صفحه 1 از 32 12311 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 320
Like Tree7Likes

موضوع: پایه فلزی و mdf

نام
    محمد رضا

پایه فلزی و mdf

سلام دوستان
    با آقا ايمان هماهنگ شد كه از اين به بعد بخشي در سايت راه اندازي بشه كه ساخت ميز اكواريم با ابعاد مختلف در سايت اموزش داده بشه و بتوانيم از تجربيات همديگر استفاده كنيم حالا كسي سوالي در اين ضمينه داره ميتونه بپرسه البته توضيحات كلي رو بعدا" ميگم موفق باشيد

2. تشکر morilari, amir4000, fish_fish, obito, infinity, boozzai, i_kiani از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    مملي
    نقل قول نوشته اصلی توسط jokerman نمایش پست ها
    سلام دوستان
    با آقا ايمان هماهنگ شد كه از اين به بعد بخشي در سايت راه اندازي بشه كه ساخت ميز اكواريم با ابعاد مختلف در سايت اموزش داده بشه و بتوانيم از تجربيات همديگر استفاده كنيم حالا كسي سوالي در اين ضمينه داره ميتونه بپرسه البته توضيحات كلي رو بعدا" ميگم موفق باشيد
    2 سوال داشتم
    فقط طریقه ساخت با mdf داده میشه یا با آهن هم داده میشه ؟؟؟
    از نظر شما یه میز ساده با اهن ارزون تر درمیاد یا با mdf؟؟؟؟
    ممنون
    بهشت فريبي ست براي جهنم كردن دنيا

4. تشکر obito از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    ایمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamali136555555 نمایش پست ها
    2 سوال داشتم
    ممنون
    درود
    اسم بخش ساخت میز با mdf هست. با اهن ارزون تر هست و با mdf استحکام اهن رو نداره
    موفق باشید
    کوروش پاشو ببین کشور تو راه مهیبیه //// پاشو بنگر که ملت توی خواب عمیقیه
    ببین به دنیا داریم میگیم که ما برتریم //// در حالی که ما ها همه گدا پروریم
    ببین یه جوون داره از ته دلش بهت داره میگه //// اینجا لوات و ضنا جزءی از کردار نیکه
    کوروش ناموس فروشی رو دور قیمت //// کوروش ملت گفتار نیکش فحشو غیبته
    کوروش تو رو تحقیرو ویران کردن //// اسمت خط خورده از تقویم ایران رسما
    راستی مقبرت با سیل و بلاها رفته //// عکست فقط سر در قلیون سراها نصبه
    کوروش ارامش خیلی وقته زندانی شده //// نماد فروهر نماد شیطانی شده
    کوروش داره برمیگرده عقب زمونه //// کوروش راستی میدونستی خدا عرب زبونه
    یعنی جهنم جای ماست که فارسی خوندیم //// دنیا پیشرفت کرد ما دوره ی دارسی موندیم
    کوروش خلیجتو خلیج عرب نامیدن //// ولی بازم عربو تو وطن راه میدن

6. تشکر obito, mamali136555555, محمد رضا قدیری از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    محمد رضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamali136555555 نمایش پست ها
    2 سوال داشتم
    ممنون
    ساخت ميز با آهن خيلي تخصصي تره چون اره فارسي بر دستگاه جوش و سنگ فرز ميخواد در صورتي كه ام دي اف كل ابزارهاش به 100 هزار تومن نميرسه البته ناگفته نماند براي ساخت ميز هاي اكواريمهاي سنگين هم از چوب هم از فلز استفاده ميشه
    ميز آهني خيلي ارزونتره و مستحكمتر
    ميز ام دي اف گرونتر و بسيار زيباتر موفق باشيد

اضافه شده پس از 15 minutes :

ابزار مورد نياز براي ساخت ميز اكواريم و اصول اوليه ساخت
    كار با چوب ام دي اف بسيار اسان و كاري با تنوع است در صورتي كه شما يكسري اصول اوليه را ياد بگيريد
    برشهاي اصلي چوب ام دي اف حتما" بايد با اره ثابت 2 تيغ خورده شود وگرنه صاف در نمياد و لب پر هم ميشه و توجه داشته باشيد كه تمامي لبهاي تخته بايد پي وي سي شود كه آب به داخل تخته ام دي اف نفوذ نكند كه البته برشهاي اصلي و پي وي سي بايد با دستگاههاي پيشرفته صورت بگيرد و اين كار توسط ام دي اف كار يا نجار صورت ميگيرد
    ابزار مورد نياز شما دريل- پيچ بند-متر-اره چكشي-چسب 123
    توجه داشته باشيد مهمترين و سخت ترين جاي كار با ام دي اف اندازه گيري هستش و كسي اندازه گيري ياد بگيره ميتوان گفت 70% مطلب رو ياد گرفته كه انشاال... در تايپيك بعدي نحوه اندازه گيري اموزش داده ميشه موفق باشيد
    ویرایش توسط محمد رضا قدیری : 04-07-2012 در ساعت 01:36 AM

