صفحه 409 از 421 نخستنخست ... 309359399407408409410411419 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,081 به 4,090 از 4209
    مدیر بخش ساخت و اصول
    نگهداری آکواریوم

نام
    قاسم رحیمی
    نقل قول نوشته اصلی توسط otorabi68 نمایش پست ها
    دوستان عزیزم یه فیلتر داخلی ۴ لیوانه گرفتم واسه تانک ۱۵۰ لیتری
    به نظرتون اگه تاپ فیلتر بگیرم کارایی بهتری داره؟
    تاپ فیلتر کار تصفیه آب رو بهتر انجام میده یعنی؟
    ضمنا قصد نگهداری از سورم ، پرکسیموس و آنجل مونو رو دارم

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
    تاپ فیلتر از فیلتر داخلی بهتره.
    اگر بتونید باکس مدیا را خودتون با اکریلیک بسازید تاثیرش به مراتب بهتر از تاپ فیلترهای شرکتی هست.

2. تشکر یوسف, rn4j1m1, otorabi68 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

سلام دوستان برای اكواریوم ۱۰۰ لیتری بهترین تاپ فیلتر چه مارکی هست؟ و آیا توانه کریستالی کردن آب رو داره تاپ فیلتر.با توجه به مقایسه با فیلترسطلی چون هزینش بالاتر هست ممنون میشم توضیح بدید

نام
    رضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط hossein71123 نمایش پست ها
    سلام دوستان برای اكواریوم ۱۰۰ لیتری بهترین تاپ فیلتر چه مارکی هست؟ و آیا توانه کریستالی کردن آب رو داره تاپ فیلتر.با توجه به مقایسه با فیلترسطلی چون هزینش بالاتر هست ممنون میشم توضیح بدید
    بهترین تاپ فیلتر ، تاپ فیلتری هست که خودتون بسازید ــش !
    کریستالی بودن آب به عوامل زیادی بستگی داره و باید ببینید دلیل و منبع این تمیز نبودن آب چی هست (وجود ذرات ریز ، میکرو حباب ها ، وجود pigment ها توی آب ، bacterial bloom ، algae bloom و ...)
    به طور کلی اگه شما مدیا بیولوژیک با کیفیت و با مقدار مناسب داشته باشید ، فیلتر مکانیکی هم بتونه به خوبی ذرات ریز رو حذف کنه (به شرطی شما توی بازه های زمانی کوتاه اونها رو بشورید یا تعویض کنید) و تعویض آب رو هم به طور منظم انجام بدید احتمالا آب تانک شفاف خواهد بود مگر این که عاملی داخل تانک باشه که با سرعتی بیشتر هر کدوم از اون عواملی که گفتم رو به سیستم اضافه کنه (مثل برخی انواع چوب)

5. تشکر ava0098ava از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نقل قول نوشته اصلی توسط rn4j1m1 نمایش پست ها
    بهترین تاپ فیلتر ، تاپ فیلتری هست که خودتون بسازید ــش !
    کریستالی بودن آب به عوامل زیادی بستگی داره و باید ببینید دلیل و منبع این تمیز نبودن آب چی هست (وجود ذرات ریز ، میکرو حباب ها ، وجود pigment ها توی آب ، bacterial bloom ، algae bloom و ...)
    به طور کلی اگه شما مدیا بیولوژیک با کیفیت و با مقدار مناسب داشته باشید ، فیلتر مکانیکی هم بتونه به خوبی ذرات ریز رو حذف کنه (به شرطی شما توی بازه های زمانی کوتاه اونها رو بشورید یا تعویض کنید) و تعویض آب رو هم به طور منظم انجام بدید احتمالا آب تانک شفاف خواهد بود مگر این که عاملی داخل تانک باشه که با سرعتی بیشتر هر کدوم از اون عواملی که گفتم رو به سیستم اضافه کنه (مثل برخی انواع چوب)
    ممنون از راهنمایی-فقط چطوری میتونم خودم بسازم تاپ فیلتر ؟

