صفحه 5 از 5 نخستنخست ... 345
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 50

غذا ها خوبی هستند رد روبی استفاده کردام خیلی خوبه..فلاورات خیلی جالب نیست
    وقتی بارون میاد همه پرنده ها دنبال سرپناهند ،اما عقاب بالاتر از ابرا پرواز میکنه....

اونا که جرات صحبت تو روتو ندارن پشت سرت حرف میزنند

2. تشکر s@€€d از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    سعید
    نقل قول نوشته اصلی توسط 123reza نمایش پست ها
    سلام
    خیلی عالیه آقا سعید مگه یه تانک جدید راه انداختی ؟؟؟؟؟
    چون عموما از این محلولا برای استارت اولیه تانک استفاده میشه و بعداز طی شدن سیکل ازت و چرخه باکتری دیگه کارایی ندارن درسته

سلام...

خیر این تانک قدیمی.. کی گفته فقط باید موقع راه اندازی استفاده کرد!!!! ؟؟؟ کیفیت اب همیشه مهمه و چرخه اب برای پایدار موندن احتیاج به کمک رسوندن داره، درسته باکتریها قابلیت تکثیر دارن، اما موقع سیفون مقدار زیادی باکتری مفید ومضر از دست میرن که تا موقع تکثیر مجدد باکتریها در محیط مساعد ماهی باید شرایط نسبتا سخت رو طی کنه مخصوصا در شهرهایی که اب شهری سنگین (قلیایی) اونم با املاح خطرناک و غیر عرف در اب هستن! ، و اینکار رو با بیوباکتر میشه تسریع کرد. موقع سرریز اب هم گذشت زمان و اکسیژن دهی، برای اب دپو فقط کلر رو ازبین میبره! اما عناصر خطرناک مخصوصا امونیاک و فلزات سنگین اب که در اب شهر ما به شدت وجود داره همچنان به قوت خودشون باقی هستن.... که میشه با اماده ساز اب رو پاکسازی کرد.... و دراخر خودتون باید شرایط نگهداریتون(تعداد ماهی، مقدار غذادهی، حجم تانک نسبت به ماهیها و..) رو مدنظر قرار بدین و بر اون اساس از این محلولها استفاده کنین.. من از وقتی مقدار درست از این محلولها استفاده میکنم رشد جلبک دیاتوم (رنگ قهوه ای مایل به سیاه) به شدت کاهش پیدا کرده که این خودش به دلیل کاهش فسفات وسیلیکات موجود دراب.... براساس دستورالعمل خود شرکتها سازنده محلول دوز راه اندازی تانک، دوز روزانه و دوز هفتگی و سیفون مشخص شده که من دوز هفتگی و سیفون رو رعایت میکنم.. منتها هر2هفته!... ضمنا استفاده از بیوباکتر در شفاف سازی تاثیر خارق العاده ای داره! به طوریکه در تانکی که اب نسبتا کدر و سنگین داره که وقت سیفونشه، بعد از ریختن دوز استاندارد باکتری، بعد از گذشت 2تا3 و بعضی برندها4ساعت میتونین ببینین که چطور اب شفاف و درخشان شده که این حالت تا چند روز اینده بیشتر هم میشه!
    ویرایش توسط s@€€d : 11-28-2016 در ساعت 02:12 AM

4. تشکر 123reza, Oratet از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    reza
    سلام
    ممنونم آقا سعید از راهنمایی جامع شما من اینو نمیدونستم و هنوز به همون روش سنتی کار میکنم فک کنم سبز شدن زود به زود تانک فلاورام بخاطر همین نکته باشه
    نور رو کم کردم سیفونم 2-3 روز یه بار کردم اما زیاد جواب نگرفتم
    بازم از اینکه تجربه تونو در اختیار ما گذاشتی تشکر میکنم

6. تشکر s@€€d از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    سعید
    سلام...

امشب تصمیم گرفتم یه عکس جالب از مشکل به وجود اومده وتعجب برانگیز براتون بزارم..

