صفحه 501 از 929 نخستنخست ... 401451491499500501502503511551601 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 5,001 به 5,010 از 9288
Like Tree118Likes

موضوع: گزارش بیماری و ارائه راهکار درمانی (بخش دوم)

مدیر بخش
    بیماری ها و روش های درمانی

نام
    احسان اسکندری
    نقل قول نوشته اصلی توسط kh-hamid نمایش پست ها
    سلام
    تانک من به دو قسمت بود سمت راست سه تا ماهی قرمز عید که خیلی سرحال بودن و دم یکیشومن که خیلی بلند بود بدون هیچ ایرادی بود و دائم در حال فعالیت بودن . سمت چب هم مدت زیادی بود که فقط یک پرت داشتم اون هم خیلی سرحال بود و مشکل فیزیکی هم هیچی نداشت و غذا میخوردند .
    بعد اومدم یک اسکار 20 سانتی انداختم پیش پرت سه هفته ای بود . اسکار هم خیلی سرحال بود و چون خیلی اکوا رو کثیف میکرد و سنگ ها رو جابجا می کرد و باعث جابجا شدن فضولات میشد و من هم وقت کافی نداشتم بردم تعویضش کردم .
    بجاش دو تا اسکار و دو تا سیچلاید زرد و آبی گرفتم .
    دیوانگی بازی در آوردم . !!!!!!!!! همه رو انداختم پیش هم البته به غیر از پرت که بزرگتر از همه بود .
    فرداش دیدم از بس به ماهی قرمز هام حمله کردن حیوونی ها فلس هاشون کنده شده . سریع جداشون کردم و بدنبال اون چون اسکار قبلیه کثیف کاری کرده بود کل آکوا رو شستم و آب جدید ریختم .
    حالا رفته رفته احساس میکنم که پرت بی حال داره میشه و ماهی قرمز ها هم خیلی بی حال شدن دم هاشون که پاره پوره شدن (البته کار سیچلاید ها بود) و معمولا باله هاشون جمع شده و در نیمه کف آکوا بسر میبرن و گاهی حرکات سریع ناگهانی انجام میدن و بعضا به شیشه و سطح آب حمله می کنن .
    نشانه های بیماری فیزیکی ندارن
    در ضمن آب آکوا بعد از تعویض خیلی مه آلود بود که دو روز بعد مجدد 80 درصد آب رو تعویض کردم . ولی هنوز هم با گذشت چند روز کمی مه آلوده . ذرات بسیار ریزی وجود داره که وقتی داخل لیوان آب میریزیم به سختی قابل مشاهده است .
    لطفا راهنمایی کنید .
    دوست من سیکل ازت تانک شما با تعویض آب از بین رفته وبریدگی باله ها بی حالی ویا حتی شاید مرگ ماهی هاتون به جز ضربو شتم براثر PH نیتریت، نیترات و... نامتعادل آب هست که باید با داروهای تسریع کننده سیکل ازت به داد ماهیاتون برسید وسیکلو طی کنید داروهایی چون تترا باکتازیوم (به ازای هر 50 لیتر 1قرص) آکواسیف استارت (طریقه مصرف روی جعبش هست)
    >>>> پدیده تار شدن آب - Cloudy Water <<<<< طبیعی هست و نشون دهنده شروع فرآیند سیکل ازت هست و نباید همه آبو عوض میکردین بهتره تاپیکهای راه اندازی آکواریومو به دقت بخونید
    غـم کـشــیـدن کـار هـر نــقـاش نــیـســتــــ...

2. تشکر heeeee, mohamad.bahmani.021, aventador, kh-hamid, StarFish, ghasem rahimi از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نقل قول نوشته اصلی توسط fe0932 نمایش پست ها
    دوست من سیکل ازت تانک شما با تعویض آب از بین رفته وبریدگی باله ها بی حالی ویا حتی شاید مرگ ماهی هاتون به جز ضربو شتم براثر PH نیتریت، نیترات و... نامتعادل آب هست که باید با داروهای تسریع کننده سیکل ازت به داد ماهیاتون برسید وسیکلو طی کنید داروهایی چون تترا باکتازیوم (به ازای هر 50 لیتر 1قرص) آکواسیف استارت (طریقه مصرف روی جعبش هست)
    >>>> پدیده تار شدن آب - Cloudy Water <<<<< طبیعی هست و نشون دهنده شروع فرآیند سیکل ازت هست و نباید همه آبو عوض میکردین بهتره تاپیکهای راه اندازی آکواریومو به دقت بخونید
    ممنون از پاسخ سریع و خوبتون.
    من حدود 2 ساله که آکواریوم دارم ولی هیچ وقت اینچنین نشده بود . و هر بار با تعویض آب بعد از 1 روز آب زلال میشد .
    این قرص ها رو از کجا بگیرم . داروخانه ؟ و یا اکواریوم فروشی
    نمونه ای از عکس ماهیام که مریض شدن .
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 12022014286.jpg
مشاهده: 4
حجم: 375.3 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 12022014276.jpg
حجم: 69.8 کیلو بایت
    البته وقتی من میرم پیششون روحیه میگیرن و شنا میکنن انگار میخوان بگن ما چیزیمون نیست

