صفحه 1 از 33 12311 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 326
Like Tree1Likes

موضوع: سوالات بخش ماهيان لب شور

سوالات بخش ماهيان لب شور

سلام دوستان عزيز من اين ماهي رو زياد شكار كردم و خردم

اين ماهي تو آب شور زياده ! هميني هست كه به آب شيرين تبديل مي كنن و نگهداري مي كنند از كرم هم خوب استقبال مي كنه

منم يه بار 12 تاشو يه باره انداختم تو آب شيرين و 10 تا زنده موندن پس تبديل كردنش به شيرين راحته

راستي كسي قيمت اين ماهي رو نميدونه ؟
    تا تواني دل به دست آور دل شكستن هنر نمي باشد !

نام
    رسول گل محمدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط yaqoub
    سلام دوستان عزيز من اين ماهي رو زياد شكار كردم و خردم

اين ماهي تو آب شور زياده ! هميني هست كه به آب شيرين تبديل مي كنن و نگهداري مي كنند از كرم هم خوب استقبال مي كنه

منم يه بار 12 تاشو يه باره انداختم تو آب شيرين و 10 تا زنده موندن پس تبديل كردنش به شيرين راحته

راستي كسي قيمت اين ماهي رو نميدونه ؟
    سلام
    قیمتش بسته به اندازه از دو سه هزار تومان هست به بالا .
    زندگی تفسیر سه کلمه است خندیدن بخشیدن و فراموش کردن پس بخند ببخش و فراموش کن

دقيقا همينطوره من تجربه داشتن يه جفتشونو داشتم تمام باله هاي ماهيام تكهتكه ميشد و من به بقيه شك ميكردم وقتي از موضوع بو بردم انداختمش ژيش سر سوسماري ولي با كمال تعجب بعد از حمله سرسوسماري به اون سريع غذا رو پس داد و ديگه طرفشون نرفت و فرداي اون روز ديدم دم و باله هاي جلوي سرسوسماري هم خورده شده . كه سريع ردش كردم رفت . درد سر مطلقه ولي زيباست

نکته

از این ماهی میتونید برای پاکسازی آکواریومهایی استفاده کنید که از حلزونهای قهوه ای مزاحم پر شده اند.
    ماهی های پافر حتی به خودشون هم رحم نمی کنند و اگر خوب دقت کرده باشید در تانکهایی که بصورت دسته جمعی نگهداری میشن دارای باله های آسیب دیده هستند.

در مورد ماهی اسکات باید بگم این ماهی گوشتخواربوده .این ماهی پرخاشگر و البته خیلی حساس به اکسیژن بوده.اسم محلی ان (دختر ناخدا) می باشد. در اکواریوم به هیچ روشی تخم ریزی نمی کند چون اصولا در موقع تبدیل شدن بهاب شیرین عقیم می شوند.و در مورد خار یا تیغ پشت کمرش باید یگم که این تیغها زهردار می باشد
    منم در مورد زهرش شنيدم يكي از اشناهام گفت دستشو بي حس كرد اما اون گفتش كاز گرفتنگفت باله هاشو زد

6. تشکر Ameen از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    سیامک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mnikzad
    در مورد ماهی اسکات باید بگم این ماهی گوشتخواربوده .این ماهی پرخاشگر و البته خیلی حساس به اکسیژن بوده.اسم محلی ان (دختر ناخدا) می باشد. در اکواریوم به هیچ روشی تخم ریزی نمی کند چون اصولا در موقع تبدیل شدن بهاب شیرین عقیم می شوند.و در مورد خار یا تیغ پشت کمرش باید یگم که این تیغها زهردار می باشد
    منم در مورد زهرش شنيدم يكي از اشناهام گفت دستشو بي حس كرد اما اون گفتش كاز گرفتنگفت باله هاشو زد
    سلام خسته نباشید
    ممنون از مطالبتون . این دختر ناخدا واقعا زیباست و من دوسش دارم به خاطر همین هم گفتم شاید بشه تکثیرش کرد. از این ماهی زیبا یک جفت تو تانکم دارم ولی نمیدونم چرا یکیشون اون یکی رو همیشه دنبال میکنه و اذیتش میکنه تو این 1 هفته ای که این یک جفت ماهی رو به تانکم منتقل کردم بهش صدمه نزده نمیدونم شوخی میکنن یا سر قلمرو دعوا میکنن؟! البته به نر بودن یکیش (ماهی مهاجم)اطمینان دارم ولی به ماده بودن اون یکی شک دارم. میترسم بهش صدمه بزنه ): اونم که خیلی ترسو شده و همش یه گوشه میمونه. تقربیا میشه گفت که ماهی مهاجم قلمرو رو کاملا اشغال کرده. اگه چیزی به ذهنتون رسید راهنمائی کنید.
    در مورده تیغ های پشت کمرش من چیزائی دیدم : از این باله ها یا تیغ ها برای دفاع شخصی استفاده میکنه اونم به این طریق که وقتی هم نوعش بهش حمله ور میشه به صورت مایل در میاد و تیغه هاشو به صورت باز نگه میداره البته این تو شرایطی هستش که نتونه فرار کنه.
    گفتم شاید این مطلب واسه تکمیل حرفهای دوستمون خوب باشه.