اگه پستای قبلی تایپیک توجه کنین عکس سنگ هوا چوبی رو میبینین! در کمال تعجب و دور از انتظارم 2شب پیش موقع سیفون، سرلوله سیفون به ارامی هر چه تمام به سنگ هوا خورد و با توجه به صدای قلقل و کم شدن فشار هوا از کل سنگ هوا حدس زدم چه اتفاقی افتاد! منتها این قلقل خیلییی ضعیف بود و شاید افراد دیگه تا چند وقت دیگه هم تشخیص نمیدادن! (حمل بر خود ستایی و ادعای علم نیست!، بحث تجربه و ارزش این فریضه هست و قدرشو باید بدونین) . خلاصه با بیرون کشیدن سنگ هوا دیدم لوله هوا از بدنه جدا و عاقبت هم که معلوم..... در کمال تعجب جنس بد ونامرغوب و استفاده از کارتن در قسمت داخلی بدنه (مهمترین بخش مقاومت!!!!!) باعث این مشکل شد! اما لایه بیرونی از جنس چوب اما باز هم نامرغوب در حد نیوپان یا یکم بهتر!!
    ضمنا باید بگم برند این سنگ هوا در بسته بندی ista تایوان و به سفارش این شرکت توسط red sea المان ساخته شده بود!، اما دلیل من برای خرید این محصول بیشتر اعتبار شرکتred sea و بعد قیمت بسیار مناسب15000تومان!! اما واقعا از هر دو شرکت انتظار نداشتم! مخصوصا ردسی. ضمنا شرکت ista شرکت معتبر و ثبت شده هست و نمیتونه از برندredsea سو استفاده کنه! در کل دلایل خرید این نوع سنگ هوا هم برای من!(حباب کامل وخالص، چوبی بودن که سازگاری کامل با اب داشته باشه و دیر پر شدن منافذ) بوده که متاسفانه همه قضایا کاملا برعکس شد! اصلا برندها اعتبار سابق رو ندارن اصلااااا! (مصرفی شدن تمام اجناس) نمیتونم بگم دنبال برند نباشین، اما خیلی هم از قبل بهشون اعتماد نکنین! خودم به شدت برند بازم اما دیگه اونقدر هم بهشون اعتماد نمیکنم! میخواد هر برند تو هر زمینه دیگه باشه! دلیل این حرفم رو توی همین 3یا4سال اخیر دیدم وتجربه کردم و دیگه خیلی دنبال اسم و رسم یه به اصطلاح برررند نیستم!

اینم عکس:

img_20161126_014402-jpg
    ویرایش توسط s@€€d : 11-29-2016 در ساعت 07:56 PM

8. تشکر DE§PERADO, bebe, علی ابراهیم پور, saha000, ilovemejaja از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    سعید
    درود خدمت همه دوستان و تبریک پیشاپیش عید.
    طبق معمول باز دم عید شد و تایپیک تکونی ماهم شروع..... منتها اغاز این ماجرا مال 3هفته پیش و من معمولا همیشه برای هر کاری ایام پیش رو، رو از حداقل 1ماه پیش مدنظر قرار میدم تا خدایی نکرده به مشکل برنخورم..

متاسفانه یا خوشبختانه با اسرار زیاد خانواده و رضایت کم خودم نسبت تغییر ماهی جهت رفع کسالت و یکنواختی مفرط باعث شد عشق جووون و سلطان بی چون و چرا اب شیرین و شور رو موقتا و نهایتااااا تا 1یا2سال دیگه بزارم کنار تا با روحیه مضاعف و حوس مجدد دوباره به نگهداری سلطان بپردازم(هههه... خخخخ)

این شد که رفتیم سراغ ماهیهای تکراری و همه بلد که تیپ اشنا و معرف همگان هستند..

parrot @ oscar...

خوشبختانه نژادهای خوبی گیرم کرد و بعد 3هفته رشد خوبی پیدا کردن(البته با غذاهای فلاور قابل پیش بینی هم بود. هه!)

اینم مهمان های ناخوانده و موقتی...

img_20170222_151741-jpg

img_20170222_151821-jpg

البته باید اشاره کنم که اب و شنهای تانک کلا تخلیه و تمام تجهیزات و وسایل سرویس شدن و بعد از ضد عفونی و شستشو چند روزه به تانک منتقل شدن. تانک هم از نو و ابگیری شد و از محلولها برای افزایش سرعت طی شدن سیکل و از بین بردن مضرات اب به صورت منظم و با دوز دقیق استفاده شد و بعد از مدت نسبتا کم 1هفته ناچارا ماهیها رو به تانک اضافه کردم.تمام اصول در تمام مراحل رعایت شد تا تقریبا تمام موانع و خطرهای احتمالی از بین برن.

در همین حین تغییراتی در دکوارسیون و بحث فنی تانک هم با برنامه ریزی از قبل انجام دادم
    به شرح زیر:
    و اما سه قلم از خریدهای امسال بعد از 3سال!!!