اضافه شده پس از 40 minutes :

تو شهر ما فکر نکنم آکواریوم فروشی از این قرض ها داشته باشن . بعیده !!!
    ویرایش توسط kh-hamid : 02-13-2014 در ساعت 04:02 PM

4. تشکر aventador, fe0932 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.
    مدیر بخش

نام
    احسان اسکندری
    ممنون از پاسخ سریع و خوبتون.
    من حدود 2 ساله که آکواریوم دارم ولی هیچ وقت اینچنین نشده بود . و هر بار با تعویض آب بعد از 1 روز آب زلال میشد .
    این قرص ها رو از کجا بگیرم . داروخانه ؟ و یا اکواریوم فروشی
    نمونه ای از عکس ماهیام که مریض شدن .
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 12022014286.jpg
حجم: 375.3 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 12022014276.jpg
حجم: 69.8 کیلو بایت
    البته وقتی من میرم پیششون روحیه میگیرن و شنا میکنن انگار میخوان بگن ما چیزیمون نیست

اضافه شده پس از 40 minutes :

تو شهر ما فکر نکنم آکواریوم فروشی از این قرض ها داشته باشن . بعیده !!!
    شما باید از آکواریوم فروشیها این قرصو تهیه کنید اگر هم پیدا نکردین بهتره از آکواریومی که میدونین آبش سلامته به اندازه 10 یا 20 لیتر از روی آب تانکش بردارید و به تانکتون اضافه کنید واصلا هم سیفون نزنید.
    بهتره که داروهارو تهیه کنید

6. تشکر heeeee, StarFish, aventador, E-H-S-A-N از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    حسین
    سلام به همه دوستان نمیدونم چرا هر وقت ماهی انجل میخرم و به آکواریونم اضافه میکنم بعد از دو هفته میبینم که یکی از چشمهای ماهی انجل پوسیده میشه بعدش اون چشم دیکه اش پوسیده میشه بعد از بین میره هر وقت آنجل میخرم این اتفاق براش می افته ماهی های دیکه همشون سالم میمونن فقط آنجل اینطوری میشه لطفلا راهنماییم کنید دوستان ممنون
    گر در اولین قدم موفقیت نصیب ما می شد سعی و عمل دیگر معنی نداشت

نام
    کمیل
    سلام

1- 9 ماهه که آکواریوم رو دارم
    2- 50 لیتری/ تگزاس + اسکار + کت فیش + جدیدا اوراتوس /لوازمشم معمولی دیگه، بخاری و تصفیه و جدیدا چنتا سبزه تزئینی اضافه کردم کف آکواریومم سنگ ریز سفید
    3- 5 روز پیش اوراتوس و لجن خوار رو اضافه کردم/و سبزه ها
    4- 8 روز پیش لجن خوارم مرد/یهو/از زیر بدنش پوسید و مرد انگار چاله کردن بدنش رو!/پرت داشتم اونا هم مردن 3 ماه پیش
    5-تگزاسم تمام باله هاش خورده شده/4ماه پیشم همین اتفاق افتاد ولی دما رو بردم بالا خوب شده بود ولی الان نشده
    6- یه گوشه از اکواریوم قایم شده /خوب غذا میخوره/شنا شم معمولیه/خیلی اوراتوس دنبالش میکنه و خیلی وقتا موقع نفس کشیدن دهنش بیش از اندازه باز میشه
    7- تغذیه خوب روزی دوبار طبق روال 9 ماهه/به اندازه کم
    8- مدفوع قهوه ای
    9- دوهفته پیش کلا ابش رو عوض کردم/در حال حاضر هم دما رو بردم بالا/بین اوراتوس وبقیه ماهیا شیشه گذاشتم گفتم شاید واسه اون تگزاس مریض شده
    آخه دنبالش میکنه و انگار باله هاش رو میخوره/دمای آب 30(البته خودم برده بالا)
    دیـگـر چـ.ه فـرقـی مـی کـنـد یـک تـنـگ بـا دریـا؟

وقـتـی کـ.ه یـک
    مـاهـی دلـش قـلـاب مـیـخـواهـد.

