صفحه 411 از 421 نخستنخست ... 311361401409410411412413 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,101 به 4,110 از 4209
    مدیر بخش گیاهان آکواریومی

نقل قول نوشته اصلی توسط ROZabi نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت بخیر
    راجع به فیلتراسیون که داخل آکواریوم شبیه سامپ ساخته میشه اطلاعاتی راجع به نحوه ی ساخت و عملکرد در سایت هست؟ پیدا نکردم خودم
    سلام . این عکس نوع شرکتی سامپ داخل تانک است . فکر نکنم با شیشه تمیز از آب دربیاد مگه اینکه
    کل عرض تانک را به این قضیه اختصاص بدین .
    bioflow-filter-png

2. تشکر ghasem rahimi, ava0098ava, rn4j1m1 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    علی
    سلام دوستان
    در بعضی از مطالب فیلتراسیون آکواریوم های آبشور خوندم که جدیدا دیگه از مدیای بیولوژیک استفاده نمیشه! و سامپ بیشتر برای اسکیمر و راکتورها مورد استفاده قرار میگیره.
    دلیلش چی میتونه باشه؟ باکتری سازی در لایوراک ها انجام میشه؟
    آکواریوم تروفئوس http://www.aqua-quest.ir/forum/thread14099

نام
    ستاره
    سلام
    من یک آکواریوم دارم به طول 56 و عرض 40 و ارتفاع 50
    چه نوع سیستم فیلتراسیونی برای این اندازه و حجم مناسب هست؟ ماهی ها هم میخوام گلدفیش داشته باشم.

نام
    Plankton
    نقل قول نوشته اصلی توسط stra نمایش پست ها
    سلام
    من یک آکواریوم دارم به طول 56 و عرض 40 و ارتفاع 50
    چه نوع سیستم فیلتراسیونی برای این اندازه و حجم مناسب هست؟ ماهی ها هم میخوام گلدفیش داشته باشم.
    سلام
    فیلتر تصفیه اکسترنال آویز شرکت آپ آکوا مدل D-EX-PE
    99 تومن هست
    فیلتر هنگان آویز سوبو مدل WP-508H
    56 تومن هست
    مناسب تانک شما هستن
    معرفی انواع ماهیان زینتی در اینستاگرام من : faezeh.aqua
    آکواریوم گیاهی من
    آکواریومه فائزه

6. تشکر Oratet, ghasem rahimi, stra از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    رضا جوان
    سلام خدمت همه دوستان
    یه سوال شاید کمی خنده دار

من قراره توی هفته آینده یه آکواریوم پلنت 160 تا 170 لیتری راه اندازی کنم

خواستم ببینم بجای فیلتر اکسترنال یا همون سطلی میشه موقت از فیلتر داخلی استفاده کنم واز سرامیک ها و مدیا های فیلتر سطلی داخل مخزنش بریزم ؟
    قدرتش 1800 لیتر خب در ساعته
    و من میخوام از جای خروجیش لوله کشی کنم و از بالای پل های تانکم رد کنم و از اون سمت آکواریم و تبدیل شدن به سه تا خروجی برای جلوگیری از شدت خروجی و بهم نخوردن فضای آکواریوم وارد تانک کنم
    آیا جواب میده ؟
    و اگر شد هم میخوام co2 دست ساز رو هم اظافش کنم تا از اون سه تا خروجی وارد آب بشه

ممنون میشم جوابم رو بدید

اینم عکس فیلتر داخلیم و لوله ها البته همه رو شیک وارد تانک میکنم نه انقدر شلخته

screenshot_2017-01-05-22-10-04-1-png

البته گفتم شاید این سیستم بخاطر بر قرار کردن جریان آب توی تانک واسه گیاه ها خوب باشه

مدیر بخش ساخت و اصول
    نگهداری آکواریوم

نام
    قاسم رحیمی
    نقل قول نوشته اصلی توسط علی ابراهیم پور نمایش پست ها
    سلام دوستان
    در بعضی از مطالب فیلتراسیون آکواریوم های آبشور خوندم که جدیدا دیگه از مدیای بیولوژیک استفاده نمیشه! و سامپ بیشتر برای اسکیمر و راکتورها مورد استفاده قرار میگیره.
    دلیلش چی میتونه باشه؟ باکتری سازی در لایوراک ها انجام میشه؟
    سلام
    هم بدلیل لایوراک ها هست و هم اینکه بعضاً از راکتور های بیولوژیکی استفاده میکنند(مثل تانک آب شور آقای نجیمی که از FBF استفاده میکنند)
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezajavan نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان
    یه سوال شاید کمی خنده دار