دو عدد لامپ فلورسنت t5 ista. color: super blue and with این ابی اکتنیک مایل به بنفش و با ابی اکتنیک قبلی که برند باکیفیت ادیسه بود فرق داره و به نظرم شیکتر و خوش نماتره.. درست مثل تانک اب شور..هر لامپ 39wو قیمت هر کدام 50 تومان

پمپ هوا هم بنا به مشکلات پیش امده تعویض شد! برند sobo super sillent که واقعا 99%سکوته و خیلی بیشتر از jbl ازش راضیم.. گرچه مطمینا این سکوت مطلق پایدار نخواهد ماند.. قیمت 50تومان.

img_20170222_223036-jpg

پمپ هوا jbl بنده هم از همون اول کلا رو فرم نبود و بعد از 2سال متوجه نشت هوا از قسمت اهرم تغییر خروجی هوا و، ورودی شیلنگ شدم که با باز کردنش متوجه شل بودن یک دیافراگم نسبت به دیافراگم دیگه شدم که البته سوراخ ریزی هم داشت که حتی با جایگزاری مهره سایز بزرگ داخل دیافراگم هم خروجی هوا خیلی تغییر نکرد چون لاستیک خودش رو شل کرده بود و متاسفانه این نوع دیافراگم رو پیدا نکردم. و......
    نکته :درسته پمپ هوا رو زیر تانک قرار دادم اما نه از سه راه استفاده کردم و نه از سوپاپ متفرقه و سنگ هوارو هم هر چندماهی عوض میکردم. ضمنا من همیشه تجهیزات رو قویتر میگیرم تا به مرور زمان به هر دلیل در صورت افت وسیله عملکرد ان دچار افت محسوس نشود.. پس مسلما مشکل شرکتی بود و این دیافراگم از همون اول مشکل داشته که به مرور بیشتر هم شده....
    متاسفانه من به شخصه از برندjbl خیری ندیدم و با خرید چندین محصول از محصولات این شرکت باید بگم اصلاااا اونطور که نشون میده نیست و فقط روی فیلترسطلی، غذا و داروهای این شرکت حساب باز کنین!

تغییرات فنی..
    به شرح زیر:

این هم تغییر داخل کمد تانک. pvc جایگزین فیبر پشت شد. البته یه طبقه کوچیک هم اضافه کردم.

img_20170303_003024-jpg

اینم غذا مورد علاقه ماهیها که از غذاهای شرکتی معتبر هم لذیذتره

1489411005564-88661151-jpg میل ورم.

وزن 100gیازده تومان

مهمترین تغییر، تغییر مکان خروجی سطلی که کلا ریتم فیلتراسیون رو به هم زده بود و بنا به مشکلاتی روز اول این کار رو انجام ندادم!

14894112909051971604433-jpg

جالب اینجاست همین تغییرات و خرده کاریها برای من فلک زده 350تومن اب خورد، اما واقعا ناراحت نشدم چون 3سال جز خرید دو عدد غذا و محلول باکتری که در پستهای قبلی گذاشتم هزینه ای نکردم...البته اینها همجز موارد مصرفی بودن و نباید جز خرج حساب بشن...

در اخر باید بگم یه سری تغییرات دیگه انجام دادم که مطمینم حتی شبیهشم هیچ کجا نیست و چون بدون ذکر منبع و مخصوصا نام صاحب اثر قارچ گونه و خیلی سریع همه جا کپی و عملی میشه بهتر دیدم پیش خودم. نگهش دارم...
    هدف من اصلا نمایش داشته ها و صرفا تغییر کاربری تایپیک به نمایشگاه اکواریوم و جمع اوری تشکر و بالابردن امتیاز کاربری سایت نیست! هه! 'بلکه ارایه تجربیات و افزایش بار علمی برای همه دوستان و خودم و در مقابل نظر گرفتن از شما برای افزایش بار علمی و کیفیت کار...
    پیشاپیش ممنون از بازدید و نظراتتون
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست img_20170303_003055-jpg   1489407073512433280166-jpg   14894071931452115604552-jpg   1489407741259-1885682879-jpg   img_20170219_195919-jpg  

img_20170303_003024-jpg   1489409010863-434672329-jpg   1489409124843280184793-jpg   img_20170219_195919-jpg  
    ویرایش توسط s@€€d : 03-14-2017 در ساعت 03:09 AM

10. تشکر DE§PERADO, soheill, mahdi127, saeed6501, Amir Masood, hossein8439, ghasem rahimi از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    سعید
    درود خدمت دوستان متعصب و کاردرست اکواکؤست

دوباره اومدم. خخ

حقیقت از وقتی فلاور رفت کلا دلیلی برای ورود به سایت نمیبینم.