"مـرتـضـی عـابـدپـور
    لـنـگـرودی"

نام
    تورج
    سلام
    تانک من به دو قسمت بود سمت راست سه تا ماهی قرمز عید که خیلی سرحال بودن و دم یکیشومن که خیلی بلند بود بدون هیچ ایرادی بود و دائم در حال فعالیت بودن . سمت چب هم مدت زیادی بود که فقط یک پرت داشتم اون هم خیلی سرحال بود و مشکل فیزیکی هم هیچی نداشت و غذا میخوردند .
    بعد اومدم یک اسکار 20 سانتی انداختم پیش پرت سه هفته ای بود . اسکار هم خیلی سرحال بود و چون خیلی اکوا رو کثیف میکرد و سنگ ها رو جابجا می کرد و باعث جابجا شدن فضولات میشد و من هم وقت کافی نداشتم بردم تعویضش کردم .
    بجاش دو تا اسکار و دو تا سیچلاید زرد و آبی گرفتم .
    دیوانگی بازی در آوردم . !!!!!!!!! همه رو انداختم پیش هم البته به غیر از پرت که بزرگتر از همه بود .
    فرداش دیدم از بس به ماهی قرمز هام حمله کردن حیوونی ها فلس هاشون کنده شده . سریع جداشون کردم و بدنبال اون چون اسکار قبلیه کثیف کاری کرده بود کل آکوا رو شستم و آب جدید ریختم .
    حالا رفته رفته احساس میکنم که پرت بی حال داره میشه و ماهی قرمز ها هم خیلی بی حال شدن دم هاشون که پاره پوره شدن (البته کار سیچلاید ها بود) و معمولا باله هاشون جمع شده و در نیمه کف آکوا بسر میبرن و گاهی حرکات سریع ناگهانی انجام میدن و بعضا به شیشه و سطح آب حمله می کنن .
    نشانه های بیماری فیزیکی ندارن
    در ضمن آب آکوا بعد از تعویض خیلی مه آلود بود که دو روز بعد مجدد 80 درصد آب رو تعویض کردم . ولی هنوز هم با گذشت چند روز کمی مه آلوده . ذرات بسیار ریزی وجود داره که وقتی داخل لیوان آب میریزیم به سختی قابل مشاهده است .
    لطفا راهنمایی کنید .
    دوست من فکر میکنم شما سیکل اکواریومت کامل نشده برو بخش سیکل ازت در اکواریوم را بخوان

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein856 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان نمیدونم چرا هر وقت ماهی انجل میخرم و به آکواریونم اضافه میکنم بعد از دو هفته میبینم که یکی از چشمهای ماهی انجل پوسیده میشه بعدش اون چشم دیکه اش پوسیده میشه بعد از بین میره هر وقت آنجل میخرم این اتفاق براش می افته ماهی های دیکه همشون سالم میمونن فقط آنجل اینطوری میشه لطفلا راهنماییم کنید دوستان ممنون
    چه ماهی دیگری دارید؟ دمای اب ؟ ph اب چقدره؟

سلام
    من تايگر ببري دارم
    يكشيون چند وقتيه كه حسابي چاق شده و باد كرده تپل شده و يكي دو روزه گوشه گير شده از بقيه جدا شده و دهانش رو تند تند باز و بسته مي كنه نسبت به بقيه تايگرها
    آيا اين نشانه بيماري هست يا باردار هست؟

نام
    حسین
    سلم ماهی دیکه ام بلکوست پنگوسی پرل کورامی لوچ دلقک من خودم حس میکنم از شرایز آب اکواربونم هستش دماش هم 29 هستش پی هاش هم فکرکنم7 باشه
    گر در اولین قدم موفقیت نصیب ما می شد سعی و عمل دیگر معنی نداشت

مدیر بخش

نام
    احسان اسکندری
    سلام
    چنتا آنجل باهم میندازین؟
    سایز آنجلاتون؟
    سایز تانک؟
    ماهی جز آنجل توی تانک دارین؟

اضافه شده پس از 4 minutes :

