صفحه 3 از 927 نخستنخست 123451353103503 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 9264
Like Tree116Likes

موضوع: گزارش بیماری و ارائه راهکار درمانی (بخش دوم)

نام
    Alireza
    نقل قول نوشته اصلی توسط مایکلا نمایش پست ها
    من متوجه شدم که توی مدفوع ماهی هام حباب وجودداره.قارچ هم که دارن واسه اینابایدچه کارکنم؟
    سلام دوست عزیز
    وجود حباب در مدفوع ، اگه رنگ مدفوع طبیعی هست و بینش حباب هست ، ممکنه به دلیل پُر خوری باشه و ماهیتون نتونسته غذا رو بخوبی حضم کنه و مدفوعش این شکلی شده. ممکنم هست که اوایل بیماری انگل روده ای باشه ، اگه همش داره تکرار میشه آحتمال انگل روده ای بالا میره . در این صورت میتونید ، غذای فریزی که بهشون میدین رو در مقدار خیلی کمی مترونیدازول و ویتامین ماهی مخلوط کنید و بهشون بدید. در مراحل اولیه انگل روده ای با این راهکار احتمال بهبودی وجود داره.
    در مورد قارچ هم به نظر من بهترین درمان با sera baktopur هست ، به ازای هر 20 لیتر 1 میل و به مدت 3 روز .
    موفق باشید.
    "The Circle Only Has One Side"

2. تشکر saeed6501, sadjad, ali gharbani, Ehsan, محمد رضا قدیری, مایکلا, fsb, DarKfish, amir2012, i_kiani از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

ممنون دوست عزیز.الان چندماهه که این طورین.غذاقبلا سه وعده می دادم.هروعده یه کوچولومی دادم وقتی می خوردن دوباره می ریختم واین کاروتا یه ربع طول می دادم.الانم همین کارومی کنم اما به جای سه وعده دووعده می دم.ممکنه نتونن هضم کنن؟
    غذای فریزشده نمی دم بهشون.فقط غذای خشک می دم.جوردیگه ای نمی شه این داروها روداد؟اخه می گن غذای فریزشده یبوست میاره شکم اینام یه خورده ورم داره.
    راجع بهsera baktopurینی به مدت سه روز هر روز یه میل به ازای بیست لیتربریزم؟
    ویرایش توسط مایکلا : 08-08-2012 در ساعت 10:05 PM

4. تشکر sadjad از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    Alireza
    ممنون دوست عزیز.الان چندماهه که این طورین.غذاقبلا سه وعده می دادم.هروعده یه کوچولومی دادم وقتی می خوردن دوباره می ریختم واین کاروتا یه ربع طول می دادم.الانم همین کارومی کنم اما به جای سه وعده دووعده می دم.ممکنه نتونن هضم کنن؟
    غذای فریزشده نمی دم بهشون.فقط غذای خشک می دم.جوردیگه ای نمی شه این داروها روداد؟اخه می گن غذای فریزشده یبوست میاره شکم اینام یه خورده ورم داره.
    راجع بهsera baktopurینی به مدت سه روز هر روز یه میل به ازای بیست لیتربریزم؟
    سلام مجدد
    اینطوری که شما توضیح دادین که تا یک ربع غذا دادن رو طول میدید ، به نظر دارید غذای زیادی بهشون میدید. شما اگه میتونید همون سه بار کنید وعده ها رو ولی حجمش رو کمتر کنید ، هر یک ماه یک بار هم اگه همراه غذاشون مقدار کمی مترونیدازول بهشون بدید ( به این شکل که غذا رو (میتونه غذای خشک هم باشه) با ویتامین مخصوص ماهی مثل sera fishtamin و tetra vital یا AZOO vitamin رو مخلوط کنید که غذا کمی خیس بخوره و مقدار خیلی کمی مترونیدازول رو با اون مخلوط کنید و به ماهی هاتون بدید .)
    من فکر کردم ماهی هاتون دیسکس هستند ، اگه ماهی هایی مثل دبوسی و ماکرو دارید ، و شکمشون ورم داره ، بهتون پیشنهاد میکنم که سولفات منیزیم تهیه کنید (از مواد آزمایشگاهی فروش ها ، داروخانه های دامی هم دارن، انسانی ها هم بعضی هاشون دارن) و به مقدار 2 قاشق چایی خوری برای هر 40 لیتر در آب آکواریوم بریزید ، هر یک ماه یکبار و یا هر وقت که شکم ماهی تون متورم شد. ( روی سیکل و ... هم تاثیری نداره. )
    برای قارچ پوستی ، baktopur رو به ازای هر 20 لیتر یک میل در آب آکواریوم قرنطینه بریزید ، و طول درمان اون 3 روز هست ، اگه مجبور شدید در طول درمان سیفون داشته باشید به ازای آب سیفون شده هم دارو وارد کنید. در صورتی که بعد از 3 روز بهبودی حاصل نشد، بعد از سیفون سنگین و عوض کردن آب مراحل درمان رو دوباره تکرار کنید .
    موفق باشید.
    "The Circle Only Has One Side"