من قراره توی هفته آینده یه آکواریوم پلنت 160 تا 170 لیتری راه اندازی کنم

خواستم ببینم بجای فیلتر اکسترنال یا همون سطلی میشه موقت از فیلتر داخلی استفاده کنم واز سرامیک ها و مدیا های فیلتر سطلی داخل مخزنش بریزم ؟
    قدرتش 1800 لیتر خب در ساعته
    و من میخوام از جای خروجیش لوله کشی کنم و از بالای پل های تانکم رد کنم و از اون سمت آکواریم و تبدیل شدن به سه تا خروجی برای جلوگیری از شدت خروجی و بهم نخوردن فضای آکواریوم وارد تانک کنم
    آیا جواب میده ؟
    و اگر شد هم میخوام co2 دست ساز رو هم اظافش کنم تا از اون سه تا خروجی وارد آب بشه

ممنون میشم جوابم رو بدید

اینم عکس فیلتر داخلیم و لوله ها البته همه رو شیک وارد تانک میکنم نه انقدر شلخته

البته گفتم شاید این سیستم بخاطر بر قرار کردن جریان آب توی تانک واسه گیاه ها خوب باشه
    قرار دادن مدیا داخل فیلترهای اینترنال اشتباه هست و اگر مشکلی بوجود نیاره کمک خاصی هم نمیکنه!
    بهترین گزینه برای شما فیلتر سطلی هست البته به طور موقت می تونید از تاپ سامپ استفاده کنید.

9. تشکر faezeh.aqua از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

سلام
    یه اکواریوم آب شیرین 150 *50*80 (70 سانت آبگیری دارم و یه تعداد ماهی کم که با یه فیلتر داخلی معمولی بدون هیچ مشکلی زندگی میکنن .
    میخوام تجهیزات رو ببرم یه گوشه پشت یه آینه مخفی کنم . چیزی شبیه به سامپ آب از یه گوشه پایین بیاد تو از بین پد و اسفنج و شن و لیکا بگذره هوادهی و گرم و تصویه بشه و از سمت دیگه با فشار بیاد بیرون . حدودا به عرض 20 .
    سوال اول اینکه این کار شدنیه ؟
    دوم چه مدل پمپی یا پاور هدی پیشنهاد میکنین . اگه بشه برای انتقال آب و سیفون هم ازش استفاده کنم عالی میشه . و بتونه آب رو به جریان در بیاره . ترجیحا زیر آبی و بی صر و صدا و کم هزینه و کم مصرف .
    سوم قطر آینه چقدر باشه ؟بهش فشار خاصی وارد میشه ؟
    چهارم شاید بعدا اگه تونستم با مدیای معلق (رندوم مدیا) تبدیلش کنم به سامپ و تعداد ماهی رو زیاد کردم . امکان این کار هست ؟
    https://www.youtube.com/watch?v=U9ovPRxMWk8
    پنجم جایی هست که بتونم این مدیا رو تهیه کنم ؟ گویا هر لیترش ضایعات 30 گرم غذا رو میتونه تصویه کنه . و خیلی موثر تر از بقیه ی مدیا ها عمل میکنه (96 درصد حذف نیتروژن)
    ممنون
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست j-sci-health-part-pdf   obj-datastream-pdf  

نام
    حمید
    سلام
    من یه آکواریوم 110 لیتری دارم برای فیلتراسیون کدوم یکی از این روش ها مناسبه؟
    1- استفاده از هنگ آن
    2- ساخت یه تاپ فیلتر با واتر پمپ
    باتوجه به اینکه بچه ماهی توش هست
    ممنون
    شبا بيدار تا خود پنج شب ...