نام
    سیامک
    سلام دوستان عزیز
    ممنون که وقت گذاشتید و به مطالب نگاه کردید. ولی آخه در مورده مشکله من که گفته بودم کسی نظر ی نداد. ممنون میشم اگه منو در موره مشکلم راهنمائی کنید:
    (از این ماهی زیبا یک جفت تو تانکم دارم ولی نمیدونم چرا یکیشون اون یکی رو همیشه دنبال میکنه و اذیتش میکنه تو این 1 هفته ای که این یک جفت ماهی رو به تانکم منتقل کردم بهش صدمه نزده نمیدونم شوخی میکنن یا سر قلمرو دعوا میکنن؟! البته به نر بودن یکیش (ماهی مهاجم)اطمینان دارم ولی به ماده بودن اون یکی شک دارم. میترسم بهش صدمه بزنه ): اونم که خیلی ترسو شده و همش یه گوشه میمونه. تقربیا میشه گفت که ماهی مهاجم قلمرو رو کاملا اشغال کرده. اگه چیزی به ذهنتون رسید راهنمائی کنید.)
    ناله را هر چند میخواهم که پنهان دارمش سینه میگوید که من تنگ آمده ام فریاد کن

نام
    رسول گل محمدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط siamak398
    سلام دوستان عزیز
    ممنون که وقت گذاشتید و به مطالب نگاه کردید. ولی آخه در مورده مشکله من که گفته بودم کسی نظر ی نداد. ممنون میشم اگه منو در موره مشکلم راهنمائی کنید:
    (از این ماهی زیبا یک جفت تو تانکم دارم ولی نمیدونم چرا یکیشون اون یکی رو همیشه دنبال میکنه و اذیتش میکنه تو این 1 هفته ای که این یک جفت ماهی رو به تانکم منتقل کردم بهش صدمه نزده نمیدونم شوخی میکنن یا سر قلمرو دعوا میکنن؟! البته به نر بودن یکیش (ماهی مهاجم)اطمینان دارم ولی به ماده بودن اون یکی شک دارم. میترسم بهش صدمه بزنه ): اونم که خیلی ترسو شده و همش یه گوشه میمونه. تقربیا میشه گفت که ماهی مهاجم قلمرو رو کاملا اشغال کرده. اگه چیزی به ذهنتون رسید راهنمائی کنید.)
    سلام دوست عزیز
    ما هم این مطلب را دیده ایم ولی جناب mnikzad فرمودند که : در اکواریوم به هیچ روشی تخم ریزی نمی کند چون اصولا در موقع تبدیل شدن بهاب شیرین عقیم می شوند.و در مورد خار یا تیغ پشت کمرش باید یگم که این تیغها زهردار می باشد .
    در مورد دعواشون هم اگه جدیه و تا حالا به صدمه زدند بهتره یکیشون را رد کنی بره ولی اگه خیلی جدی نیست ماهی مهاجم را چند روز جدا کرده و دوباره آنها را پیش هم بینداز ، ان شاءالله که درست می شود .
    زندگی تفسیر سه کلمه است خندیدن بخشیدن و فراموش کردن پس بخند ببخش و فراموش کن

سلام دوستان
    اقا ما یه جفت داریم دیروز راس راس یکیش چپ شد 2ماه پیشم بودن تا دیروز یکیشون مورد امروزم دومی غذا نمی خوره ولی ریلکس شنا میکنه (زیر شکم سفید شد تا زیر دهنش. رنگش یکم تیره شده تلو تلو میخوره یه ذره).(یه اروانا کوتوله.یه سیلور.یه اروانا پروانه ای.یه سر سوسماری.2تا دیمانسونی 5 تا انجل مونو.2تا رد اسکات همه سالمن شکر خدا )با هیچکدومم کاری ندارن ولی حیفن بمیرن کمکم کنین نمیرن.اب سیفون شد خوب ضد عفونی aquarium drugs(anti septic)زدم .ماهی تو انفرادی.
    مرسی اساتید
    امضاء بلد نيستم http://s2.img7.ir/ovVas.jpg ميزنم
    (0_0)

نام
    علی
    سلام
    اسکاتم فقط کاهو میخوره و لوفک و انرژی اصلا نمیخوره. 4-5 روزم هست که بهش کاهو ندادم تا بالاخره گرسنه بشه و لوفک و انرژی بخوره ولی فایده ای نداشت و بازم نمیخوره. چکارش کنم؟ آخه رفتم به همون ماهی فروشی که اینو ازش خریدم گفتم بعد اون جلو چشمای خودم براشون انرژی ریخت خوردند اما این یکی انگار میخواد با من لج کنه. به نظر شما چکار کنم؟
    مكن خيره بر زيردستان ستم
    كه دستيست بالاي دست تو هم
    *
    سعدي*

صفحه 1 از 33 12311 ... آخرینآخرین