صفحه 916 از 938 نخستنخست ... 416816866906914915916917918926 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 9,151 به 9,160 از 9378

نام
    alireza
    اندازی آکواریوم :حدود سه هفته
    2- حجم آب آکواریوم:۱۸۰ لیتر
    3- تعداد ماهیها - نوع و سایز ماهیها:۲ عدد کوی سی سانتی
    4- تاریخ آخرین سیفون:هر سه روز فعلا دارم سیفون میکنم
    5- دمای اب:۲۸. ۲۹
    6- میزان سختی - pH - نیتریت و نیترات آب آکواریوم (در صورت داشتن کیت های مخصوص اندازه گیری): سیکل اب را طی کردم.از کپسول باکتوزیم استفاده کردم.حالا اب کاملا شفافه و بوی بدی هم نمیده.البته یه هفته قبل اب ابری بود که حالا کاملا کریستاله
    7- غذای مصرفی: اوپتیموم مخصوص رشد و رنگ. دوبار در روز به مقدار کم
    8- نوع فيلـتر ، مدیای استفاده شده در فیلتر و شن کف :تاپ فیلتر. سرامیک، ذغال تورف و فسفات + پد کاهنده امونیاک و نیترات
    9- تاریخ ورود به قرنطینه (اگر قرنطینه ندارید ذکر کنید) :قرنطینه نکردم
    10- تاریخ ورود به آکواریوم اصلی موقع راه اندازی
    11- علائم ظاهری ( رنگ پوست - رنگ آبششها - رنگ چشم - فرم باله ها - کبودی یا زخمهای سطحی و دیگر علائم قابل رویت روی بدن ماهی ):ظاهر ماهی کاملا طبیعیه. فقط روی باله دم یکی از ماهی ها، یک عدد جوش میزنه، بعد چند روز قرمز رنگ میشه و بعد خوب میشه. هفته پیش یکی زد، خوب شد، حالا دیدم یکی دیگه زده. اندازه جوش حدود یک عدد برنج هست.فقط هم روی باله دم ظاهر شده.
    12- علائم درونی ( رنگ مدفوع - تورم ناحیه شکم - فرو رفتگی ناحیه شکم ):رنگ مدفوع:طبیعیه. مثل ماهیه سالم دیگر
    13- سرعت تنفس ماهی و حرکت هم زمان آبششها :معمولیٍ
    14- وضعیت و حالت شنای ماهی :عادی
    15- وضعیت تغذیه ماهی:عادی

به اب نمک اضافه کردم و دما را رسوندم به ۲۹. ۳۰
    فعالیت ماهی و غذا خوردن عادیه. خودش را به جایی نمیکشه. فعلا از دارویی اضافه نکردم
    لطفا منو راهنمایی کنید اساتید محترم...
    wp_20161003_21_40_22_pro-2-jpg
    ویرایش توسط arm : 10-24-2016 در ساعت 09:52 AM

نام
    mojtaba
    نقل قول نوشته اصلی توسط arm نمایش پست ها
    اندازی آکواریوم :حدود سه هفته
    2- حجم آب آکواریوم:۱۸۰ لیتر
    3- تعداد ماهیها - نوع و سایز ماهیها:۲ عدد کوی سی سانتی
    4- تاریخ آخرین سیفون:هر سه روز فعلا دارم سیفون میکنم
    5- دمای اب:۲۸. ۲۹
    6- میزان سختی - pH - نیتریت و نیترات آب آکواریوم (در صورت داشتن کیت های مخصوص اندازه گیری): سیکل اب را طی کردم.از کپسول باکتوزیم استفاده کردم.حالا اب کاملا شفافه و بوی بدی هم نمیده.البته یه هفته قبل اب ابری بود که حالا کاملا کریستاله
    7- غذای مصرفی: اوپتیموم مخصوص رشد و رنگ. دوبار در روز به مقدار کم
    8- نوع فيلـتر ، مدیای استفاده شده در فیلتر و شن کف :تاپ فیلتر. سرامیک، ذغال تورف و فسفات + پد کاهنده امونیاک و نیترات
    10- تاریخ ورود به آکواریوم اصلی موقع راه اندازی
    11- علائم ظاهری ( رنگ پوست - رنگ آبششها - رنگ چشم - فرم باله ها - کبودی یا زخمهای سطحی و دیگر علائم قابل رویت روی بدن ماهی ):ظاهر ماهی کاملا طبیعیه. فقط روی باله دم یکی از ماهی ها، یک عدد جوش میزنه، بعد چند روز قرمز رنگ میشه و بعد خوب میشه. هفته پیش یکی زد، خوب شد، حالا دیدم یکی دیگه زده. اندازه جوش حدود یک عدد برنج هست.فقط هم روی باله دم ظاهر شده.
    12- علائم درونی ( رنگ مدفوع - تورم ناحیه شکم - فرو رفتگی ناحیه شکم ):رنگ مدفوع:طبیعیه. مثل ماهیه سالم دیگر
    13- سرعت تنفس ماهی و حرکت هم زمان آبششها :معمولیٍ
    15- وضعیت تغذیه ماهی:عادی

