صفحه 226 از 227 نخستنخست ... 126176216224225226227 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,251 به 2,260 از 2267
Like Tree49Likes

موضوع: سوال های جلبک در آکواریوم گیاهی

qqq
    qqq آنلاین نیست.

نام
    کیو
    نقل قول نوشته اصلی توسط ava0098ava نمایش پست ها
    درود وسلام خدمت اساتید من جلبک نقطه ای رو شیشه دارم ونور آنچنانی هم ندارم اف پی ال 36 وات وقتی نور قطع میشه از بین میرن ولی با اومدن نور دوباره ظاهر میشن تانک70لیتره چه کنم
    از حلزون نیرات میتونید استفاده کنید
    البته کنترل نور هم خوبه

2. تشکر ava0098ava از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    j@v@d
    نقل قول نوشته اصلی توسط qqq نمایش پست ها
    از حلزون نیرات میتونید استفاده کنید
    البته کنترل نور هم خوبه
    چه جالب اتفاقاً یه دونه از این حلزون دارم خیلی وقته پیش از تهران خریدمش ولی متاسفانه یه دونه هستش و نود درصد حلزون هام کلیر هستند البته به واسطه زاد وولد فعلا یه مقدار داروی ضد جلبک دارم از اون استفاده بهمراه سیفون تاببینم چی میشه کنترل نور هم حساب کردم تقربی به ازای هرلیتر من نیم وات درحال حاضر دارم نور میدم که واسه بعضی گیاهام از جمله کفپوش خیلی کمه!!
    هر کس بد ما به خلق گويد ما چهره دل نمي خراشيم ما خوبي او به خلق گوييم تا هردو دروغ گفته باشيم
    شریعتی

4. تشکر qqq از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    مهدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط ava0098ava نمایش پست ها
    چه جالب اتفاقاً یه دونه از این حلزون دارم خیلی وقته پیش از تهران خریدمش ولی متاسفانه یه دونه هستش و نود درصد حلزون هام کلیر هستند البته به واسطه زاد وولد فعلا یه مقدار داروی ضد جلبک دارم از اون استفاده بهمراه سیفون تاببینم چی میشه کنترل نور هم حساب کردم تقربی به ازای هرلیتر من نیم وات درحال حاضر دارم نور میدم که واسه بعضی گیاهام از جمله کفپوش خیلی کمه!!
    يا يكروز درميون چند قطره اكسل سيچم بزن و يا مقدار فسفات رو تا ١ بالا ببر . البته بايد تستر داشته باشي

6. تشکر rn4j1m1, qqq, ava0098ava, ghasem rahimi از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

سلام
    من یه تانک تقریبا ۲۲۰ لیتری دارم با ارتفاع حدود ۵۰
    نورم هم چهارتا fpl 36w
    سر راه دوتا از لامپ ها کلید گذاشتم که هروقت خواستم از مدار خارجش کنم و دوتا بیشتر روشن نباشه
    مشکل من اینجاست که وقتی دوتا لامپ روشنه گیاهام رشد آنچنانی ندارن ولی رشد جلبک ها تحت کنترله
    ولی وقتی هر چهارتا لامپ روشنه رشد گیاها خیلی خوبه ولی رشد جلبک هم شدیدا افزایش پیدا میکنه
    جلبک نقطه ای سبز رو شیشه و جلبک مویی سبز روی سنگها
    دوازده تا سیامی دارم و سه تا هم مولی دارم ولی حریف رشد سریع جلبکها نمیشن
    محلولهای ضد جلبک میتونن کمکی بهم بکنن؟
    اگه نه چجوری برای همیشه این جلبک مویی رو حذف کنم؟ نقطه ای قابل تحمله ولی مویی خیلی رو اعصابه
    ممنون

Sent from my ME302KL using Tapatalk

نام
    مهدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid_801 نمایش پست ها
    سلام
    من یه تانک تقریبا ۲۲۰ لیتری دارم با ارتفاع حدود ۵۰
    نورم هم چهارتا fpl 36w
    سر راه دوتا از لامپ ها کلید گذاشتم که هروقت خواستم از مدار خارجش کنم و دوتا بیشتر روشن نباشه
    مشکل من اینجاست که وقتی دوتا لامپ روشنه گیاهام رشد آنچنانی ندارن ولی رشد جلبک ها تحت کنترله
    ولی وقتی هر چهارتا لامپ روشنه رشد گیاها خیلی خوبه ولی رشد جلبک هم شدیدا افزایش پیدا میکنه
    جلبک نقطه ای سبز رو شیشه و جلبک مویی سبز روی سنگها
    دوازده تا سیامی دارم و سه تا هم مولی دارم ولی حریف رشد سریع جلبکها نمیشن
    محلولهای ضد جلبک میتونن کمکی بهم بکنن؟
    اگه نه چجوری برای همیشه این جلبک مویی رو حذف کنم؟ نقطه ای قابل تحمله ولی مویی خیلی رو اعصابه
    ممنون

