک - 2 تا کت بریزل نوز

4- تاریخ آخرین سیفون
    جمعه هفته پیش (بصورت عمومی هر هفته 30-40 درصد سیفون میکنم

5- دمای اب
    26 درجه

6- میزان سختی - pH - نیتریت و نیترات آب آکواریوم
    سختی و ph رو نمیدونم (آب لوله کشی هستش دیگه) - آمونیاک 0 - نیتریت 0 - نیترات زیر 30

7- غذای مصرفی
    خشک (بیومار + پودر اسپرولینا + غذای رنگدانه دار) + یک ماه آرتمیا منجمد و یک ماه کرم خونی منجمد

8- نوع فيلـتر
    فیلتر سطلی 2000 لیتر بر ساعت + تاپ فیلتر

9- تاریخ ورود به قرنطینه
    هنوز به قرنطینه انتقال ندادم

10- تاریخ ورود به آکواریوم اصلی
    با استارت آکواریوم وارد شده یعنی یک و نیم سال پیش

11- علائم ظاهری
    رنگ پوست ، چشم ، آبشش ها همشون نرمال هستش ، بعضا رو دمش نقاط سفید پدید میاد که اونا هم خیلی زود از بین میرن ... کبودی و زخم سطحی هم نداره ... فقط نقطه شروع یکی از باله های سفیدی داره که بیشتر از 7-8 ماه هستش که پدید اومده و هر کاری کردم نرفت.

12- علائم درونی
    مشکلی نداره ، البته شکمش یه کوچولو ورم داره ظاهرا که نمیدونم مریضه یا میخواد تخم بزاره

13- سرعت تنفس ماهی و حرکت هم زمان آبششها
    تنفس عادی هستش

14- وضعیت و حالت شنای ماهی
    قبلا راحت شنا میکرد ولی الان بیشتر سطح آب و بعضا شناور میمونه

15- وضعیت تغذیه ماهی
    مشکل تغذیه نداره و اشتها داره و میخوره ، ولی اونم زحمت میبره باز

16-عکس ماهی بیمار

سلام
    اگر بیماری درمان نشده دوره درمان رو تجدید کنید واین بار در کنار باکتاپور به ازای هر 50 لیتر یک کپسول آموکسی سیلین 500 اضافه کنید هر روز 50% سیفون و زدن دوز دارو

http://www.aqua-quest.ir/forum/thread8413/ آکواریوم 800 لیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــتریmoitaba 1362

3. تشکر bebe, Babak.ds از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    Plankton