نام
    رضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط hossein71123 نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی-فقط چطوری میتونم خودم بسازم تاپ فیلتر ؟
    کافی هست از سرچ انجمن استفاده کنید !
    این تاپیک ها رو چک کنید :
    تاپ سامپ
    تاپ سامپ , مرحله به مرحله همراه با عکس
    تبدیل فیلتر داخلی به تاپ سامپ ( m.k)
    تاپ سامپ من چطوره ؟؟؟
    تاپ سامپ با رعایت حق کپی رایت :D خخخخخخخ
    تاپ فیلتر دست ساز با پلی کربنات

8. تشکر ghasem rahimi, یوسف از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

سلام دوستان

خواهشا یکی به من کمک کنه

حدود 5 ساله آکواریوم دارم

اول از ماهی های گیاه خوار شروع کردم .تقریبا همه ی ماهی های تو بازار رو داشتم.اما میانگین عمرشون از یک ماه بیشتر نشد!!!!!!

بعد بهم گفتند ماهی گیاه خوار ضعیفه و مرگ و میرش زیاده.رفتم سمت گوشتخوار 4 تا پرت بی نهایت خوشگل خریدم که حدود یک سال و نیم داشتم.البته بعد از 3-4 ماه 4تای دیگم خریدم و شدن 8تا.اما عمر اون

سری دومیا 7-8 ماه بود.این طولانی ترین مدتی بود که ماهی دستم موند.پرت هام انقدر بزرگ و خوشگل بود که فکر میکنم اگه تو بازار بود دونه ای 60-70 تومن بودن.به بزرگی و خوشگلی دیسکس!

اما از وقتی ماهی گوشخوار گرفتم و مهتابی و پمپ تسویه رو عوض کردم به شدت هر چند روز یه بار آب سبززززز میشه.اونقدر که هر چه قدرم سیفون میکنم تاثیر نداره.حتی چند بار کل آکواریوم رو شستم

اما باز بعد 1-2 روز سبزززز میشد.واقعاااا نمیدونم مشکل از چیه.کلی هم از این داروهای ضد جلبک و باکتری استفاده کردم.امااا....

و این سری آخر رفتم 10 تا سیلور اسکات خریدم.حدود یک ماه همه چیز خوب بود.باز یهو آب سبز شد و هیچ جوره به حالت عادی برنگشت و 8 تا ماهی در عرض 2 روز تلف شدند.

واقعاااااا ناراحتم اول به خاط ماهی هام.بعدم هزینه ای که میکنم

یکیییی کمک کنههههه.آکواریتومم 100 لیتره

نام
    رضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط سارایی نمایش پست ها
    سلام دوستان

خواهشا یکی به من کمک کنه

اول از ماهی های گیاه خوار شروع کردم .تقریبا همه ی ماهی های تو بازار رو داشتم.اما میانگین عمرشون از یک ماه بیشتر نشد!!!!!!

بعد بهم گفتند ماهی گیاه خوار ضعیفه و مرگ و میرش زیاده.رفتم سمت گوشتخوار 4 تا پرت بی نهایت خوشگل خریدم که حدود یک سال و نیم داشتم.البته بعد از 3-4 ماه 4تای دیگم خریدم و شدن 8تا.اما عمر اون

سری دومیا 7-8 ماه بود.این طولانی ترین مدتی بود که ماهی دستم موند.پرت هام انقدر بزرگ و خوشگل بود که فکر میکنم اگه تو بازار بود دونه ای 60-70 تومن بودن.به بزرگی و خوشگلی دیسکس!

اما از وقتی ماهی گوشخوار گرفتم و مهتابی و پمپ تسویه رو عوض کردم به شدت هر چند روز یه بار آب سبززززز میشه.اونقدر که هر چه قدرم سیفون میکنم تاثیر نداره.حتی چند بار کل آکواریوم رو شستم

اما باز بعد 1-2 روز سبزززز میشد.واقعاااا نمیدونم مشکل از چیه.کلی هم از این داروهای ضد جلبک و باکتری استفاده کردم.امااا....

و این سری آخر رفتم 10 تا سیلور اسکات خریدم.حدود یک ماه همه چیز خوب بود.باز یهو آب سبز شد و هیچ جوره به حالت عادی برنگشت و 8 تا ماهی در عرض 2 روز تلف شدند.