اما بازم یه اتفاق برام افتاد که خداروشکر مثل اتفاقای دیگه رفع بلا و بدون مشکل اساسی بود خداروشکر.....
    بماند......

بعد از4سال جمعا شاید 7یا8بار(مطمئنم به تعداد انگشتای دست نمیرسه)فیلتر سطلی رو تمیز کردم یا به علل دیگه باز کردم. فیلتر بنده هم طبق عکس های تو تایپیک tetra ex600 که قبل از خرید به شدت تحقیق کردم و همون زمان می دیدم که به عده از نشت اب این برند خبر دادن! منتها با خودم میگفتم بالاخره تو منتاژ تمام دسایل پیش میاد و یا ملت درست استفاده نمیکنن یا ضربه موقع حمل عاقبت رو عاقبت یزید میکنه! هه... ای دل غافل. با مراقبت های بسیار بسیار زیادی که من از وسایلم میکنم نباید این بلا، اونم به اینحو سرم میومد! دوستان بعد از سیفون تانک بدون هیچ فشار مضاعف اقدام به هواگیری سطل با تلمبه خودش کردم.. تا حدود 2ساعت بعد! دیدم صدای ابشار از داخل کمد میاد.. اول کم بود. خلاصه درب رو باز کردم و ابرهارو تمیز کردم و دور واشر رو هم بررسی کردم و با دست مال نانو تمیز کردم تا جرمی نباشه. مجددا درب رو بسته و بعد از حدود1ساعت فشار نشتی بیشتر شد.. با بررسی دقیق فیلتر هیییییچ خرابی ظاهری ندیدم به جز!! : موقع بستن درب، درب از یک طرف به فاصله میلیمتر بسته نمیشد و اینجا بود که فهمیدم واشر درب نه به خاطر کیفیت بد جنس، بلکه به خاطر ضعف طراحی شرکت تترا به این روز افتاده!هیچ برند معتبری رو ندیدم که درب تا حدود 4یا5سانت داخل مخزنش فرو بر!! خوب مسلم به مرور اون رینگ دور درب از فشار بسیار زیاد به خاطر خارج شدن هوا از سطل و گرما وسرما و حتی مواد داخل اب خودشو در اصطلاح ول میکنه و وامیره! خداییش فیلتر محکم و موتورعمرانی داره، حتی جنس واشرش هم. تغییری نکرده فقط به خاطر عیب نام برده به مرور خودشو شل کرده... خلاصه این شد که زدیم تو خط برند خاطره ها.... برندی که نه فقط ایران، حتی کل ماهی بازای دنیا به اطمینان، مهندسی دقیق و خاص و عملکرد پایدار به مرور زمان. میشناسنش..در تحقیقات 1هفته ای اینترنتی و میدانی و با مشورت از کارشناسان این حوزه، مخصوصا بچه های مشهد و تهران بین 4برند پیشنهادی اونا( سیچه، اکواال،،jbl و اوشن فری) که خودم هم همین نظرهارو داشتم eheim رو انتخاب کردم. گرچه اونها ایهام های جدید رو دیگه پیشنهاد نمیدادن اما گفتم اصل حرف مردم ونظر خود ادم اونم وقتی ایهام انقدر زیاد و ارزووون شده. نظر یه بنده هدا روی ادیسا بود که من به چین اطمینان نمیکنم! اوشن فری هم قیمت در jblداشت اما این برند مال جنوب شرق واز چینیا بهتره اما به برندهای اروپایی مثل ایهایم سیچه اکواال و.... نمیرسه. از jbl هم به خاطر سابقه بدی که برام داشته اصلااااا خوشم نمیاد. اکواال هم uvخور، اما uv خودش موجود نبود برا همین طبق گفته کارشناس در گردش اب خلل ایجاد میشه سیچه هم عالی بود و طراحی اتصالاتش انحصاری خودش بود و خیلییی رو طراحی اتصالات عالی عمل کرده بود اما قیافش عین سطل اشغال بود. . بین این برندها کیفیت ساخت سیچه ایتالیا و اکواال واقعاااا معرکه بود. سیچه هم منتاژ خود ایتالیا بود که خودش اخر کیفیت! اما تصمیم. گرفتم یه برند شناخته شده و پدر مادر دار بگیرم.