نقل قول نوشته اصلی توسط Nazanin.memol نمایش پست ها
    سلام
    تانکم 50 لیتره
    اردیبهشت امسال راه اندازی شد
    ماهی جدید اصلا نداشتم
    فقط سه تا گلدفیش کوچیک مونده دوتاگلد بزدگم سه چهار ماه پیش مردن������
    دما روی 27
    پمپ تسویه داخلی
    دوتا سنگ هوا یه گیاه مصنوعی سه تا صدف
    ظاهر آب خوبه ده روز یبار سیفون میزنم 40% امروز سیفون زوم
    غذا اسپیروفیش میدم و چند وقت یبار آرتمیا
    یه گلدم چند وقت بود بی حال میشد و سربه پایین شنا میکرد و کشیده میشد به سطح آب یعنی خوب نمیتونست بی حرکت کف آک وایسه میرفت سطح و گاهی یه ور میشد. غذا میخورد مدفوعش کشدار و شفاف نیست. معمولیه اما رنگش سفیده. حمام نمک و تتراسایکلین دادم توی حمام نمک مدفوعش تیره بود مثله همیشه عادی. توی تانک هم یک قاشق غذا خوری نمک بدون ید ریختم( حدود سه ماه بود نمک نمیزدم). یک روزم غذا ندادم. بهتر شد اما دوباره ک غذا میخورد همون حالت میشد. بمرور این حالتش خوب شد اما دو سه روزه میره کف یه گوشه میشینه و مدام آبشش رو بازو بسته میکنه انگار حال نداره اما غذا میریرم میاد بالا و میخوره دوباره میره کف میشینه. مدفوعش رو خیلی کم پیش میاد ببینم.
    اون دوتا گلد کوچیکم خوبن مشکلی ندارن.
    لطفا راهنمایی بفرمایید.
    سپاس
    در ضمن مدتیه تانک گلدفیشام چون کت نداره جلبک قهوه ای زده چکار کنم برای رفعش؟
    سلام
    مشکل و بیماری گلدفیش شما کیسه هوا هست
    تا وقتی که خوب نشده از غذا های خشک اصلا استفاده نکنید
    برای گلدفیش روزی یک یا دو وعده غذا کافی هست
    مقدارش هم نه کم باشه نه زیاد ، متوسط
    گلدفیش همیشه غذا میخوره و گشنه هست حتی موقع مردن !
    اگر هم به سختی تنفس میکنه دلیلش این هست که پی اچ اب بالاست ، آمونیک ، نیتریت و نیترات بالاست
    اینکه کف تانک میشینه مشکل باکتریایی هست
    کیسه هوا انگل داخلی هست
    ماهی تلاش میکنه که بیاد پایین کف تانک اما نمیتونه و دوباره میره بالا روی سطح اب و برعکس یا وارونه میشه یا کج کج شنا میکنه
    پس چنتا مشکل داره ماهیتون
    شما با داروی اریترومایسین (Erythromycine) ماهیتون رو درمان کنید
    250 میلی گرم به ازای هر 40 لیتر اب ، 7 تا 10 روز درمان رو ادامه بدید ، 24 ساعت یکبار تجدید بشه ، قبل از اضافه کردن هر دوز 50% سیفون بشه
    انشالله که خوب میشه
    💕
    اکواریومه فائزه
    معرفی انواع ماهیان زینتی در اینستاگرام من : faezeh.aqua

5. تشکر Nazanin.memol, stra, bebe از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba1362 نمایش پست ها
    سلام
    اگر بیماری درمان نشده دوره درمان رو تجدید کنید واین بار در کنار باکتاپور به ازای هر 50 لیتر یک کپسول آموکسی سیلین 500 اضافه کنید هر روز 50% سیفون و زدن دوز دارو
    ممنون ، دو تا سوال دیگه هم دارم ، با دیدن رفتار این 2 روز ظاهرا ماهی مشکل Swim یا کیسه هوا هم داره چون روی سطح آب بصورت شناور به یک طرف مونده :
    انتقال دادم به قرنطینه و باکتاپور زدم و همچنین بهش نخود فرنگی آب پز شده خوروندم ...

1- آیا استفاده از سولفات منیزیم یا نمک اپسم خوبه؟
    2- سولقات منیزیم از بازار تهیه کردم ... ظاهرش کرمی رنگ و با دانه بندی ریز تا متوسط هستش ... آیا این برای استفاده مناسبه؟

ممنون

نام
    mojtaba
    نقل قول نوشته اصلی توسط Babak.ds نمایش پست ها
    ممنون ، دو تا سوال دیگه هم دارم ، با دیدن رفتار این 2 روز ظاهرا ماهی مشکل Swim یا کیسه هوا هم داره چون روی سطح آب بصورت شناور به یک طرف مونده :
    انتقال دادم به قرنطینه و باکتاپور زدم و همچنین بهش نخود فرنگی آب پز شده خوروندم ...