سلام
    بیشتر در مورد آکواریومتون توضیح بدید
    تعویض آب انجام میدید ؟ چه قدر ، چه طور و توی چه بازه های زمانی ؟
    برای filtration چه کردید ؟ چه مدیایی داخل فیلتر دارید

11. تشکر سارایی, ghasem rahimi, یوسف از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نقل قول نوشته اصلی توسط سارایی نمایش پست ها
    سلام دوستان

خواهشا یکی به من کمک کنه

سلام دوست عزیز، خوش امد برای ورودتون به انجمن. در مورد مشکلاتتتون. تمام ماهی های گیاه خوارتون بعلت سیکل ازت احتمالا مردن. حتما بخش سیکل ازت رو مطالعه کنید. دلیل دوم فوت ماهی هاتون و سبز شدن اب ، رعایت نکردن تراکم هستش. اون چهار تا پرت برا همین بیشتر از یکسال زنده موندهدبودن، ولی با اضافه کردن چهارتا پرت دیگه، دوباره تراکم رو بهم زدبد. ده تا اسکات هم تو یه تانک صد لیتری که مشخص چی میشه. تانکتون کوجیکه، وقتی تعداد ماهی هم زیاد باشه، با توجه به تغذیه بالا هم که قطعا داشتید، حتی اگه سیکل هم طی شده باشه، ظرف چند روز پارمترهای اب بسرعت بهم میریزه، بحث فیلتراسون و نوع سیفون و دوره زمانیش هم که بسیار مهمه، و احتمالا درست رعایت نمیشده لجای خود.مهمترین دلیل سبزی اب، تراکم بالا هستش، که با توجه به تغذیه زیاد و فضولات بالا، منابع غذایی بسیاری رو در اختیار فیتو پلانگتون ها که عامل جلبک هستن قرار میده و حتی با سیفون سنگین هم، تنها طی دو تا سه روز، دوباره اب بشدت سبز میشه. البته جلبک برای ماهی مضر نیست و اب سبز دلیل مرگ ماهی هاتون نبوده، ولی راهکار های زیادی برای کنترلش هست که در ادامه در موردش صخبت خواهیم کرد،کثلا نور که خودش بشدت باعث تکثیر بیشتر حلبک میشه و و و ... اما مسله ای که باید بدونید اینه که برای داشتن یک اکواریوم باید تمام استاندارد ها رو رعایت کنید، مشکل سبزی اب مثلا با فیلتر یو وی کاملا حل میشه، ولی اگر تراکم رو رعایت نکنید قطعا باز هم به مشکل میخوردید، تراکم رعایت بشه ولی فیلتراسیون استاندارد نباشه باز هم مشکل خواهید داشت و الا اخر. یک زنجیره است که باید در کنار هم همگی متناسب و استاندارد باید رعایت بشه. برای نگهداشتن ماهی زیاد باید تانک بزرگتری تهیه کنید،با این تانک امکان نگهداشتن هشت تا ورت یا ده اسکات وجود نداره.پیشنهاد میکنم همون طور که دوست عزیر اقا رضا گفتن، در وحله اول مشخصات کامل تانک و تجهیزات و تعویض اب و فیلتراسیون رو کامل ذکر کنید و بعد با راهنمایی دوستان مشکلات رو برطف کنید. مطمئن باشید اگر تراکم رو رعایت و سیکل رو پشت سر بگذارید، با تغذیه کم و تعویض هفتگی اب با استفاده از دستگاه سیفون و از کف تانک، میتونید بدون مشکل سالها ماهیهاتون رو بدون مشکل نگه دارید.تو این مدت حتما مقالات و بخش های ساخت و نگداری اکواریوم که شامل فیلتراسیون،شیمی اب ، سیکل ازت ، تراکم ، تحهیزات اکواریومی و غیره رو ختما مطالعه کنید. موفق باشید.
    {(من گرفتار سنگینی سکوتی هستم،که گویا قبل از هر فریادی لازم است)}