مدیر بخش ساخت و اصول
    نگهداری آکواریوم

نام
    قاسم رحیمی
    نقل قول نوشته اصلی توسط kaktus نمایش پست ها
    سلام
    یه اکواریوم آب شیرین 150 *50*80 (70 سانت آبگیری دارم و یه تعداد ماهی کم که با یه فیلتر داخلی معمولی بدون هیچ مشکلی زندگی میکنن .
    میخوام تجهیزات رو ببرم یه گوشه پشت یه آینه مخفی کنم . چیزی شبیه به سامپ آب از یه گوشه پایین بیاد تو از بین پد و اسفنج و شن و لیکا بگذره هوادهی و گرم و تصویه بشه و از سمت دیگه با فشار بیاد بیرون . حدودا به عرض 20 .
    سوال اول اینکه این کار شدنیه ؟
    دوم چه مدل پمپی یا پاور هدی پیشنهاد میکنین . اگه بشه برای انتقال آب و سیفون هم ازش استفاده کنم عالی میشه . و بتونه آب رو به جریان در بیاره . ترجیحا زیر آبی و بی صر و صدا و کم هزینه و کم مصرف .
    سوم قطر آینه چقدر باشه ؟بهش فشار خاصی وارد میشه ؟
    چهارم شاید بعدا اگه تونستم با مدیای معلق (رندوم مدیا) تبدیلش کنم به سامپ و تعداد ماهی رو زیاد کردم . امکان این کار هست ؟
    https://www.youtube.com/watch?v=U9ovPRxMWk8
    پنجم جایی هست که بتونم این مدیا رو تهیه کنم ؟ گویا هر لیترش ضایعات 30 گرم غذا رو میتونه تصویه کنه . و خیلی موثر تر از بقیه ی مدیا ها عمل میکنه (96 درصد حذف نیتروژن)
    ممنون
    سلام
    سامپ داخلی برای حجم جوابگو نیست و اگر قرار هست فیلتراسیون مناسبی تهیه و راه اندازی کنید نظر من ساخت سامپ هست.
    موفق باشید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط hami97 نمایش پست ها
    سلام
    من یه آکواریوم 110 لیتری دارم برای فیلتراسیون کدوم یکی از این روش ها مناسبه؟
    1- استفاده از هنگ آن
    2- ساخت یه تاپ فیلتر با واتر پمپ
    باتوجه به اینکه بچه ماهی توش هست
    ممنون
    سلام
    هنگ آن مناسب تره

13. تشکر یوسف, rn4j1m1 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

ممنون ولی بیشتر از یک سوال پرسیده بودم ...
    سوالها رو یه شکل دیگه میپرسم . اکواریوم بزرگی دارم که تعداد ماهی کمی توشه . کلن به اکواریوم شلوغ اعتقاد ندارم . الان با یه فیلتر اینترنال 3000 لیتر در ساعت به خوبی جواب میده ...
    میخوام همه ی تجهیزات ور مخفی کنم پشت یک آینه .محتوای فیلتر رو هم که چند تا ابر ساده اس میخوام چند برابرش رو بین چند تا دیواره بگذارم . اگه شیشه ها نشکنه فکر نکنم بدتر بشه ..

1- نکته ی خاصی داره این کار ؟ مثلا ضخامت آینه . یا بهتره از یک شیشه استفاده کنم ؟ گوشه ی شیشه سوراخ باشه موقع جابه جایی آب ممکنه بشکنه یا آکواریوم اصلی رو بشکنه .
    2- چه مدل پمپی پیشنهاد میدین که باهاش سیفون و انتقال اب به اکواریوم رو هم انچام بدم . (احتمالا سیفون به خاطر شن ها نشه )
    3- توی سایت خارجی بر اساس میزان غذای ورودی به آکواریوم فیلتر پیشنهاد میدن و برای 20 گرم غذای ورودی روزنه به آک من یک لیتر مدیا حتی زیاد هم هست . البته تجربه ای ندارم شاید کار نده . سامپ نداشتم تا الان .
    4- این مدل مدیا کجا میشه تهیه کرد ؟ اسمهای k1,k2,k3 , رندم مدیا و مدیای معلق و ... توی نت بهش میگن .
    ویرایش توسط kaktus : 01-11-2017 در ساعت 10:13 PM