سلام . لامپها بايد سفيد باشن نه زرد . فاصله لامپهارو هم از سطح تانك بيشتر كن تا بتوني همشونو روشن كني . جلبك مويي كه ميفرمايي خشك هست ؟ يا لزجه و با مسواك نميشه جمش كرد ؟

9. تشکر rn4j1m1, ghasem rahimi از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

لامپها همه سفیدن
    قبلا برا یه مدت خیلی کم حدود دو روز دوتا سفید بودن و دوتا صورتی ولی صورتی ها خیلی پرنور بودن و کلا فضای تانک قرمز رنگ شده بود که خوشم نیومد همه رو سفید گذاشتم
    لامپها همه روشنن و مشکلی ندارن
    جلبک مویی تقریبا حالت لزج داره میشه جمعش کرد ولی رشدش خیلی زیاده
    هر روز که نمیشه دست برد تو تانک
    محلولهای ضد جلبک شرکتی میتونن کاری بکنن؟؟

نام
    مهدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid_801 نمایش پست ها
    لامپها همه سفیدن
    قبلا برا یه مدت خیلی کم حدود دو روز دوتا سفید بودن و دوتا صورتی ولی صورتی ها خیلی پرنور بودن و کلا فضای تانک قرمز رنگ شده بود که خوشم نیومد همه رو سفید گذاشتم
    لامپها همه روشنن و مشکلی ندارن
    جلبک مویی تقریبا حالت لزج داره میشه جمعش کرد ولی رشدش خیلی زیاده
    هر روز که نمیشه دست برد تو تانک
    محلولهای ضد جلبک شرکتی میتونن کاری بکنن؟؟

اگر به اكسل سيچم و يا اكسس برايت ول دسترسي داري بخر و استفاده كن تا جلبك مويي از بين بره . در غير اينصورت با سبك كردن آب و اسيدي كردن اون ميتوني كم كم كنترلش كني .

اما بهترين كار همون جمع كردن و خارج كردن از تانك هست . استفاده از كود آهن رو هم محدود كن و خيلي كمتر بزن

موفق باشي

12. تشکر ghasem rahimi, یوسف, farzad khazaee, rn4j1m1 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

سلام من مشکلی که دارم مدام شیشه آکواریوم سبز میشه با اینکه تمیز میکنم و ظاهر آکواریوم خیلی زشت میشه هر چی تمیز میکنم دوباره برمیگرده روی برگ های گیاهامم سبز شده حجم تانک من 50 لیتر آبه که دو عدد گیسمان 24 وات سفید استفاده میکنم و سی او 2 هم نشانگر روی سبزه کودهم به ترتیب :استپ 1 و برایتی کی- گریین برایتی اسپشل لایت استفاده میکنم از هر کدوم روزی 2 فشار هر فشار برای 20 لیتره تست نیترات تترا هم روی 12.5 بود و تست فسفات تترا هم روی رنگ زرد 0 قرار داشت الان با این مشخصات لطفا راهنمایی کنید چکار کنم.

نام
    مهدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط heathledger نمایش پست ها
    سلام من مشکلی که دارم مدام شیشه آکواریوم سبز میشه با اینکه تمیز میکنم و ظاهر آکواریوم خیلی زشت میشه هر چی تمیز میکنم دوباره برمیگرده روی برگ های گیاهامم سبز شده حجم تانک من 50 لیتر آبه که دو عدد گیسمان 24 وات سفید استفاده میکنم و سی او 2 هم نشانگر روی سبزه کودهم به ترتیب :استپ 1 و برایتی کی- گریین برایتی اسپشل لایت استفاده میکنم از هر کدوم روزی 2 فشار هر فشار برای 20 لیتره تست نیترات تترا هم روی 12.5 بود و تست فسفات تترا هم روی رنگ زرد 0 قرار داشت الان با این مشخصات لطفا راهنمایی کنید چکار کنم.
    سلام . اگر جلبك سبز پودري هست بايد تا يكماه بهش دست نزني تا سيكلش طي بشه . اونوقت با تيغ پاكشون كن و سيفون سنگين بزن . اگر جلبك نقطه ايي هست يا بخاطر نزديك بودن منبع نور به شيشه ها هست و يا كمبود فسفات . فسفات بايستي ٠/٥ باشه و نيترات ١٠ الي ١٥

15. تشکر ava0098ava, Saeedaqua, ghasem rahimi, rn4j1m1 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

این هم عکس از شیشه تانک لطفا نگاه بندازید بعداین بعد یک ماه از بین میره اسمش چی هست این جلبک؟ بر اثر چی بوجود میاد ؟کدوم یکی از کودهای ADA حاوی فسفاته :step 1 یا green brighty special light

آب تانک سبز نیست فقط شیشه.
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 20170111_230351.jpg   20170111_230421.jpg   20170111_230432.jpg