صفحه 925 از 927 نخستنخست ... 425825875915923924925926927 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 9,241 به 9,250 از 9264
Like Tree116Likes

موضوع: گزارش بیماری و ارائه راهکار درمانی (بخش دوم)

نام
    mojtaba
    [QUOTE=mehrdad.maleki88@gmai.com;411502]
    نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba1362 نمایش پست ها

سلام آقا مجتبی یه سوال دیگه هم دارم یووی مناسب برای اکواریوم من میتونه این جور بیماری ها رو از بین ببره یا به عبارت دیگه آب رو استریل کنه طوری که نیاز به سیفون باشه
    خیر

یو وی نمیتونه جایگزینی باشه تا شما سیفون زدن رو کنار بذارید یا حتی کم کنید تنها راه مفید برای ثبات کیفیت آب وسیفون هست

http://www.aqua-quest.ir/forum/thread8413/ آکواریوم 800 لیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــتریmoitaba 1362

2. تشکر mehrdad.maleki88@gmai.com از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

[QUOTE=mojtaba1362;411507]
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad.maleki88@gmai.com نمایش پست ها
    خیر

یو وی نمیتونه جایگزینی باشه تا شما سیفون زدن رو کنار بذارید یا حتی کم کنید تنها راه مفید برای ثبات کیفیت آب وسیفون هست
    نه آقا مجتبی من منظورم سیفون برای کاهش سطح نیترات نیست چون نیترات یه مولکوله نه یه ویروس یا باکتری یا قارچ من منظورم اینه در زمان آلوده شدن آب اکواریوم توسط عوامل بیماری زا به جای سیفون سعی کنیم از uv برای کاهش میزان آلودگی در اکواریوم استفاده کنیم
    http://www.aqua-quest.ir/forum/thread9027/#post263969 از اکواریوم من دیدن کنید

نام
    تقوی
    با سلام
    چندروز پیش ماهیام سفیدک گرفته بودند خداروشکر با همکاری های شما خوب شدن من یه سوال دارم الان عامل بیماریزا کاملا از بین رفته یا هنوزم تو اب موجوده؟ و اینکه من یه دارو گرفتم برا سفیدکشون و استفاده کردم ازشون ایا این دارو تونسته ازبین ببره عامل رو؟

نام
    mojtaba
    نقل قول نوشته اصلی توسط DOCTOR. نمایش پست ها
    با سلام
    چندروز پیش ماهیام سفیدک گرفته بودند خداروشکر با همکاری های شما خوب شدن من یه سوال دارم الان عامل بیماریزا کاملا از بین رفته یا هنوزم تو اب موجوده؟ و اینکه من یه دارو گرفتم برا سفیدکشون و استفاده کردم ازشون ایا این دارو تونسته ازبین ببره عامل رو؟
    سلام

معمولا طول درمان سفیدک1هفته الی10روزهست اگرثبات دماداشته باشین وتغذیه خوب باشه بدور از استرس و اثرظاهری بیماری ازبین رفته باشه برگشتی درکارنیست

http://www.aqua-quest.ir/forum/thread8413/ آکواریوم 800 لیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــتریmoitaba 1362

سلام
    من شکم ماهی هام باد میکنه و همجنین ماهی لاغر میشه و بعد جنازشو توی تانک در حالی که شکمش ترکیده پیدا میشه غذا هم طی این مدت نمیخورن گوشه گیر میشن
    از غذا میتونه باشه یا انگله ؟
    و اینکه راه درمان داره؟

نام
    mojtaba
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoudi69 نمایش پست ها
    سلام
    من شکم ماهی هام باد میکنه و همجنین ماهی لاغر میشه و بعد جنازشو توی تانک در حالی که شکمش ترکیده پیدا میشه غذا هم طی این مدت نمیخورن گوشه گیر میشن
    از غذا میتونه باشه یا انگله ؟
    و اینکه راه درمان داره؟
    سلام
    با این توضیحاتت نمیشه زیاد کمک کرد!
    ماهیاتون چی هستن و چند وقته این مشکل رو دارید؟
    با چی تغذییشوون میکنید؟ چند بار در روز غذا میدید و چه مقدار؟
    حجم شما چقدر هست و چه تعداد ماهی داخل تانکنون نگهداری میکنید(چه ماهیهایی نگهداری میکنید)
    هر چند وقت یکبار سیفون میزنید و چند درصد
    دما؟
    فیلتراسیون؟