به اب نمک اضافه کردم و دما را رسوندم به ۲۹. ۳۰
    فعالیت ماهی و غذا خوردن عادیه. خودش را به جایی نمیکشه. فعلا از دارویی اضافه نکردم
    لطفا منو راهنمایی کنید اساتید محترم...
    سلام
    مطمئن بشید که فقط جوش باشه! این عکس یه مقدار تار هستش
    به عکس زیر دقت کنید محل مورد نظر شپشک نباشه
    1410-jpg

http://www.aqua-quest.ir/forum/thread8413/ آکواریوم 800 لیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــتریmoitaba 1362

نام
    alireza
    نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba1362 نمایش پست ها
    سلام
    مطمئن بشید که فقط جوش باشه! این عکس یه مقدار تار هستش
    به عکس زیر دقت کنید محل مورد نظر شپشک نباشه
    سلام
    ممنون از توجهتون...دقت کردم، شپشک نیست. یه جوشه.. حدود یه هفته پیش یکی زده بود، خوب شد و جاش هنوز مشخصه داره رفع میشه. ولی جایی دیگه یکی دیگه زده

img_20161022_184754-jpgسلام به همه دوستان
    من چند تا آنجل به تانکم اضافه کردم که الان حدوده یک ماه بیشتره ، الان میبینم روی بالای دهان و قسمت بالایی تنه زیر باله و انتهای باله های کناری قرمز شده این قرمزی از چی میتونه باشه ،حجم آب حدود 30 لیتر و سیفون هر سه روز یک بار هستش.
    ممنونم از همه دوستان

راه اندازی آکواریوم :حدود 6 ماه
    2- حجم آب آکواریوم:50 لیتر. ابعاد 50 × 25× 40
    3- تعداد ماهیها: سه تا گلد فیش کوچیک و یه مولی بادبانی نر.
    4- تاریخ آخرین سیفون:هر هفته یا 10 روز. 30%
    5- دمای اب:27.28 بود الان یه هفتس حدودا کم کم آوردم روی 31
    6- میزان سختی - pH - نیتریت و نیترات آب آکواریوم (در صورت داشتن کیت های مخصوص اندازه گیری): سیکل که طی شده آب هم شفافه ظاهرش خوبه
    7- غذا ماهیا: اسپیروفیش(اسپیرولیا) دو هفته یبار انرژی. 10 روز یبار آرتمیای منجمد.
    8- نوع فيلـتر: یه فیلتر داخلی معمولی.
    10- تاریخ ورود به آکواریوم اصلی: همون موقع راه اندازی
    11- علائم ظاهری ( رنگ پوست - رنگ آبششها - رنگ چشم - فرم باله ها - کبودی یا زخمهای سطحی و دیگر علائم قابل رویت روی بدن ماهی ):ظاهر ماهی کاملا طبیعیه. حتی بازی کردنشون آبشوشهاشونم تا جایی که مشخصه معمولیه
    12- علائم درونی ( رنگ مدفوع - تورم ناحیه شکم - فرو رفتگی ناحیه شکم ): مدفوع و رنگش معمولیه شکماشونم معمولیه
    13- سرعت تنفس ماهی و حرکت هم زمان آبششها :معمولیه
    15- وضعیت تغذیه و اشتهای ماهیا خوبه
    راه ندازی آکواریوم :حدود 6 ماه

