صفحه 1 از 46 12311 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 455

سوالات بخش لوچ ها

زيستگاه اصلى آ ن در اندونزى ، سوماترا وبرونئى ميباشد طول آ ن در طبيعت تا 30سانتى
    مترهم ميرسد در محيط آ كواريوم تا 15 سانت وحتى بيشتر هم ميرسد.
    جزء ماهيا ن حساس نيست اما آ بهائى كه از نظر هوادهى غنى تر باشند براى آ نها مناسب
    ترهستند. ماهى است كه در اكثر طول روز شنا ميكند . غذاى مورد علاقه آ ن انواع كرمها
    ميباشد ولى در خوردن غذا مشكل پسند نميباشد واز غذاى پلت به خوبى تغذيه ميكند حتماٌ
    سعى شود از غذا هائى كه در آ ب فرو ميروند وبه سرعت به كف ميروند استفاده شود زيرا
    به خاطر فُرم دهان ماهى دلقك ، اين ماهى نميتوا ند از غذاهاى شناور در سطح آ ب مانند
    پولكى را مصرف كند.
    اين ماهى از نظر رفتارى وشنا كردن بسيار جالب است در بعضى موا قع به اشكال گونا گونى
    شنا ميكند مثلاً حالت مارپيچى ويا به صورت عمودى شنا ميكند و در بعضى مواقع خود را به
    صورت نيمه جان نمايان ميكند كه يك آ كواريوميست بايستى اين مسائل را مورد توجه قرار
    دهد.

2. تشکر faezeh.aqua از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

سلام دوستان

در مورد اين ماهي ميخواستم بهتون بگم اصلا ماهي خوبي نيست اگر بخواهيد با ماهيان قلدر نگهداري نكنيد اين ماهي در مقطعي از زمان بدرد ميخوره يعني وقتي آكواريوم شمارو حلزو نگرفته باشد و بخواهيد نابود كنيد يك ماهي بسيار ناجور و وحشتناك تا اونجاپيكه من ديدم اگر شما اين ماهيرو براي 4 ماه توي اتنك خود نگهداريد متوجه ميشويد كه من چه ميگويم باعث ترساندن ماهيان در هنگام غذاخوردن ميشود بسيار پرخور و شلوغ است مخصوصا اگر چندتايي تو اكواريوم باشند واويلا هست :x
    هنگام غذا خوردن بسيار شلوغ ميكنند و باعث اذيت و آزار ديگر ماهيان ميشود
    و با شاخكهايي كه در اطراف دهان خود دارد ممكن است به ماهيان ديگر ضربه بزند واقعا ماهي آشغالي هست!!!
    اول خدا بعدا عشق

یه زمانی عشقه لوچ بودم
    چند تایی داشتم خیلی گوشه گیر بودند
    یه روز پسر عمه ام که 10 سالشه اومد و گفت لوچهات هنوز سبیل در نیاوردند.
    و من کر کر خندیدم
    بعد 1ماه دیدم که لوچها غوغا میکنند از شلوغی
    و از انروز فهمیدم که شاید او درست گفته و لوچها سبیل دراورده اند .
    ببخشید اگر بیمزگی کردم.
    لیک خواستم پیامم را در قالب خاطره ای باز گویه کنم.
    یا حق

دوستدار شما دالتون رییس
    آیا این یک جنگله زیباست!!!؟ نخیر؛ شما اشتباه میکنید این رویای دالتون است که میبینید::
    http://www.aqua-quest.ir/forum/threa...tml#post326024

5. تشکر ultraviolet90 از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

سلام
    آقا فرزين من از اين ماهي بد نديم! شايد به خاطر تعداد كمشون باشه يا به خاطر بزرگ بودن ماهيهاي ديگم،من 2تا از اين لوچهاي دلقك دارم،يه تنوع رنگ خوبي به آكواريومم دادن. البته اين نظر شخصيمه

