صفحه 401 از 412 نخستنخست ... 301351391399400401402403411 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,001 به 4,010 از 4120
Like Tree23Likes

موضوع: سوالات فیلتراسیون آکواریوم

مدیر بخش ساخت و اصول
    نگهداری آکواریوم

نام
    قاسم رحیمی
    نقل قول نوشته اصلی توسط akbar. نمایش پست ها
    اره قاسم اقا هم اک وهم سامپ رو خودم ساختم سامپ پنج قسمت داره بترتیب فیلتر ساکس .، پشم شیشه.،خرده مرجان.، سه کیلو سرامیک و واتر پمپ که زغال اکتیو رو روی واتر پمپ گذاشتم
    فیلتر ساک را هر چند وقت تعویض میکنید؟
    قبل از اینکه خرده مرجان و سرامیک را بذارید داخل سامپ شستید؟
    ذرات ریزی که فرمودید بعید میدونم از سیکل نیتروژن باشه.احتمالاً به دلیل بستر،سرامیک و خرده مرجان ها ــست.

2. تشکر rn4j1m1, akbar. از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghasem rahimi نمایش پست ها
    فیلتر ساک را هر چند وقت تعویض میکنید؟
    قبل از اینکه خرده مرجان و سرامیک را بذارید داخل سامپ شستید؟
    ذرات ریزی که فرمودید بعید میدونم از سیکل نیتروژن باشه.احتمالاً به دلیل بستر،سرامیک و خرده مرجان ها ــست.
    ضمن تشکر قاسم اقا فیلتر ساک رو هر هفته یکبار سرامیک و خرده مرجان وبستر رو فقط با اب شیر شستم (فقط هربار سیفون میکنم ذرات معلق کمتر میشه ولی دوباره کم کم زیادتر میشه)

مدیر بخش ساخت و اصول
    نگهداری آکواریوم

نام
    قاسم رحیمی
    ضمن تشکر قاسم اقا فیلتر ساک رو هر هفته یکبار سرامیک و خرده مرجان وبستر رو فقط با اب شیر شستم (فقط هربار سیفون میکنم ذرات معلق کمتر میشه ولی دوباره کم کم زیادتر میشه)
    برای فیلتر ساک از پارچه ای استفاده کنید که منافذ ریزتری داشته باشه و هر دو روز یکبار تعویض کنید.
    تو دو هفته(14 روز) 1/2 (50%) سیفون داشتید، اگر براتون مقدوره این حجم سیفون را به طور موقتی به هفته ای30 الی 40% برسونید.
    ظاهراً UV رو در ابتدای ورود آب به سامپ گذاشتید که معمولاً در آخرین قست سامپ،ورود آب به تانک میذارند.
    بعد از خانه فیلتر ساک یه خونه تقریباً 5-6 سانتی دارید که بهتره داخل این خونه پشم شیشه بذارید.

5. تشکر rn4j1m1, akbar. از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

برای فیلتر ساک از پارچه ای استفاده کنید که منافذ ریزتری داشته باشه و هر دو روز یکبار تعویض کنید.
    تو دو هفته(14 روز) 1/2 (50%) سیفون داشتید، اگر براتون مقدوره این حجم سیفون را به طور موقتی به هفته ای30 الی 40% برسونید.
    ظاهراً UV رو در ابتدای ورود آب به سامپ گذاشتید که معمولاً در آخرین قست سامپ،ورود آب به تانک میذارند.
    بعد از خانه فیلتر ساک یه خونه تقریباً 5-6 سانتی دارید که بهتره داخل این خونه پشم شیشه بذارید.
    سلام.
    تغییر دادن محل لامپ یو وی برام مشکله اگه همون ابتدای سامپ باشه و بعد از طی شدن سیکل هر هفته چند ساعت استتفاده کنم به مشکل میخورم(اخه گذاشتمش داخل لوله پی وی سی فقط میتونم لامپشو تعویض کنم)

مدیر بخش ساخت و اصول
    نگهداری آکواریوم

نام
    قاسم رحیمی
    سلام.
    تغییر دادن محل لامپ یو وی برام مشکله اگه همون ابتدای سامپ باشه و بعد از طی شدن سیکل هر هفته چند ساعت استتفاده کنم به مشکل میخورم(اخه گذاشتمش داخل لوله پی وی سی فقط میتونم لامپشو تعویض کنم)
    مشکلی که فکر نکنم داشته باشه ولی چون دیدم اکثراً تو مسیر ورود آب به تانک نصب میکنند به شما هم پیشنهاد کردم.