1- آیا استفاده از سولفات منیزیم یا نمک اپسم خوبه؟
    2- سولقات منیزیم از بازار تهیه کردم ... ظاهرش کرمی رنگ و با دانه بندی ریز تا متوسط هستش ... آیا این برای استفاده مناسبه؟

ممنون
    سلام
    مطمئن بشید که بیماری کیسه هوا هستش این لینک رو مطالعه بفرمائید و تمام علائم رو تطبیق بدید
    بیماری کیسه هوا و شیوه های درمان

http://www.aqua-quest.ir/forum/thread8413/ آکواریوم 800 لیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــتریmoitaba 1362

8. تشکر Babak.ds از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

سلام
    گلدفیشم ک بیمار بود یکم بهتره و منتقلش کردم به تانک خودش اما برجستگی بالای سرش جمع شده و کوچیک شده انگار که توپ بادی بوده بادش خالی شده مشکل چیه؟؟ راه درمانش چیه؟
    ممنون
    7 روز پیش حمام تتراسایکلین و نمک دادم 5 روزه توی تنگ کوچیک قرنطینه بوده از دیشبم فرستادمش تو تانک خودش که بجز خودش دوتا گلدفیش کوچکتر شاید 4سانت بشه بدنشون هست
    تانکم خزه زده به رنگ قهوه ای انگاز زنگ زدگیه
    چهر ماهی هست کت به سفارش دوستان همین جا ننداختم تو تانک میگن کت چینی بخرم با گلدفیش کاری نداره چون اون یکی کتم میذاشت دنبالشون و میچسبید بهشون برای رفع این جلبکا راه چاره چیه؟

ویرایش بعده دو روز!!!
    ماهی هفت روزه که از حمامش میگذره و توی تانک اصلیه 3روزه. امروز یه قاشق نمک بدون ید پره پر به تانک اضافه کردمو امروز عصرم سیفون زدم. گلدفیشم گه گاهی بلند میشه و شنا میکنه تعادل داره یه دور توی تانک میچرخه و میره بالا ببینه غذا هست و دوباره میشینه کف بالای سرشم انگار خشک شده و جمع شده هنوز یه چشمش بنظرم ورم داره ولی لکه های خونی که زیر چشمش بود خوب شده.

1.بنظر شما خشکی و جمع شدن بالای سرش به چه علته!
    2.آیا بعد هفت روز از حمام نمک و تتراسایکلین با داروی دیگه بعلت نشستنش کف تانک و اینکه هنوز یه چشمش یه کوچلو ورم داره آیا نیازه دوباره حمام بدم؟؟؟ یا صبرکنم ؟؟
    ویرایش توسط Nazanin.memol : 01-11-2017 در ساعت 08:15 PM

نام
    حسین
    درود
    چند داروی شرکتی برای بیماری کیسه هوا معرفی کنید.(شرکت آزو باشه بهتره) سپاس

نام
    MAMI IOON
    نقل قول نوشته اصلی توسط hossein8439 نمایش پست ها
    درود
    چند داروی شرکتی برای بیماری کیسه هوا معرفی کنید.(شرکت آزو باشه بهتره) سپاس
    دوست عزیز بهترین دارو برای گلد تترا جنرال است البته برا اساس مقاومت ماهی ات میتونی به ازای هر بیست لیتر یک قاشق غدا خوری نمک بدون ید و دمارو بالای 30تا34 ببری یا اگه خیلی جدی بود ماهی رو نزدیک یک هفته غداندی به نظرم بهترین کار اینه

12. تشکر hossein8439 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

دمشم سیاه شده لبه هاش کمک علتش چیه ممنکه انگل یادقارچ باشه؟؟؟

نام
    mojtaba
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nazanin.memol نمایش پست ها
    دمشم سیاه شده لبه هاش کمک علتش چیه ممنکه انگل یادقارچ باشه؟؟؟
    درود
    تغییر رنگ گاها در گلدفیشها دیده میشه این نه قارچه نه انگل! ممکنه بدلیل شرایط آب باشه یا مربوط به نژاد
    فقط بی وقفه از دارو استفاده نکنید!
    اگر قارچ باشه محل مورد نظر دچار فرسایش یا ساییدگی میشه