موفق باشيد
    با تشكر . فاقعي

نقل قول نوشته اصلی توسط farzin2000
    سلام دوستان

در مورد اين ماهي ميخواستم بهتون بگم اصلا ماهي خوبي نيست اگر بخواهيد با ماهيان قلدر نگهداري نكنيد اين ماهي در مقطعي از زمان بدرد ميخوره يعني وقتي آكواريوم شمارو حلزو نگرفته باشد و بخواهيد نابود كنيد يك ماهي بسيار ناجور و وحشتناك تا اونجاپيكه من ديدم اگر شما اين ماهيرو براي 4 ماه توي اتنك خود نگهداريد متوجه ميشويد كه من چه ميگويم باعث ترساندن ماهيان در هنگام غذاخوردن ميشود بسيار پرخور و شلوغ است مخصوصا اگر چندتايي تو اكواريوم باشند واويلا هست :x
    هنگام غذا خوردن بسيار شلوغ ميكنند و باعث اذيت و آزار ديگر ماهيان ميشود
    و با شاخكهايي كه در اطراف دهان خود دارد ممكن است به ماهيان ديگر ضربه بزند واقعا ماهي آشغالي هست!!!
    با سلام دوست عزیز باید به عرض شما برسانم اصلا ماهی پرخاشگری نیست این ماهی باید دسته جمعی زندگی کنند باید 4تا5 باشند تا به ماهی های دیگه اسیب نرسانند من چند تا از انها را با ماهی های گوشتخوارم نگهداری میکنند!

يه عكس از لوچ هواشناس...
    اگه كسي از اين ماهي اطلاعاتي داره بگه ممنون ميشم

نام
    رسول گل محمدی
    سلام
    من تا به حال جايي نديدمش ولي فقط اين اطلاعات را تونستم در موردش پيدا كنم . اگه جايي داري كه مي فروشتش و مي خواي بخري بگو يه متن برات ترجمه مي كنم .

ماهِي لوچ هواشناس
    اندازه اِين ماهِي که بِيشتر بومي حوزه آبگِير دانوب تا ولگاست در شرايط طبِيعِي تا 30 سانتِيمتر مي رسد ولِي در آکوآريوم هرگز به اِين اندازه نمي رسد .سبِيلکهاِي حسِي آن رشد و نمو بسِيار دارد .محل زندگِي آن آب ساکن رودخانه هاي گلِي است و بخوبِي مي تواند کمبود اکسِيژن را تحمل نماِيد .در مواقع کمبود اکسِيژن ، ماهِي به سطح آب آمده و مقدارِي هوا گرفته به کف مي رود .اِين ماهِي مي تواند تا 100000 عدد تخم تولِيد کند .باله هاِي سِينه اِي نر از ماده بلندتر است .اطلاعات کافِي در مورد تکثِير آن در دست نِيست.

منبع :
    http://aqu2.blogfa.com/cat-9.aspx
    زندگی تفسیر سه کلمه است خندیدن بخشیدن و فراموش کردن پس بخند ببخش و فراموش کن

نه نميخوام بخرم اين خيلي شبيح لوچ پاكستانيه اگه رفتارشم مثل اون باشه زياد به كار من نمياد چون اون با دم ماهيام مشكل داشت
    بابت اين اطلاعاتي كه دادين ممنون
    ميشه فقط يه لوچ اروم و سازگار با ماهياي گياهخوار بهم معرفي كنيد غير از دلقك
    ممنون از سايت خوبتون
    if we Dont end War - War Will Be End US

نام
    رسول گل محمدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط Skiller
    نه نميخوام بخرم اين خيلي شبيح لوچ پاكستانيه اگه رفتارشم مثل اون باشه زياد به كار من نمياد چون اون با دم ماهيام مشكل داشت
    بابت اين اطلاعاتي كه دادين ممنون
    ميشه فقط يه لوچ اروم و سازگار با ماهياي گياهخوار بهم معرفي كنيد غير از دلقك
    ممنون از سايت خوبتون
    سلام
    لوچ که تو ایران زیاد پیدا نمی شه ، بیش تر دلقکه ولی اگه تونستی لوچ مرمری پیدا کنی هم قشنگه و هم مثل لوچ های دیگه با ماهی ها سازگار .

زندگی تفسیر سه کلمه است خندیدن بخشیدن و فراموش کردن پس بخند ببخش و فراموش کن

سلام
    من يه جفت لوچ دلقك با ماهي هاي گوشتخوارم تو آكواريوم انداختم. ولي از وقتي اومدن تو آكواريوم ميرن تو كنده درختي كه گذاشتم و بيرون نميان. الان 24 ساعته كه نديدمشون. نميدونيد چطوري ميتونم بيرون بيارمشون؟ راستش دارم نگران ميشم كه شايد مرده باشن!!!
    راستي من تو آكواريومم يه جفت گرينُ يه جفت اسكاتُ سه تا پرتُ دو تا اوراتوس و يه جفت مونو دارم.
    منتظر راهنماييتون هستم.

صفحه 1 از 46 12311 ... آخرینآخرین