13. تشکر hossein8439, masoudi69, سارایی, ghasem rahimi از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

ابعاد تانک 35 در 45 در 70 سانتی متر

لوازم:یک عدد بخاری 100 وات/پمپ هوا که دایم روشنه/پمپ تسویه که فکر میکنم تاپ فیلتر باشه

آب رو از یک سمت میکشه و از دو ردیف فیلتر اسفنجی مانند عبور میده و از طرف دیگه وارد آکواریوم میشه

درجه آب هم معمولا روی 27-28 هست

تقریبا هر دو هفته یک بار دو سوم آب رو از کف سیفون میکنم

داخل آب رو نمک میریزم و از بعضی دارو ها هم به مقدار کم استفاده میکنم

فقط یه مساله
    من احساس میکنم آب شیر منزل ما بوی کلر زیادی میده
    آب رو مستقیما وارد آکواریوم میکنم

تزییناتم یه سری سنگ و خونه ی سرامیکی هست

که الان خیلی وقته سنگ ها رو هم جمع کردمphoto_2016-12-30_13-44-57-jpgphoto_2016-12-30_22-42-05-jpgphoto_2016-12-30_22-42-10-jpg

اضافه شده پس از 9 minutes :

اینم داروها که از هر کدوم چند قطره میریزم

اما با هم نمیریزمphoto_2016-12-30_22-51-25-jpg
    ویرایش توسط سارایی : 12-30-2016 در ساعت 11:52 PM

سلام، مهتابی باید بالا باشه نه کف تانک، دماسنج گوشه بالا، بخاری هم رو شیشه کناری.تعویض آب باید هفتگی باشه، حدود بیست و پنج درصد، اونم با اب دپو.شده ، ینی ابی که یکروز مونده باشه، نه مستقیم از شیر، کلر تمام باکتری های ابو از بین میبره و سیکل ازت رو بهم میزنه و حتی کلا از بین میبره، بخصوص در تانک شما که نه شن دارید نه مدیا. فیلتری داخل تانک نیست! مطمنید تاپ فیلتره: اگه شد عکس بزارید، اگه تاپ فیلتر باشه،باید پمپ پاینتر نصب بشه. الان اب تانکتون کدره که احتمالا بازم بخاطر همون سیکل ازت هستش، اون محلول ها هم چندان کاربردی نیست، یکیش که ویتامینه اون یکی هم باعث ماهش پارامتر های اب مثل امونیاک و نیتریت... هستش، ولی چندان موثر عم نیست. اگه میخوایید بدون شن کار رو ادامه بدید، در وحله اول چندتا قرص باکتازیوم باید بگیرید یا سایر تسریع کننده هایی که موجوده، برای داخل فیلتر هم حتما باید مدیای کشت باکتری داشته باشید.مثلا سرامیک تا کلونی باکتری داشته باشید. اگه تو مراکز استاندها باشید، این ها خیلی راحت گیر میان.البته تاپ فیلتر رو هم باید کمی تغیر بدید که او بخشدخودش بعد تهیه سرامیک با مدیا های بهار در موردش صحبت میکنیم، ولی فعلا پیشنهاد میکنم دنبال چندتا قرص باکتزیوم از اکواروم فروشی ها باشید، همیندطور یک ظرف برای دپو کردن اب. مثلا یدونه از این دبه های خیار شور دسته دار که خیلی راحت گیر میاد و استفاد از اون هم برای شما راحتره.میتونید تو بخش اکواریوم اعضا، یه تایپک برای اکواریوم خودتون ایجاد کنید،تا سایر دوستان هم بتونن در مورد تانکتون و مشکلاتتون نظر بدن. تا تهیه لوازم و وسایل، روزی یک یا نهایتا دو بار به مقدار کم، به ماهی غذا ندید، سیفون هم حتما هفتگی انجام بدید.

از اون محلول بیو گارد هم ،بعد سیفون یه درب کوچیک داخلی که داره محلول اضافه کنید،
    {(من گرفتار سنگینی سکوتی هستم،که گویا قبل از هر فریادی لازم است)}

16. تشکر hossein8439, qqq, mojtaba1362 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.