خلاصه شد eheim 2213 که از سر تانک و این ماهیا حیف نون زیاد..
    دوستان بازم نمیتونم بگم برند تترا مشکل داره اما فیلتر سطلیsunsun چین فروشش خیلییی از تترا بیشتره. ضمنا شاید یه عده بگن عیب منتاژ! ببینین عیب منتاژ برا وسیله ای که انقد تحت فشارهوا واب بعد از چند روز یا نهایتا چندماه خودشو نشون میده نه بعد از 4سال!عیب این فیلتر عیب طراحی وگرنه کیفیت ادواتش عالیه.
    این عکس از کارگر خسته:

۲۰۱۷۱۲۰۳_۱۳۱۳۳۶-jpg

همیشه دوست داشتم تجربیاتمو با دیگران درمیون بزارم و از تجربیات دیگران هم استفاده کنم. برا همین از خوبیا و مشکلات تانک و ماهی تو همین تایپیک مثل همیشه مطلب میزارم تا به یه بنده خدایی حداقل کمک بشه!..

دوستان اون پمپ sobo که عکسشو گذاشتم هنوز عییین روز اول ارام تر از فیلتر سطلی داره کار میکنه...فک کنم حدود 10ماه شده دمش گرم عشقه!( قابل توجهjbl پر زرق و برق هه! )
    فیلتر چند روز دیگه به دستم میرسه و ازش عکس میزارم. خداشاهده این فیلتر رو میبینم دلم کباب میشه چون هیچ مشکلی جز واشر نداره! اومدم واشر از امازون بگیرم قیمتش اندازه خود فیلتر تموم میشد!!!
    فعلا بدرود...
    ویرایش توسط s@€€d : 12-04-2017 در ساعت 02:35 PM

12. تشکر یوسف, sbndwich از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    سعید
    سلام.
    اینم کارگر جدید..

۲۰۱۷۱۲۰۵_۱۵۰۳۰۶-jpg
    البت کارگر که چه عرض کنم صاحب کار جدید! جرأت توهین ندارم به ایشون...

انشاا.. از نصبش هم عکس میزارم. فعلا دنبال یه تور خوب و درست حسابی هستم تا جایگزین سبد نداشته این فیلتر طاغوتی کنم! هه... از این نظر تترا واقعااا کلاس کاری بالایی داشت. همونطور که حدس میزدم. جنس بدنه و موتور به تترا نمیرسید اما سادگی، مهندسی اصولی و تفکر دقیق برای طراحی تمام وسایل، بعد از چند دقیقه نگاه کردن دقیق و مقایسه با برندهای دیگه رو پی میبره. حتی با این کیفیت نسبتا پایین اجزا و بدنه باز هم عمرانی ترین برند فیلترسطلی دنیاست... اما اصلا دلم بهش خوش نیست،چون تو این چندسال اخیر اتفاقات مختلفی در شرایط مختلف غیر مبحث اکواریوم برام افتاده که فهمیدم برند، مفهوم سابق رو نداره و اصلا نمیشه اطمینان کامل داشت! نمونه هاش رو در سطوح مختلف تکنولوژی و برندهای مطرح دنیا میتونین به کرات ببینین.. امیدوارم حداقل اندازه فیلتر قبلی عمر کنه واب نده!
    ویرایش توسط s@€€d : 12-05-2017 در ساعت 04:14 PM

14. تشکر یوسف از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    mojtaba
    ســــــــــــــلام
    مبارکه... در مورد فیلتر سطلی که خیلی از دوستان بهش توجه نمیکنن هواگیری درست هست اگر فیلتر درست هواگیری نشه نیمی از موتور(بدلیل وجود هوا) خارج از آب میمونه که به مرور نیم سوز میشه (یکی از دلایلی که اکثر دوستان میگن بعد یه مدت فیلتر قدرت قبل رو نداره) شما اگر بهترین فیلتر رو هم بگیری باز هم دوام نداره برای جلوگیری از نشتی هم باید بعد هر بار سرویس کامل فیلتر واشر به خوبی تمیز و چرب بشه شما با چی واشر فیلتر رو چرب نگه میداری؟ بااین تعاریف که شد به شخصه از ارزانترین فیلتر بازار با قیمت ۱۵۰ تومن الان حدود ۴ ساله دارم استفاده میکنم بدون اینکه نشتی بده یا فشارش کم بشه

http://www.aqua-quest.ir/forum/thread8413/ آکواریوم 800 لیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــتریmoitaba 1362