نقل قول نوشته اصلی توسط k0meil نمایش پست ها
    سلام

1- 9 ماهه که آکواریوم رو دارم
    2- 50 لیتری/ تگزاس + اسکار + کت فیش + جدیدا اوراتوس /لوازمشم معمولی دیگه، بخاری و تصفیه و جدیدا چنتا سبزه تزئینی اضافه کردم کف آکواریومم سنگ ریز سفید
    3- 5 روز پیش اوراتوس و لجن خوار رو اضافه کردم/و سبزه ها
    4- 8 روز پیش لجن خوارم مرد/یهو/از زیر بدنش پوسید و مرد انگار چاله کردن بدنش رو!/پرت داشتم اونا هم مردن 3 ماه پیش
    5-تگزاسم تمام باله هاش خورده شده/4ماه پیشم همین اتفاق افتاد ولی دما رو بردم بالا خوب شده بود ولی الان نشده
    6- یه گوشه از اکواریوم قایم شده /خوب غذا میخوره/شنا شم معمولیه/خیلی اوراتوس دنبالش میکنه و خیلی وقتا موقع نفس کشیدن دهنش بیش از اندازه باز میشه
    7- تغذیه خوب روزی دوبار طبق روال 9 ماهه/به اندازه کم
    8- مدفوع قهوه ای
    9- دوهفته پیش کلا ابش رو عوض کردم/در حال حاضر هم دما رو بردم بالا/بین اوراتوس وبقیه ماهیا شیشه گذاشتم گفتم شاید واسه اون تگزاس مریض شده
    آخه دنبالش میکنه و انگار باله هاش رو میخوره/دمای آب 30(البته خودم برده بالا)
    کمیل عزیز
    اولا تانکتون سیکل نداره و باید قبل از اضافه کردن ماهی سیکل ازتش رو طی میکردین که نکردین و بهتره با تترا باکتازیوم این کارو انجام بدین
    گوشه گیری ماهیتم برای ترس از ماهی دیگس که بهش زور میشه
    بزرگترین اشتباهی هم که کردین اینه که ماهیتونو از جایی تهیه کردین که به نظر سلامت ماهیاش تأیید نمیشه و ضمناً بدون قرنطینه 1هفته ای ماهیارو به تانک اضافه کردین.
    کت فیش هم به دلایل :استفاده از نمک یا شرایط بد آب میمیره وخالی شدن بدنش از زیر امری طبیعی هست اگر 48 ساعت توی تانک بمونه
    فی الحال به سیکلتون توجه کنید بقیه موارد حل شدنی هست در غیر اینصورت بقیه ماهیا هم از بین میرن.

نقل قول نوشته اصلی توسط tuoraj نمایش پست ها
    دوست من فکر میکنم شما سیکل اکواریومت کامل نشده برو بخش سیکل ازت در اکواریوم را بخوان

چه ماهی دیگری دارید؟ دمای اب ؟ ph اب چقدره؟
    اول اینکه ممنون برای جوابگویی ولی اگر یکبار دیگه به پستهایی که جواب داده شده در تمامی قسمتها دوباره جواب بدین باهاتون برخورد میشه دوست من
    موفق باشین

اضافه شده پس از 2 minutes :

نقل قول نوشته اصلی توسط dalam نمایش پست ها
    سلام
    من تايگر ببري دارم
    يكشيون چند وقتيه كه حسابي چاق شده و باد كرده تپل شده و يكي دو روزه گوشه گير شده از بقيه جدا شده و دهانش رو تند تند باز و بسته مي كنه نسبت به بقيه تايگرها
    آيا اين نشانه بيماري هست يا باردار هست؟
    نه عزیزم احتمالا انگل روده ای داره
    ازش عکس بزار
    رنگ مدفوعش؟ غذا چی میدین؟ چند بار در روز؟

اضافه شده پس از 2 minutes :

سلم ماهی دیکه ام بلکوست پنگوسی پرل کورامی لوچ دلقک من خودم حس میکنم از شرایز آب اکواربونم هستش دماش هم 29 هستش پی هاش هم فکرکنم7 باشه
    حسین جان درباره سازگاری ماهیات و کنار هم بودنشون بهتره تجدید نظر کنی پنگوسیو کلا حذفش کن چون با اون تحرک زیاد اصلا با بلک گوست و آنجل نمیخونه وباعث استرس برای ماهیایی مثل ماهیای تانک شما میشه وبعضاً شوکه شدن
    ویرایش توسط fe0932 : 02-14-2014 در ساعت 01:28 AM

13. تشکر k0meil, heeeee, aventador, StarFish, mohamad.bahmani.021 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

سلام من حدودا 16 روز پیش لجنخوارم مرد رفتم یه لجنخوار و اسکار گرفتم ولی اسکاره دم خوره داشت و درمان کردمش با اموکسی سیلسن
    البته لجن خواره اولیم فکر کنم از گشنگی تلف شد چون ل.چم داشتم و غذا بهش نمیرسید واسه این یکی جداش میکردم تو همون تانک اصلی با یه شیشه غذا میدادم میخورئ ولی امروزم مرد !!1 غذا 3-4 روز بهش میدادم
    اخرین سیفونم هم 10 روز پیش بود
    البته بعد ار اخرین باری که اموکسی سیلسن ریختم (روز 5ام ) دیگه سیفون نکردم

علت مرگش چی میتونه باشه؟؟!؟!

15. تشکر farhad55 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.