بعد اون دوتا گلد فیشای بزرگم که مردن پولکاشون باز بود و اینجا هیچکی راهنماییم نکرد. یه گلدم و مولیم زیر بدنشون نزدیک دم پولک های یه ذره باز شده دارن که تو عکس معلوم نمیشه. اونارو حمام تتراسایکلین دادم و توی تانک یه قرص مترونیدازل حل کردم دوروز بعد چون توی تانک یه قاشق غذا خوری پر نمک زده بودم سیفون سنگین زدن و تانک و سنگ های کفو شستم دیگه هم نمک بدون ید نزدم. بعد بخاطر احتمال ورم شکمی 6 روز غذا ندادم بعد 6روز غذا دادم فرداش آرتمیا دادم دوباره حمام تتراسایکلین و فرداش هم نصف نخود پخته دادم. گلد فیشا همه چی و خوب میخورن اما مولی اینبار آرتمیا نخورد نخودم نخورد فقط اسپیروفیش و غذای فایترو میخوره خوبم میخوره
    تورو خدا راهنمایی کنید
    1- علت این باز شدگی کم پولک ها چیه؟؟ درمانش چیه؟؟ داره دیوونم میکنه.
    2- میگن داروی metro meds خوبه بگیرم؟؟
    3- غذایی که پر خاصیت باشه چی بگیرم؟؟
    4- از 6 ماه پیش چندتا از پولکاشون ریخت به خاطر رامیزی که چند روز تو تانک گذاشتم اما هنوز در نیومده چکار کنم؟
    خواهش میکنم کمک کنید خواهش خواهش
    ویرایش توسط Nazanin.memol : 10-25-2016 در ساعت 05:59 PM

نام
    mojtaba
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi.j نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من چند تا آنجل به تانکم اضافه کردم که الان حدوده یک ماه بیشتره ، الان میبینم روی بالای دهان و قسمت بالایی تنه زیر باله و انتهای باله های کناری قرمز شده این قرمزی از چی میتونه باشه ،حجم آب حدود 30 لیتر و سیفون هر سه روز یک بار هستش.
    ممنونم از همه دوستان
    سلام
    بالا بودن آمونیاک و نیترات هست اگر سیفونهای منظم بزنید و کیفیت آب رو بالا ببرید به مرور برطرف میشه البته زمانبر هست
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nazanin.memol نمایش پست ها
    راه اندازی آکواریوم :حدود 6 ماه
    2- حجم آب آکواریوم:50 لیتر. ابعاد 50 × 25× 40
    3- تعداد ماهیها: سه تا گلد فیش کوچیک و یه مولی بادبانی نر.
    4- تاریخ آخرین سیفون:هر هفته یا 10 روز. 30%
    5- دمای اب:27.28 بود الان یه هفتس حدودا کم کم آوردم روی 31
    6- میزان سختی - pH - نیتریت و نیترات آب آکواریوم (در صورت داشتن کیت های مخصوص اندازه گیری): سیکل که طی شده آب هم شفافه ظاهرش خوبه
    7- غذا ماهیا: اسپیروفیش(اسپیرولیا) دو هفته یبار انرژی. 10 روز یبار آرتمیای منجمد.
    8- نوع فيلـتر: یه فیلتر داخلی معمولی.
    10- تاریخ ورود به آکواریوم اصلی: همون موقع راه اندازی
    11- علائم ظاهری ( رنگ پوست - رنگ آبششها - رنگ چشم - فرم باله ها - کبودی یا زخمهای سطحی و دیگر علائم قابل رویت روی بدن ماهی ):ظاهر ماهی کاملا طبیعیه. حتی بازی کردنشون آبشوشهاشونم تا جایی که مشخصه معمولیه
    12- علائم درونی ( رنگ مدفوع - تورم ناحیه شکم - فرو رفتگی ناحیه شکم ): مدفوع و رنگش معمولیه شکماشونم معمولیه
    13- سرعت تنفس ماهی و حرکت هم زمان آبششها :معمولیه
    15- وضعیت تغذیه و اشتهای ماهیا خوبه
    راه ندازی آکواریوم :حدود 6 ماه

