صفحه 1 از 929 1231151101501 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 9288
Like Tree118Likes

موضوع: گزارش بیماری و ارائه راهکار درمانی (بخش دوم)

fsb
    fsb آنلاین نیست.

نام
    حامد رضايي

گزارش بیماری و ارائه راهکار درمانی (بخش دوم)

سلام

اعضای سایت لطفا بر اساس ارائه گزارش صحیح بیماری ماهی های خود را در این تاپیک مطرح کرده تا در اسرع وقت راهنمایی یا پاسخ دریافت کنند

نحوه ارائه گزارش صحیح بیماری ماهیان آکواریومی

1- تاریخ راه اندازی آکواریوم
    2- ابعاد آکواریوم ، ماهیان موجود و لوازم مورد استفاده (تزئینی و ... )
    3- سابقه اضافه کردن آخرین ماهی یا لوازم (تغییرات در تانک)
    4- سابقه بیماری ها و چگونگی درمان تا کنون
    5- نشانه های ظاهری و شیمیایی آب ( رنگ ، بو ، نیتریت ، نیترات ، کلر ، کلرامین ، ph ، gh ، Kh )
    6- نشانه های ظاهری ماهی (وضعیت شنا کردن ، باز و بسته بودن باله ها ، تند یا کند بودن تنفس ، تنفس از سطح ، تنفس سر به پایین ، عدم تعادل به طور کامل اعلام شود )
    7- نوع و مقدار تغذیه
    8- وضعیت و رنگ مدفوع
    9- تاریخ آخرین و مقدار سیفون (کیفیت و دمای آب هم ذکر شود)
    10 - دمای آب و تغییرات آن
    11- عکس ماهی بیمار
    ویرایش توسط fsb : 09-09-2012 در ساعت 06:39 PM

سلام
    من یه تانک سیچلاید آفریقایی دارم(135 لیتر) که یکی از ماهی سیچلاید کبالت آبی من چند روزیه (10 روز) که روی سرش (بین چشم و دهان) جوش قرمز رنگی زده که وقتی دقت میکنم کمی سر جوش سفید شده چند روزه که نه بدتر میشه نه بهتر باله هاشو به حالت عصبی و سریع حرکت میده و سرشو بعضی وقتها به سنگها میماله و کمی شلو ول شده غذا میخوره ولی اشتهاش کم شده
    کیفیت آبم پایین بود که این مریضی رو گرفته تو 7 روز اخیر 70% آبو عوض کردم و تو آب ژنرال تونیک ریختم کمی هم نمک رو زیاد کردم اما چون دو تا لجنخوار دارم میترسم بیشتر نمک بریزم دمای تانکمم روی 28 درجس
    من اسم این بیماری و روش درمانشو نمیدونم خواهش میکنم راهنماییم کنید
    تانک سیچلاید آفریقایی من
    http://www.aqua-quest.ir/forum/thread2411/

fsb
    fsb آنلاین نیست.

نام
    حامد رضايي
    نقل قول نوشته اصلی توسط meshkat نمایش پست ها
    سلام
    من یه تانک سیچلاید آفریقایی دارم(135 لیتر) که یکی از ماهی سیچلاید کبالت آبی من چند روزیه (10 روز) که روی سرش (بین چشم و دهان) جوش قرمز رنگی زده که وقتی دقت میکنم کمی سر جوش سفید شده چند روزه که نه بدتر میشه نه بهتر باله هاشو به حالت عصبی و سریع حرکت میده و سرشو بعضی وقتها به سنگها میماله و کمی شلو ول شده غذا میخوره ولی اشتهاش کم شده
    کیفیت آبم پایین بود که این مریضی رو گرفته تو 7 روز اخیر 70% آبو عوض کردم و تو آب ژنرال تونیک ریختم کمی هم نمک رو زیاد کردم اما چون دو تا لجنخوار دارم میترسم بیشتر نمک بریزم دمای تانکمم روی 28 درجس
    من اسم این بیماری و روش درمانشو نمیدونم خواهش میکنم راهنماییم کنید
    لطفا این روش گزارش بیماری رو رعایت کنید
    درمان رو در قرنطینه با دمای 32 و جنرال تونیک ادامه بدید ، بعد از 3 روز گزارش مجدد بدید

4. تشکر bahram113, heeeee, محمد رضا قدیری, amir2012, مایکلا, reptal از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

سلام.من حدود 9ماهه پیش واسه چارتا گلدفیش تپلی که ازعید داشتیمشون یه اکواریوم به حجم 30لیتراب گرفتم.تا چارماهه پیش فیلتر نداشت وابشون حیلی کثیف می شد.(چون مامانم نگه داریشون می کرد).توی این چارماه فیلترداشتن وابشونوهفته ای بیست درصد سیفون می کردم.حالشون خیلی بهترشد.اما هیچ وقت اب تمییزتمییزنمی شد.چون روزی سه وعده بهشون غذا می دادم.(الان 2وعده می دم).الان اکواریومشون شکسته وتوی یک وان کوچولوان تاسیکل اکوا جدیدشون طی شه.(توی وان فیلترداره)آخرین بار2روز پیش ابشونوسیفون کردم.روی بدنشون لکه های سفیدی داره که روی یکیشون خیلی گستردس.غیرازاین همه چیشون طبیعیه.غذا دونه های گرد سبزوقرمزیه که نمی دونم اسمش چیه.(روش نوشته انرژی).لطفاراهنمایی ای بکنیدکه تا جایی که می شه ازموادشیمیایی استفاده نکنم.

6. تشکر ehsan24360 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.
    fsb
    fsb آنلاین نیست.

