صفحه 242 از 242 نخستنخست ... 142192232240241242
نمایش نتایج: از 2,411 به 2,419 از 2419
    بله دو عدد قاب مهتابي FPL كه هر قاب چپ و راستش يك لامپ داره هر قاب دو تا لامپ - ماركه كود مايع ها : MICROBE - LIFT هست - من ديفيوژر رو زير اسكيمر گذاشتم كه خروجي اسكيمر با فشار حبابارو بزنه تو تانك البته همه حبابها رو هدايت نمي كنه بعضياش ميره رو سطح اسكيمر ميگيره ميده تو تانك با اينكه دفيوژر ته تانكه ولي تا سطح مياد و حل نميشه - ميشه لطف كنيد بگيد چجوري اينجا عكس بزارم من تا حالا انجام ندادم . مرسي

نام
    Mohammad
    توی تنظیمات اضافی برو ، پیوست فایل را بزن و عکس ها را آپلود کن .
    کودهای میکروب لفت هم خوبه البته به سیچم و برایت ول و ADA نمیرسه ، ولی بد هم نیست . من دیفیوزرم را نزدیک بستر نصب کردم و بالاسرش هم موج ساز گذاشتم تا تو کل تانک پخش کنه . یا این کار را بکن یا اینکه خروجی فیلتر سطلی را بذار بالا سرش تا حباب های CO2 را پخش کنه .
    سعی کن موقعی که CO2 داره توی تانک تزریق میشه ، سطح آب کمترین میزان تلاطم را داشته باشه .

نقل قول نوشته اصلی توسط tenpolokante نمایش پست ها
    متشكرم من چند روزه فيلتر سطلي ايهام 2215 جايگزين تاپ فيلتر كردم و با تزريق اكسل 5 ميل هر روز و خارج كردن گياهايي كه روش جلبك زده بود الان جلبك BBA تو تانكم كمتر شده ولي ديروز ديدم روي شيشه و برگا جلبك نقطه اي سبز زده به نظر شما زياد كردن دي اكسيد از يه حباب به دو حباب در ثانيه باعث اين تغيير شده مابقي كوداي مايع ( پتاسيم - فسفر - نيتروژن - مولتي - آهن ) رو هم هر هفته طبق دستور خودش ميريزم به نظر شما كر تانك به ثبات ميرسه آب رو هم هر دو هفته يك سوم سيفون ميكنم. مرسي
    دوست عزیز جلبک نقطه ای مثله کنه میمونه. یعنی تو همه تانکها میزنه. من خودم با تیغ پاک میکنم. رو برگها هم تا 80 در صد روی برگهای قدیمی میزنه. ولی باید کنترلش کرد. جلبک نقطه ای نتیجه کمبود دی اکسید کربن است ولی نباید یکدفعه co2 رو ببری بالا. یک مفدار زمان بدی خودش از بین میره اما به طور کامل نه. آب رو هم به نظر من هفته ای یک بار 30 درصد سیفون کن.

نام
    Mohammad
    در جواب دوستمون آقا سعید یکی از بدترین جلبکها همین جلبک نقطه ای هست و به نظرم بعدش جلبک BBA . من خیلی درگیر جلبک نقطه ای بودم که با راهنمایی آقا ناصر و افزایش فسفات بعد از دو سه ماه از بین بردمش . البته کامل نه ، 90%
    کلا تانک گیاهی بدون جلبک نیست ، اول باید از جلبک زدن پیشگیری کرد و اگر جلبکی هم نمایان شد باید با صبر و حوصله رفت به جنگش . و بعد از سیکلش ، جلبک را کنترل کرد . بیشتر جلبکها از کم و زیاد بودن نور و فسفات و البته CO2 هست .
    سیفون 30% هفتگی ، تزریق مداوم CO2 ( بدون کم و زیاد شدن ) و استفاده از دیفیوزر خوب که CO2 را کامل حل کند و دمای آب روی 24 - 25 درجه باشد و استفاده مداوم از اکسل یکی از راه های پیشگیری جلبک زدن هست .
    ویرایش توسط m-s-p : 02-10-2018 در ساعت 12:16 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط m-s-p نمایش پست ها
    در جواب دوستمون آقا سعید یکی از بدترین جلبکها همین جلبک نقطه ای هست و به نظرم بعدش جلبک BBA . من خیلی درگیر جلبک نقطه ای بودم که با راهنمایی آقا ناصر و افزایش فسفات بعد از دو سه ماه از بین بردمش . البته کامل نه ، 90%
    کلا تانک گیاهی بدون جلبک نیست ، اول باید از جلبک زدن پیشگیری کرد و اگر جلبکی هم نمایان شد باید با صبر و حوصله رفت به جنگش . و بعد از سیکلش ، جلبک را کنترل کرد . بیشتر جلبکها از کم و زیاد بودن نور و فسفات و البته CO2 هست .
    سیفون 30% هفتگی ، تزریق مداوم CO2 ( بدون کم و زیاد شدن ) و استفاده از دیفیوزر خوب که CO2 را کامل حل کند و دمای آب روی 24 - 25 درجه باشد و استفاده مداوم از اکسل یکی از راه های پیشگیری جلبک زدن هست .
    بیسار کامل و دقیق اشاره کردید .

امروز كل شيشه رو با تيغ تميز و آب رو يك سوم تعويض كردم دوستان من گياه پوگستمون هلفري دارم امروز ديدم رامينوز داره بهش نوك ميزنه به نظر شما ميخورتش جايي نخونده بودم اين گياه رو ماهيا ميخورن خيلي بد ميشه اگه از دستش بدم

مدیر بخش گیاهان آکواریومی

سلام

جلبک سبز نقطه ای بر روی شیشه بیشتر به علت شدت نور زیاد بر روی شیشه است .
    یعنی جهت نور درست نیست . با افزایش ارتفاع یا استفاده از رفلکتور میشه درست کرد .

نام
    Mohammad
    نقل قول نوشته اصلی توسط tenpolokante نمایش پست ها
    امروز كل شيشه رو با تيغ تميز و آب رو يك سوم تعويض كردم دوستان من گياه پوگستمون هلفري دارم امروز ديدم رامينوز داره بهش نوك ميزنه به نظر شما ميخورتش جايي نخونده بودم اين گياه رو ماهيا ميخورن خيلي بد ميشه اگه از دستش بدم
    چیز مهمی نیست ، نمیخورند . یک جا خوندم که هلفری به کربن مایع حساسه و به مرور از بین میره . ( البته دقیق نمیدونم ) آقا ناصر به نظر شما درسته این حرف

با سلام : دوستان ميشه يه راهنمايي بفرمائيد خزه هاي من چند وقته كه دارن قهوه اي ميشن علتش رو نمي دونم ميشه بگيد .
    خزه ميني پرل و خزه فونيكس و خزه كريسمس
    ممنون

صفحه 242 از 242 نخستنخست ... 142192232240241242