صفحه 410 از 412 نخستنخست ... 310360400408409410411412 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,091 به 4,100 از 4120
Like Tree23Likes

موضوع: سوالات فیلتراسیون آکواریوم

نقل قول نوشته اصلی توسط یوسف نمایش پست ها
    سلام، مهتابی باید بالا باشه نه کف تانک، دماسنج گوشه بالا، بخاری هم رو شیشه کناری.تعویض آب باید هفتگی باشه، حدود بیست و پنج درصد، اونم با اب دپو.شده ، ینی ابی که یکروز مونده باشه، نه مستقیم از شیر، کلر تمام باکتری های ابو از بین میبره و سیکل ازت رو بهم میزنه و حتی کلا از بین میبره، بخصوص در تانک شما که نه شن دارید نه مدیا. فیلتری داخل تانک نیست! مطمنید تاپ فیلتره: اگه شد عکس بزارید، اگه تاپ فیلتر باشه،باید پمپ پاینتر نصب بشه. الان اب تانکتون کدره که احتمالا بازم بخاطر همون سیکل ازت هستش، اون محلول ها هم چندان کاربردی نیست، یکیش که ویتامینه اون یکی هم باعث ماهش پارامتر های اب مثل امونیاک و نیتریت... هستش، ولی چندان موثر عم نیست. اگه میخوایید بدون شن کار رو ادامه بدید، در وحله اول چندتا قرص باکتازیوم باید بگیرید یا سایر تسریع کننده هایی که موجوده، برای داخل فیلتر هم حتما باید مدیای کشت باکتری داشته باشید.مثلا سرامیک تا کلونی باکتری داشته باشید. اگه تو مراکز استاندها باشید، این ها خیلی راحت گیر میان.البته تاپ فیلتر رو هم باید کمی تغیر بدید که او بخشدخودش بعد تهیه سرامیک با مدیا های بهار در موردش صحبت میکنیم، ولی فعلا پیشنهاد میکنم دنبال چندتا قرص باکتزیوم از اکواروم فروشی ها باشید، همیندطور یک ظرف برای دپو کردن اب. مثلا یدونه از این دبه های خیار شور دسته دار که خیلی راحت گیر میاد و استفاد از اون هم برای شما راحتره.میتونید تو بخش اکواریوم اعضا، یه تایپک برای اکواریوم خودتون ایجاد کنید،تا سایر دوستان هم بتونن در مورد تانکتون و مشکلاتتون نظر بدن. تا تهیه لوازم و وسایل، روزی یک یا نهایتا دو بار به مقدار کم، به ماهی غذا ندید، سیفون هم حتما هفتگی انجام بدید.

از اون محلول بیو گارد هم ،بعد سیفون یه درب کوچیک داخلی که داره محلول اضافه کنید،

سلام

امروز آخرین ماهی هم تلف شد:-((((((

تا عید دیگه نمیخوام ماهی بخرم تا بفهمم اشکال از کجاست.واقعا عذاب وجدان میگیررررم

اونی که کفه آکواریومه مهتابی نیست.لوله ی اکسیژنه.مهتابی بالاست.چشم جای بقیه رو عوض میکنم

سیفون رو هم از این به بعد هفته ای یه بار انجام میدم با آب از قبل مونده

من قبلا داخل آکواریوم سنگ داشتم که الان چند ماهه برداشتم چون گفتم شاید سنگ ها باعث کثیفی و مرگ و میر هست

مدیا رو هم نمیدونم چیه!!!!

پشت آکواریومم به چهار قسمت تقسیم شده.فیلتر ها رو اونجا میزارم.توی دومی و سوم فیلتره و توی آخری پمپه.اولی هم خالیه

این پارامترهایی که میگین رو با چی باید اندازه بگیرم؟

مدیای کشت باکتری چیه؟با همین اسم باید بگیرم؟داخل ابرهای پشت آکواریوم بزارم؟

خیلی ممنونم از راهنمایییتوووون

این سنگ هایی که قبلا داشتم

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: photo_2016-12-31_20-14-09.jpg
مشاهده: 2
حجم: 104.9 کیلو بایت

2. تشکر یوسف از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

سلام، تانکتون سامپ داخلی داره که بسیار عالیه، این فیلتر قابلیت های خبلی بیشتری داره و کارآمدتره،خونه اول برای پد و ابر هستش از باقی هم میتونید برای فیلتراسیون بیولوژیکی استفاده کنید و داخلش مدیا بزارید،مثل سرامیک.تستر ها قیمت های بالایی دارن، اگر خواستید تهیه کنید، نیاز به تستر امونیام،نیتریت و نیترات دارید.توصیه میکنم فعلا عجله نکنید.شن هاتون بنظر درشت میام، بهترین سایز برای ابشیرین ،شن نیم سانتی هستش که راحت بشه سیفونش کرد، شن های ریزتر و درشتر مشکل ساز خواهند بود.تو بخش ساخت و اصول نگهداری اکواریوم ، بخش فیلتراسیون درباره ببشتر سوالاتتون مطالب خوبی هستش، سغی میکنم لینک های مورد نظر رو براتون تو پیامک ارسال کنم.بخش مدیا هم اونحا هستش، مغازه دارها بیشتر به اسم سرامیک میشناسنش، برای خرید سایتهای اینترنتی هم هستش که میتونید ازشون خرید کنید. مثل سایت نسیم یاس یا نسیم کالا.ولی اول باید اطلاعاتتون رو در مورد اکوسیستم اکواریوم بیشتر کنید.بعدش میتونید تانکتون رو راه اندازی کنید.این بخش رو مطالعه کنید.در مورد هر کدوم هم سوالی داشتید، تو همون بخش مطرح کنید تا دوستان راهنمایی کنند. ^_^