6. تشکر rn4j1m1, مایکلا, sadjad, ali gharbani, Ehsan, fsb, amir2012, boozzai, Heavenly, i_kiani از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    سجاد
    یکی از عوامل بوجود آمدن این حبابها در مدفوع همین غذای بیش از حد خشک هست ، و یا مثل نبود باکتری های مفید معده که در اثر استفاده از آنتی بیوتیک ها و دارو ها از بین میرن

8. تشکر danialkhan, محمد رضا قدیری از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

ببخشیددوباره سؤال می کنم.آکواریوم قرنطینه چیه؟ینی سه روزماهی ها روبندازم تویه اکواریوم دیگه؟

نام
    dani-silver2010-
    اکواریومی که ماهی جدید رو توش قرنطینه میکنن به مدت یک هفته اگه علایم بیماری نداشت میره تو اکواریوم اصلی
    هرکس از این دنیا چیزی برداشت ، من از این دنیا دست برداشتم !!
    تنها شادی زندگیم این است که هیچ کس نمی داند تا چه حد غمگینم!!
    پس چشمانت چه زمان درخواهند یافت که:نگاه، زاده ی علاقه است!!
    رنج را آشفته در لبخند پنهان می کنم

منظورم این بودکه infinityعزیزکه گفتن baktopurروبه ازای هربیست لیتر یک میل دراکواریوم قرنطینه بریزم وتا سه روز درمانوادمه بدم،ینی این که ماهی هام سه روزتوی یه اکوای دیگه باشن؟

نام
    امیر حسین
    نه اصلا
    شما باید درمان رو توی آکوای اصلی انجام بدید تا از آکوا ریشه کن بشه
    نرو بدون تو اینجا سخته
    نرو بدون تو اینجا سخت میگذره
    همین!

13. تشکر مایکلا از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نقل قول نوشته اصلی توسط amir2012 نمایش پست ها
    نه اصلا
    شما باید درمان رو توی آکوای اصلی انجام بدید تا از آکوا ریشه کن بشه
    دوست عزیز درمان تو تانک اصلی مساویست با از بین رفتن سیکل !! درمان باید تو تانک قرنطینه باشه برا ریشه کن کردن بیماری تو تانک اصلی راههای دیگه ایم هست

اضافه شده پس از 3 minutes :

ببخشیددوباره سؤال می کنم.آکواریوم قرنطینه چیه؟ینی سه روزماهی ها روبندازم تویه اکواریوم دیگه؟
    قرنطینه یعنی 1هفته ماهیهارو با مفدار کمی نمک تو یه تانک دیگه نگهداری اگه علائمی از بیماری ظاهر نشد برن تو تانک اصلی
    ویرایش توسط aqua-king : 08-12-2012 در ساعت 03:10 PM

نام
    امیر حسین
    نقل قول نوشته اصلی توسط aqua-king نمایش پست ها
    دوست عزیز درمان تو تانک اصلی مساویست با از بین رفتن سیکل !! درمان باید تو تانک قرنطینه باشه برا ریشه کن کردن بیماری تو تانک اصلی راههای دیگه ایم هست

اضافه شده پس از 3 minutes :

قرنطینه یعنی 1هفته ماهیهارو با مفدار کمی نمک تو یه تانک دیگه نگهداری اگه علائمی از بیماری ظاهر نشد برن تو تانک اصلی
    ازبین رفتن سیکل خیلی بهتر از دوباره آلوده شدن ماهی به بیماریه
    شما باید تو تانک اصلی انجام بدید یا اینکه ماهی هارو حداقل یک هفته باید خارج کنید که بازم مممکنه بیماری تو تانک باقی بمونه
    نرو بدون تو اینجا سخته
    نرو بدون تو اینجا سخت میگذره
    همین!