نام
    حامد رضايي
    نقل قول نوشته اصلی توسط مایکلا نمایش پست ها
    سلام.من حدود 9ماهه پیش واسه چارتا گلدفیش تپلی که ازعید داشتیمشون یه اکواریوم به حجم 30لیتراب گرفتم.تا چارماهه پیش فیلتر نداشت وابشون حیلی کثیف می شد.(چون مامانم نگه داریشون می کرد).توی این چارماه فیلترداشتن وابشونوهفته ای بیست درصد سیفون می کردم.حالشون خیلی بهترشد.اما هیچ وقت اب تمییزتمییزنمی شد.چون روزی سه وعده بهشون غذا می دادم.(الان 2وعده می دم).الان اکواریومشون شکسته وتوی یک وان کوچولوان تاسیکل اکوا جدیدشون طی شه.(توی وان فیلترداره)آخرین بار2روز پیش ابشونوسیفون کردم.روی بدنشون لکه های سفیدی داره که روی یکیشون خیلی گستردس.غیرازاین همه چیشون طبیعیه.غذا دونه های گرد سبزوقرمزیه که نمی دونم اسمش چیه.(روش نوشته انرژی).لطفاراهنمایی ای بکنیدکه تا جایی که می شه ازموادشیمیایی استفاده نکنم.
    به این تاپیک مراجعه کنید توضیحات کامل داده شده ، لطفا نحوه صحیح گزارش بیماری رو با توجه به پست اول رعایت کنید
    انگل ایک

8. تشکر heeeee, مایکلا, reptal, محمد رضا قدیری, amir2012 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

اخه وقتی توی وانن چه طوری ازشون عکی بگیرم.فیلترشون اینترناله وفقط ابرداره.من جداگانه سرامیکوانداختم توی ابشون.البته قبلا سرامیک ننداخته بودم.بقیه ی وضعیتشون(سرعت تنفس،وضعیت ظاهریو...) هم که گفتم طبیعیه.جایی خوندم که اگه لکه ها به صورت نقطه نقطه باش این انگله واگرگسترده باشه قارچه.مال ایناگستردست.چه کاربایدبکنم؟
    ویرایش توسط مایکلا : 08-06-2012 در ساعت 01:47 PM

fsb
    fsb آنلاین نیست.

نام
    حامد رضايي
    نقل قول نوشته اصلی توسط مایکلا نمایش پست ها
    اخه وقتی توی وانن چه طوری ازشون عکی بگیرم.فیلترشون اینترناله وفقط ابرداره.من جداگانه سرامیکوانداختم توی ابشون.البته قبلا سرامیک ننداخته بودم.بقیه ی وضعیتشون(سرعت تنفس،وضعیت ظاهریو...) هم که گفتم طبیعیه.جایی خوندم که اگه لکه ها به صورت نقطه نقطه باش این انگله واگرگسترده باشه قارچه.مال ایناگستردست.چه کاربایدبکنم؟
    این از ساده ترین عوارض رعایت نکردن گزارش درست هست که تشخیص رو سخت و گاهی اشتباه میکنه
    از سراکاستاپور استقاده کنید

11. تشکر C.MoHaMaD.S, Ehsan, محمد رضا قدیری, مایکلا, infinity, amir2012 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

حق باشماست اما من سعی کردم گزارش صحیح بدم.گرچه صددرصد یه جاییش مشکل داشته که شما متوجه نشدین.سراکاستاپورمگر مال درمان انگل نیست؟

نام
    امیر حسین
    نحوه صحیح گزارش بیماری رو در پست اول لینک شده شما باید طبق اون جدول جواب بدی
    نرو بدون تو اینجا سخته
    نرو بدون تو اینجا سخت میگذره
    همین!

14. تشکر boozzai, مایکلا, محمد رضا قدیری از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

1- تاریخ راه اندازی آکواریوم :9ماه پیش
    2- حجم آب آکواریوم:30لیتر
    3- تعداد ماهیها - نوع و سایز ماهیها:4تاگلدفیش معمولی سه تا بزرگ یکی متوسط
    4- تاریخ آخرین سیفون:امروز
    5- دمای اب:25
    6- میزان سختی - pH - نیتریت و نیترات آب آکواریوم (در صورت داشتن کیت های مخصوص اندازه گیری)
    7- غذای مصرفی:دونه های گرد سبزوقرمز(اسمشونمی دونم)
    8- نوع فيلـتر ، مدیای استفاده شده در فیلتر و شن کف :اینترنال.سرامیک
    9- تاریخ ورود به قرنطینه (اگر قرنطینه ندارید ذکر کنید) :قرنطینه نکردم
    10- تاریخ ورود به آکواریوم اصلی
    11- علائم ظاهری ( رنگ پوست - رنگ آبششها - رنگ چشم - فرم باله ها - کبودی یا زخمهای سطحی و دیگر علائم قابل رویت روی بدن ماهی ):فقط روی بدنشون لکه های سفیدگستردست.
    12- علائم درونی ( رنگ مدفوع - تورم ناحیه شکم - فرو رفتگی ناحیه شکم ):رنگ مدفوع:قهوه ای روشن.شکمشون یه خورده باد کرده چون زیادبهشون کاهونمی دم.
    13- سرعت تنفس ماهی و حرکت هم زمان آبششها :معمولی
    14- وضعیت و حالت شنای ماهی :عادی
    15- وضعیت تغذیه ماهی:عادی
    16-عکس ماهی بیمار:چون توی وانن نمی تونم ازشون عکس بذارم
    ویرایش توسط مایکلا : 08-07-2012 در ساعت 06:43 PM

16. تشکر amir2012 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.
صفحه 1 از 929 1231151101501 ... آخرینآخرین