صفحه 1 از 16 12311 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 155
  1. 07-21-2014 11:20 PM
    This post has been down-ranked. Click "View Post" to view it.

نام
    مهدی
    سلام من درباره گیاه هیچ اطلاعاتی ندارم اما بکتو به نظرم اگه تکرنگ بزنی خیلی قشنگتر میشه............چاکر

نام
    محمد صادق
    از دیسکس سر در نمیارم ولی حتما بک ابی بزن سیاه نزنی که قشنگ نمیشه واسه دیسکس! دیدم که میگما!!

نام
    Мухаммад Mmarnzhad
    اره خودمم پشیمون شدم همین ایده ام دارم برای بک پشتش ولی اون رنگ قشنگو ندارن فعلا یکی گفته تو این هفته میارم .میخوام تک کار کنم.

نام
    محسن
    [QUOTE]من قبل این یک آکواریوم کلاسیک با حجم 72 لیتر آب داشتم که یکباره 90% ماهی ها به سرعت قارچ گرفتن و تلفات سنگینی دادم البته اون موقع خیلی بی اطلاع بودم از اصول نگهداری الان با کمک این انجمن دارم بهتر میشم
    امروز میخاستم یه لامپ یووی مارک اتمن بگیرم چون با نوشته هایی که خوندم دیگه با این لامپ آکواریوم تا 99% مریضی اپیدمی نمیگیره و اگه ماهی بخواد مریض بشه تکی مریض میشن . موجود اینجا 9وات داشت که برای 7000 لیتر آب بود
    زیاده برای حجم آب تانک من ؟ بگیرم مشکلی ایجاد میکنه ؟
    قیمتشو 165 تومان گفت
    قیمتش زیاده یکم ولی نمیخوام دوباره اون طور تلفات داشته باشم و میخوام اصولی باشه ولی به من میگن از واجبات نیست .
    به نظرتون چیکار کنم ؟
    سوال بعدیم اینه که برای آکواریوم گیاهی حتما باید سیستم co2 گرفت یا میتونم با این قرص های co2 همون کارو انجام بدم ؟ البته نمیخوام از اون آکواریوم های شلوغ درست کنم
    حالا اگه چیز دیگه ای هست که باید تهیه کنم و من نمیدونم خوشحال میشم بگین بهم و از دوستای عزیزم هم میخوام اگه ایده ای برای دکوراسیون دارن بهم بگن .ممنونم
    راستــــــــــــی با این بستری که داره مشکلی ایجاد نمیکنه برای کاشت گیاه ؟؟ کود و خاک نداره فقط یک نوع ماسه خیلی ریزه .. [/QUOTE

عزیز کاش قبل از راه اندازی مشورت میگرفتی.الان که بخوایم چیزی بگیم کار از کار گذشته تو بعضی موارد.
    سیستم uv آتمن خوبه اما هیچکدوم مثل jbl یو وی اصل نیست.
    شما ماهی رو قرنطینه شده بخری و آکواریومتون بیماری نداشته باشه مشکلی پیش نمیاد.
    تو این بستر نمیتونی گیاه بکاری.برای دیسکس هم که اصلا" شن مناسب نیست.سیفون کردن خیلی مهمه و تعویض آب.وگرنه با همون تجربه قبلی میشه و تلفات...
    به نظرم شن رو خالی کن و گیاهارو تو گلدون بزار و تو آکواریوم قرار بده.یا بستر خوب بخر.مثلا" ترکیب شن خاویاری با کود زیر بستر مثلا" آکوا بیسیس.
    گیاهایی هستن که بدون co2 هم رشد میکنن.
    فیلترتون هم متاسفانه باید بگم فیلتر خوبی نیست و به نشتی میفته.قدرت موتورشم تا شش ماه بعد نصف میشه.امیدوارم به نشتی نیفته قدرت موتور کم شه مهم نیست چون قوی هست.
    برچسب پشت رو هم مشکی بزن.موفق باشی
    آکواریوم سیچلاید من MOHSEN_PIXON
    http://www.aqua-quest.ir/forum/thread4197/
    اکواریوم گیاهی محسن (MOHSEN_PIXON)
    http://www.aqua-quest.ir/forum/thread5203/

نام
    Мухаммад Mmarnzhad
    من موقعی که این نوع شنو خریدم فروشنده که به نسبت آدم صادقی میزد گفت این دیگه نیاز به سیفون نداره و با این فیلتری که داری همه چیز حله البته اینم بگم که فیلترو از اون نگرفته بودم که بخواد تبلیغ جنس خودشو بکنه . گفت با چندتا کوریدراس تکمیل میشه . برای گیاهم من دقیقا توی همون مغازه یک نمونه آکواریوم بود که توی این شن گیاه کاشته بود برای همین اینو انتخاب کردم و گرنه شن از قبل زیادم داشتم اون موقع
    ویرایش توسط desire.blue : 07-22-2014 در ساعت 02:18 AM