مدیا فیزیکی ، بیولوژیک و شیمیایی
    {(من گرفتار سنگینی سکوتی هستم،که گویا قبل از هر فریادی لازم است)}

4. تشکر ghasem rahimi از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

این پشت آکواریومه.5 قسمت داره داخل 2 تاش پد هست.آخری هم پمپ.بهم میگین چی جوری کجا مدیا رو قرار بدم؟

همه ی این قسمت ها بهم راه داره

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: photo_2017-01-01_22-37-58.jpg
مشاهده: 4
حجم: 86.1 کیلو بایت

نام
    رضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط سارایی نمایش پست ها
    این پشت آکواریومه.5 قسمت داره داخل 2 تاش پد هست.آخری هم پمپ.بهم میگین چی جوری کجا مدیا رو قرار بدم؟

همه ی این قسمت ها بهم راه داره

پد ها رو به مرحله اول منتقل کنید
    و پس از اون از یه مدیا بیولوژیک مناسب استفاده کنید (مثلا eheim substrat pro یا jbl micromec و ...)

7. تشکر ghasem rahimi, یوسف از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

سلام دوستان .
    يه سوال اونم اينكه تاپ فيلتر من دقيقا شبيه عكسي هست كه گذاشتم البته اين عكس من نيس واسه نمونه گذاشتم
    حالا سوال اينكه وقتي كه اب از روي اون صفحه شبكه اي آبي شكل رد ميشه و از ابرها عبور ميكنه ايا ميشه يه كاري كرد كه مخزن تاپ فيلتر پر شه از اب، يعني ميخام كل مدياها لب تا لب داخل اب قرار بگيرن و بعد اب عبور كنه نه اينكه اب همينجوري رد شه بره ... ايا ميشه اينكارو كرد؟؟؟؟ مرسيبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_1164.JPG
مشاهده: 2
حجم: 46.1 کیلو بایت

سلام عزیز، شدنش که قطعا میشه و البته اصولیش هم همینه مدیا کاملا داخل اب باشه،اما خوب این نمونه از تاپ فیلتر های شرکتی ایندمشکل رو دارن و در اصل بیشتر فیلتراسیون فیزیکی رو.میتونن انجام بدن.برای حل مشکل چندتا راه داره، بهترینش و اصولی ترینش اینه که خودتون مخزن بسازید که میشه همون تاپ سامپ که بسیار کاربدی تره. راه دوم بالا اوردن لوله خروحی داخل مخزن هستش.برای این کار بهتره از یه لوله بلندتر یا از یه تیکه شلنگ با قطر همون لوله استفاده کنید،مثلا لوله رو پنج سانت از داخل بیارید بالا و دورشو چسب اکواروم بزنی،اما مخزن نباید کامل پر بشه، چون قطعا سر ریز میشه،پنج سانت که لولهذبالا بیاد،همیشه پنج سانت داهل مخزن اب میمونه و مدیاها حتی اگه برق بره هم خشک نمیش. راه دیگه در کنار بالا اوردن ارتفاع اب، استفاده از مدیای ریزتر و با کیفیتره،مثل محصولات سیچم یا بیومک، یا بنظرم حتی خورد کردم همین سرامیک های عادی به سایز های ریزتره،چون سرامیک خیلی جاگیره بخاطر نوع شکلش، ولی اگه ابعدشو مثل خرده مرجان کوچیکتر کنیم،فصای خیلی بیشتری در اختیارمون قرار میگیره، تو این حالت بهتره مدیا رو داخل توری یا یه چیزی مثل جوراب زنانه قرار بدید و داخل فیلتر قرار بدید.فعلا میتونید از این روش استفاده کنید تا ایشالا سر فرصت یه تاپ سامپ مناسب بسازید.
    {(من گرفتار سنگینی سکوتی هستم،که گویا قبل از هر فریادی لازم است)}

10. تشکر ava0098ava از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

سلام دوستان وقت بخیر
    راجع به فیلتراسیون که داخل آکواریوم شبیه سامپ ساخته میشه اطلاعاتی راجع به نحوه ی ساخت و عملکرد در سایت هست؟ پیدا نکردم خودم

12. تشکر ava0098ava از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    j@v@d
    نقل قول نوشته اصلی توسط ROZabi نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت بخیر
    راجع به فیلتراسیون که داخل آکواریوم شبیه سامپ ساخته میشه اطلاعاتی راجع به نحوه ی ساخت و عملکرد در سایت هست؟ پیدا نکردم خودم
    استاد شما چرا؟؟؟!!!
    هر کس بد ما به خلق گويد ما چهره دل نمي خراشيم ما خوبي او به خلق گوييم تا هردو دروغ گفته باشيم
    شریعتی

14. تشکر ROZabi از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    رضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط ROZabi نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت بخیر
    خیلی ساده هست !
    قسمتی از پشت و یا بقل آکواریوم به عنوان سامپ جدا میشه و به چند بخش تقسیم میشه (مثل سامپ)

16. تشکر ghasem rahimi, ava0098ava, ROZabi از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نقل قول نوشته اصلی توسط ava0098ava نمایش پست ها
    استاد شما چرا؟؟؟!!!
    میخواستم یه تاپیک بزنم برا خودش
    کوچیک همه دوستای سایتم در برخی زمینه ها اطلاعات دارم برای برخی هم از شما دوستان کمک میگیرم

18. تشکر qqq, ava0098ava از نویسنده این پست تشکر کرده اند.