8. تشکر mohsen.k, alireza76, i_kiani, Dark-Man, mamali136555555, boozzai, reptal, Ehsan, infinity, hesam_civil, phenom از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    محمد رضا
    اندازه گيري
    سلام
    همونطور كه قول داده بودم مبحث اندازه گيري را آغاز ميكنيم
    انواع تخته ام دي اف در 2 سايز موجود است سايز 16 ميليمتر و سايز 8 ميليمتر كه مد نظر ما براي ساخت 16 ميليمتر ميباشد شما بايد در نظر داشته باشيد كه براي ساخت ميز يا هر وسيله چوبي ديگر بايد اين قطر 16 ميليمتر بعضي جاها از طول وسيله مورد نظر كسر يا زياد شود مثلا يك ميز ساده را در نظر بگيريد كه ما ميخواهيم طول ميز 80 سانتي متر شود و پايها نيز از تخته ام دي اف يك تكه استفاده شود حال اگر بخواهيد صفحه ميز روي پايها قرار بگيرد نميخواهد از متراژ 80 سانتيمتر چيزي كسر شود ولي يك موقع هست كه شما ميخواهيد صفحه بين پايها قرار بگيرد اون وقت بايد متراژ صفحه تغيير كند خوب قطر ام دي اف 16 ميل بود 16 + 16 = 32 ميليمتر بايد از صفحه 80 سانت كسر شود دليل 32 ميليمتر اين است كه ما 2 تا پايه داريم يكي چپ يكي راست كه جمعشان 32 ميشود پس درنتيجه اندازه اي كه براي برش صفحه ميز ميدهيم 8/76 است اميدوارم تونسته باشم حق مطلب رو ادا كنم البته براي اندازه گيري چيز ديگري نيز بايد كسر يا اضافه شود كه پي وي سي ميباشد كه در مطلب بعدي خدمتتان عرض خواهم كرد تا اينجا اگر سوالي بود در خدمتم موفق باشيد

10. تشکر Ehsan, Dark-Man, Heavenly, hesam_civil, boozzai از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    hesam
    محمد رضای عزیز ممنون بابت مطالب مفیدت.من که به شخصه خیلی استفاده کردم.
    اما سوالی که دارم از نوشته هات اینطوری برداشت کردم که میشه بدون اسکلت فلزی و فقط با استفاده از mdf میز برای تانک درست کرد که میتونه وزن آکواریومو تحمل کنه! در این مورد من کمی شک دارم.میشه توضیح بدی چطوری؟

12. تشکر i_kiani, boozzai, محمد رضا قدیری از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    محمد رضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط hesam_civil نمایش پست ها
    محمد رضای عزیز ممنون بابت مطالب مفیدت.من که به شخصه خیلی استفاده کردم.
    اما سوالی که دارم از نوشته هات اینطوری برداشت کردم که میشه بدون اسکلت فلزی و فقط با استفاده از mdf میز برای تانک درست کرد که میتونه وزن آکواریومو تحمل کنه! در این مورد من کمی شک دارم.میشه توضیح بدی چطوری؟
    سلام حسام جان

بستگي به اندازه و وزن اكواريمت داره اگر به اكثر اكواريمهاي ماهيران توجه كني فقط از چوب استفاده كرده ولي تعداد پايها رو بيشتر كرده يا عرض پايه رو بيشتر گرفته با اين كار وزن رو روي پايها تقسيم ميكنند مثل پايهاي پل

ولي به شخصه در وزنهاي بيشتر از تركيب چوب و فلز استفاده ميكنم به قول معروف عمريتره و در ميز تانك خودم هم از اين تركيب استفاده كردم يعني چهار چوب اصلي رو با فلز گرفتم بعد با ام دي اف دور چهارچوبمو پشوندم يا براي خونه خودم كابينت زدم اول دادم چهار چوبشو با فلز كابينت ساز ساخت و بعد دورشو ام دي اف كردم و عمده ترين دليلشم اينكه چون جنس ام دي اف از كاغذ فشردست به مرور وزن باعث ميشه پيچها جاي خودشونو گشاد كنند و كار به سر و صدا و لق خوردن بيفته باز سوالي بود در خدمتم موفق باشي

14. تشکر i_kiani, boozzai, Ehsan, hesam_civil از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    محمدرضا
    سلام محمدرضا،یه سوال،
    واسه ساخت،چه وسایلی میخواد؟
    اون دریلی که باهاش پیچ میکنه mdf ها رو چقدر در میاد؟
    آها،اون مته ها که برش گرد میدن چی؟

نام
    رضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط boozzai نمایش پست ها
    آها،اون مته ها که برش گرد میدن چی؟
    به اوناها میگن گرد بر ، بستگی به کیفیتش داره از 1000 تا 20000 ت واسه هر دونش ، البته به صورت پک هم وجود داره که شامل سایز های مختلف میشه که کیفیتش خوب نیست

نقل قول نوشته اصلی توسط boozzai نمایش پست ها
    اون دریلی که باهاش پیچ میکنه mdf ها رو چقدر در میاد؟
    معمولا واسه این کار از دریل های شارژی استفاده میکنن ، اما شما میتونید از هر دریلی استفاده کنید ، فقط باید مته ای که سرش پیچ گوشتی هست (خودم هم نمیدونم اسمش چیه) رو بخرید

17. تشکر محمد رضا قدیری, boozzai از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    محمدرضا
    ممنون از جوابت،
    اتفاقا زیاد از اون دریل شارژی ها دیدم،
    میشه قیمت این دریل ها رو بدی،ممنون.
    چون کلا خوشم میاد این کارا رو خودم انجام بدم. =)

صفحه 1 از 32 12311 ... آخرینآخرین