8. تشکر یوسف از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

سلام
    تانکم 50 لیتره
    اردیبهشت امسال راه اندازی شد
    ماهی جدید اصلا نداشتم
    فقط سه تا گلدفیش کوچیک مونده دوتاگلد بزدگم سه چهار ماه پیش مردن������
    دما روی 27
    پمپ تسویه داخلی
    دوتا سنگ هوا یه گیاه مصنوعی سه تا صدف
    ظاهر آب خوبه ده روز یبار سیفون میزنم 40% امروز سیفون زوم
    غذا اسپیروفیش میدم و چند وقت یبار آرتمیا
    یه گلدم چند وقت بود بی حال میشد و سربه پایین شنا میکرد و کشیده میشد به سطح آب یعنی خوب نمیتونست بی حرکت کف آک وایسه میرفت سطح و گاهی یه ور میشد. غذا میخورد مدفوعش کشدار و شفاف نیست. معمولیه اما رنگش سفیده. حمام نمک و تتراسایکلین دادم توی حمام نمک مدفوعش تیره بود مثله همیشه عادی. توی تانک هم یک قاشق غذا خوری نمک بدون ید ریختم( حدود سه ماه بود نمک نمیزدم). یک روزم غذا ندادم. بهتر شد اما دوباره ک غذا میخورد همون حالت میشد. بمرور این حالتش خوب شد اما دو سه روزه میره کف یه گوشه میشینه و مدام آبشش رو بازو بسته میکنه انگار حال نداره اما غذا میریرم میاد بالا و میخوره دوباره میره کف میشینه. مدفوعش رو خیلی کم پیش میاد ببینم.
    اون دوتا گلد کوچیکم خوبن مشکلی ندارن.
    لطفا راهنمایی بفرمایید.
    سپاس
    در ضمن مدتیه تانک گلدفیشام چون کت نداره جلبک قهوه ای زده چکار کنم برای رفعش؟
    ویرایش توسط Nazanin.memol : 01-03-2017 در ساعت 02:43 PM

ای بابا تورو خدا جواب بدید!!! گلدفیشم بی حال تره

یه چیز دیگه دیدی ماهی یهو دهنشو خیلی باز میکنه انگار خمیازه میکشه دهنش شبیه شیپور میشه... قسمت بالای دهنش اکنجوری مونده انگارتو حالت کشیدگی گیر کرده یا شاید نکنه باد کرده بالای دهنشبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 20170103_184005-1.jpg
مشاهده: 1
حجم: 174.1 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 20170103_184005-1.jpg
مشاهده: 1
حجم: 174.1 کیلو بایت
    ویرایش توسط Nazanin.memol : 01-03-2017 در ساعت 07:47 PM

اینجا رو زدید برای چی نباید روزی یبار یه نگاه بهش بکنید؟؟ هر دفعه من سوال کردم دو روز بد جواب گرفتم ک کار از کارم گذشته بود یه کسیو مسئول اینجا کنید که وقت سر زدن داشته باشه آدم با یه امیدی میاد اینجا مثه خانه ارواح میمونه... شانسه منه

نام
    علی
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nazanin.memol نمایش پست ها
    اینجا رو زدید برای چی نباید روزی یبار یه نگاه بهش بکنید؟؟ هر دفعه من سوال کردم دو روز بد جواب گرفتم ک کار از کارم گذشته بود یه کسیو مسئول اینجا کنید که وقت سر زدن داشته باشه آدم با یه امیدی میاد اینجا مثه خانه ارواح میمونه... شانسه منه
    سلام
    دوست عزیز تشخیص بیماری و درمان بیماری کار راحتی نیست (من متوجه بیماری ماهی شما نشدم) ایشالا دوستان با تجربه بهتون کمک میکنند.

من فقط چندتا پیشنهاد میکنم بهتون
    فیلتراسیون داخلی اصلا خوب نیست در اولین فرصت یک تاپ فیلتر خریداری کنید یا بسازید.در تانک های کوچیک کیفیت آب خیلی زود پایین میاد.
    سیفون حتما با آب بدون کلر انجام بشه و ترجیحا هم دما با آب تانک ،فضولات کف رو هم همراه با سیفون خارج کنید.
    در کل شما اگه مراقب کیفیت آب آکواریوم باشید خیلی کم پیش میاد ماهی بیمار شه.
    موفق باشید
    آکواریوم 300 لیتری سیچلاید های آفریقاییhttp://www.aqua-quest.ir/forum/thread14099

13. تشکر Nazanin.memol, hossein8439 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.