16. تشکر s@€€d, یوسف از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    سعید
    نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba1362 نمایش پست ها
    ســــــــــــــلام
    مبارکه... در مورد فیلتر سطلی که خیلی از دوستان بهش توجه نمیکنن هواگیری درست هست اگر فیلتر درست هواگیری نشه نیمی از موتور(بدلیل وجود هوا) خارج از آب میمونه که به مرور نیم سوز میشه (یکی از دلایلی که اکثر دوستان میگن بعد یه مدت فیلتر قدرت قبل رو نداره) شما اگر بهترین فیلتر رو هم بگیری باز هم دوام نداره برای جلوگیری از نشتی هم باید بعد هر بار سرویس کامل فیلتر واشر به خوبی تمیز و چرب بشه شما با چی واشر فیلتر رو چرب نگه میداری؟ بااین تعاریف که شد به شخصه از ارزانترین فیلتر بازار با قیمت ۱۵۰ تومن الان حدود ۴ ساله دارم استفاده میکنم بدون اینکه نشتی بده یا فشارش کم بشه

سلام.
    ممنون از حرفهاتون و بله حرف های شما کاملا درست اما....

درباره اب بندی. به نظر من طراحی فیلتر خیلیییی روی عمر قطعات به نسبت کیفیت متریال تاثیر گذاره... والا تو دنیا تترا مشهور به نشت و کم فروش ترین فیلتر اما من تا الان خبری از نشتی ایهایم ندیدم و نشنیدم. درباره نگهداری هم بنده متاسفانه یا خوشبختانه باوسواس خیلی زیاد تمام وسایلم رو نگهداری میکنم که یه جاهایی هم این وسواس برام عذاب اور هم هست. واشر بله همیشه تمیز میشده اما بیخودی! چون دورش هیچ ذره ای دیده نشده تاالان! کلا شااااید 6الی7بار درب فیلتر باز شده که مقدار زیادی هم نیست. ضمنا واشر فیلتر از یک قسمت خاصی شل شده و خودش رو شل کرده و جالبه واشر این فیلتر به شدت سرجاش محکم و مثل ایهایم تکون نمیخوره!( ضعف بزرگ) حرف شمادرباره نیم سوز شدن یا افت قدرت موتور راجع به پاور هد کاملا صدق میکنه و. مشتریان زیادی رو با این مشکل دیدم اما درباره سطلی خیر و ربطی به این نوع نداره.البته موتورهای این محصولات دورانی و سیم پیچ هستند که دلیل کاهش عمر جنس بد سیم پیچ و یا کمبود یا جنس بد ماده شارلاک هست. افت قدرت بیشتر به ضعیف شدن اهنربا روتر یا و مخصوصا جرم بیش از حد دور روتر و محفظه اون برمیگرده. روغن کاری هم خیر تاالان انجام ندادم و اطلاعی نداشتم ممنون میشم دربارش توضیح بدین.
    بازم خیلی ممنونم از اشاعه اطلاعات و انتقال تجربیات ارزشمند و سرزدن به تایپیک بنده.

- - - Updated - - -

درود...

اینم از نصب که هفته پیش انجام شد

چیدمان مدیاو انتقال از فیلتر قبلی به این فیلتر:

۲۰۱۷۱۲۰۵_۲۱۳۳۲۴-jpg

جایگزینی:

۲۰۱۷۱۲۰۶_۱۰۵۰۰۹-jpg

اینم حیف نونا که یه روز نشده ببینین چه رنگی زدن. هه!

۲۰۱۷۱۲۰۶_۱۰۴۹۳۴-jpg
    انشاا... به زودی زود قلمرو میافته دست سلطان. تا اونروز اینا چند سوایی خوشن...به موقعش، دیر یا زود باید جارو به صاحب اول و اخرش یعنی king flower horn بدن....
    ویرایش توسط s@€€d : 12-14-2017 در ساعت 04:34 PM

18. تشکر mojtaba1362 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    mojtaba
    برای آب بندی میتونید از وازلین استفاده کنید
    بسیار موثر هست

http://www.aqua-quest.ir/forum/thread8413/ آکواریوم 800 لیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــتریmoitaba 1362

20. تشکر s@€€d از نویسنده این پست تشکر کرده اند.
صفحه 5 از 5 نخستنخست ... 345