بعد اون دوتا گلد فیشای بزرگم که مردن پولکاشون باز بود و اینجا هیچکی راهنماییم نکرد. یه گلدم و مولیم زیر بدنشون نزدیک دم پولک های یه ذره باز شده دارن که تو عکس معلوم نمیشه. اونارو حمام تتراسایکلین دادم و توی تانک یه قرص مترونیدازل حل کردم دوروز بعد چون توی تانک یه قاشق غذا خوری پر نمک زده بودم سیفون سنگین زدن و تانک و سنگ های کفو شستم دیگه هم نمک بدون ید نزدم. بعد بخاطر احتمال ورم شکمی 6 روز غذا ندادم بعد 6روز غذا دادم فرداش آرتمیا دادم دوباره حمام تتراسایکلین و فرداش هم نصف نخود پخته دادم. گلد فیشا همه چی و خوب میخورن اما مولی اینبار آرتمیا نخورد نخودم نخورد فقط اسپیروفیش و غذای فایترو میخوره خوبم میخوره
    تورو خدا راهنمایی کنید
    1- علت این باز شدگی کم پولک ها چیه؟؟ درمانش چیه؟؟ داره دیوونم میکنه.
    2- میگن داروی metro meds خوبه بگیرم؟؟
    3- غذایی که پر خاصیت باشه چی بگیرم؟؟
    4- از 6 ماه پیش چندتا از پولکاشون ریخت به خاطر رامیزی که چند روز تو تانک گذاشتم اما هنوز در نیومده چکار کنم؟
    خواهش میکنم کمک کنید خواهش خواهش
    download-2-jpg
    سلام باز شدن فلسها به این صورته دوست عزیز؟

http://www.aqua-quest.ir/forum/thread8413/ آکواریوم 800 لیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــتریmoitaba 1362

7. تشکر Nazanin.memol از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

سلام ممنون که به این سرعت جواب دادید ، از کجا متوجه بشم که این آمونیاک و نیترات بالا هست ، معمولا هر سه روز بیست درصد سیفون مرتب دارم ، چطور میشه فهمید روبه بهبود یا بدتر شدن هستن .
    سپاس از راهنمایی شما

نام
    mojtaba
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi.j نمایش پست ها
    سلام ممنون که به این سرعت جواب دادید ، از کجا متوجه بشم که این آمونیاک و نیترات بالا هست ، معمولا هر سه روز بیست درصد سیفون مرتب دارم ، چطور میشه فهمید روبه بهبود یا بدتر شدن هستن .
    سپاس از راهنمایی شما
    غذا دهی بیش از حد و وجود پس ماند غذا
    سیفون ازکف و از لا به لای ماسها سبب خروج درصد بیشتری از فضولات میشه در غیر اینصورت سیفون زدن هیچ فایده ای نداره
    استفاده از محلولهای سیف هم جهت از بین بردن کلر وکلرامین و فلزات سنگین آب به تسریع بهبودی کمک زیادی میکنه
    آب دپو شده باید درون ظروف پلاستیک باشه
    تغذیه متنوع و با کیفیت
    علائم به خودی خود گویای بهبودی هستن

سلام
    بالا بودن آمونیاک و نیترات هست اگر سیفونهای منظم بزنید و کیفیت آب رو بالا ببرید به مرور برطرف میشه البته زمانبر هست

سلام
    نه به این شدت نیست فقط کامل روی هم خوابیده نیست
    اگه بشه عکس میذارم

سلام

سلام
    نه به این شدت نیست فقط کامل روی هم خوابیده نیست
    اگه بشه عکس میذارم

20161019_123328-1-jpg

یه دارو هم گرفتم از برند آزو فروشنده گفت هر بیماری داشته باشه ماهی درمان میکنه خوبه برا ماهی منم خوبه؟
    20161026_194144-1-1-jpg
    ویرایش توسط Nazanin.memol : 10-26-2016 در ساعت 10:35 PM