8. تشکر akbar., rn4j1m1 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

Question سامپ اینترنال

ابعاد آکواریوم آب شیرین من 70x40x50 به دلیل کمبود فضا میخوام ۱۰ سانت از عرض آکواریوم رو به سامپم اختصاص بدم. این طرحیست که برای سامپ کشیدم:
    فایل پیوست 110418

بخاری هم داخل سامپ قرار میگیره ولی تو طرح نیست...
    رزین هم حذف میشه!
    این طرح رو به آقا رضا نشون دادم گفتش بیوبال کارایی نداره و فقط فضا رو اشغال کرده (با اینکه بوسیله موج ساز در حرکت هستن مدام و توسط سنگ هوا بهشون اکسیژن رسانی میشه)

حالا من هم تصمیم گرفتم بیوبال رو حذف کنم و بجاش سرامیک اضافه کنم، حالا دوستان اگه نظری دارند یا اشتباهی میبینند لطفا کمک کنند.

این میز آکواریوم رو هم دادم درست کنند:
    فایل پیوست 110419
    ویرایش توسط Hamed.t : 06-18-2016 در ساعت 04:57 PM

10. تشکر qqq از نویسنده این پست تشکر کرده اند.
    مدیر بخش ساخت و اصول
    نگهداری آکواریوم

نام
    قاسم رحیمی
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamed.t نمایش پست ها
    ابعاد آکواریوم آب شیرین من 70x40x50 به دلیل کمبود فضا میخوام ۱۰ سانت از عرض آکواریوم رو به سامپم اختصاص بدم. این طرحیست که برای سامپ کشیدم:
    سلام
    اون هزینه ای که قرار هست برای خرید موج ساز و رزین و شیشه ها جداکننده و واتر پمپ و کلاً هر هزینه ای که قرار هست برای این پروژه پیاده کنید میشه یه فیلتر سطلی نرمال که هم کاربردش بهتر از این سامپ داخلی هست و هم فضای داخل تانک اشغال نمیشه.
    یه فیلتر sunsun یا Atman تهیه کنید بدون دردسر.

12. تشکر saeed6501, یوسف, Hamed.t, rn4j1m1 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

سلام
    اون هزینه ای که قرار هست برای خرید موج ساز و رزین و شیشه ها جداکننده و واتر پمپ و کلاً هر هزینه ای که قرار هست برای این پروژه پیاده کنید میشه یه فیلتر سطلی نرمال که هم کاربردش بهتر از این سامپ داخلی هست و هم فضای داخل تانک اشغال نمیشه.
    یه فیلتر sunsun یا Atman تهیه کنید بدون دردسر.
    من برای کنترل نیترات میخوام dsb بزارم تو سامپ تو فیلتر سطلی که نمیشه! حالا شما نظرت رو درباره طرح بگو لطفا

در ضمن تو اونجا که من تاپیک ایجاد کرده بودم موضوعات غیر مرتبط زیاد بود متاسفانه انگار شما زورت به تازه واردها میرسه...

مدیر بخش ساخت و اصول
    نگهداری آکواریوم

نام
    قاسم رحیمی
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamed.t نمایش پست ها
    من برای کنترل نیترات میخوام dsb بزارم تو سامپ تو فیلتر سطلی که نمیشه! حالا شما نظرت رو درباره طرح بگو لطفا

برای تانک آب شیرین 150 لیتری میخواهید از DSB استفاده کنید؟
    کنترل نیترات تانک 150 لیتری با 50 لیتر سیفون هفتگی کاری بس راحت تر از DSB هست!
    بعدها که متوجه شدید فضای مفید تانک را با سامپ داخلی اشغال کردید و به علت عدم دسترسی مناسب برای تمیز کردن سامپ با مشکل روبرو شدید متوجه خواهید شد که فیلتر سطلی خیلی بهتره.
    شماطرح ــتون رو اجرا و استفاده کنید و اگر خوب بود نتیجه اش رو گزارش بدید تا سایر دوستان هم استفاده کنند.
    ویرایش توسط ghasem rahimi : 06-19-2016 در ساعت 04:14 PM

15. تشکر rn4j1m1, Hamed.t از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

۵۰ لیتر آب در هفته آب شرب رو چرا هدر بدم! من از شما فقط یه سوال دارم اونم اینکه اون طرح خط خطی من اشکالی نداره کار میکنه؟