مدیر بخش ساخت و اصول
    نگهداری آکواریوم

نام
    قاسم رحیمی
    نقل قول نوشته اصلی توسط desire.blue نمایش پست ها
    من موقعی که این نوع شنو خریدم فروشنده که به نسبت آدم صادقی میزد گفت این دیگه نیاز به سیفون نداره و با این فیلتری که داری همه چیز حله البته اینم بگم که فیلترو از اون نگرفته بودم که بخواد تبلیغ جنس خودشو بکنه . گفت با چندتا کوریدراس تکمیل میشه . برای گیاهم من دقیقا توی همون مغازه یک نمونه آکواریوم بود که توی این شن گیاه کاشته بود برای همین اینو انتخاب کردم و گرنه شن از قبل زیادم داشتم اون موقع
    سلام
    اکواریوم زیبایی دارید تبریک میگم
    دوستان گفتنی ها را فرمودند ولی برای بکگراندهم باید بگم واقعا زیباست ولی برای اینکه با مشکل روبرو نشید شیشه های عرضی تانک را با برچسب (رنگ ملایم و روشن )بپوشونید( برچسب آبی رنگ باشه بهتره).یه مهتابی کوچیک قرمز ماهیران هم برای شب زمانی که نور محیط کم میشه ، داشته باشید خوبه.
    و اگر تونستید یک چوب آبنوس هم به تانک اضافه کنید.هم برای زیبایی خوبه وهم برای معمول تر کردن شرایط آب
    در مورد شن هم بعضا" برای کاهش استرس ،کف تانک را یا با برچسب می پوشونند ویا از شن استفاده میکنند که یک لایه نازک میریزن.استفاده از شن به دلیل پنهان شدن فضولات در لابه لای شن با افزایش سطح نیترات ونیتریت مواجه میشید که ماهی ها دچار مسمومیت میشن و عوارض دیگه ای رو به دنبال داره.برای جلوگیری از این مورد هم سعی کنید میزان سیفون را بالا ببرید.(دوبار در هفته و هر بار30%).
    چون نگهداری از دیسکس ، سیفون های سنگین را می طلبه ، پیشنهاد میکنم از یک آماده ساز آب ، مثل دیسکس سیف(rivertune discus safe) استفاده کنید. که هم زمان آماده سازی آب (حذف کلر و کلرامین) را کاهش میده و حاوی ویتامین b هست که باعث کاهش استرس میشه.(استرس در زمان سیفون یه امر طبیعی هست و برای اینکه ماهی دچار استرس و شوک نشه این محلول کمک شایانی به ماهی خواهد کرد).
    موفق و پیروز باشید.
    ویرایش توسط ghasem rahimi : 07-22-2014 در ساعت 03:06 AM

نام
    عــــــلی
    دوستان و اساتید گفتنی ها رو گفتند
    اما شما حتما وقتی ماهی رو میخری ماهی و خودت تا دو هفته حدودا قرنظینه کن (حتی اگه به اسم قرنطینه شده داری میخری) البته چون شما ماهی اولته که میخری همین تانکت تانک قرنطینه میشه
    اگه میخوای حرفه ای کارکنی کلا شن و ماسه رو بیخیال شو چون هم خودت اذیت میشی و هم فضولات میره لای شنها و بیرون کشیدنش مکافات
    البته خیلیها هم هستن از ماسه استفاده میکنن اما احتیاج به فیلتراسیون قوی داره
    در مورد گیاه هم میتونی از گیاهای مقاوم مثل آنابیاس جاوا و کریپتون و کریپتون خنجری و.... استفاده کنی.
    یا حق
    دل حرم خداست
    در حرم خدا غیر خدا راه مده

نام
    Мухаммад Mmarnzhad
    ممنونم از همه دوستان که راهنمایی کردن ، حتما از راهنماییشون استفاده میکنم

نام
    Мухаммад Mmarnzhad
    نقل قول نوشته اصلی توسط linux نمایش پست ها
    دوستان و اساتید گفتنی ها رو گفتند
    اما شما حتما وقتی ماهی رو میخری ماهی و خودت تا دو هفته حدودا قرنظینه کن (حتی اگه به اسم قرنطینه شده داری میخری) البته چون شما ماهی اولته که میخری همین تانکت تانک قرنطینه میشه
    اگه میخوای حرفه ای کارکنی کلا شن و ماسه رو بیخیال شو چون هم خودت اذیت میشی و هم فضولات میره لای شنها و بیرون کشیدنش مکافات
    البته خیلیها هم هستن از ماسه استفاده میکنن اما احتیاج به فیلتراسیون قوی داره
    در مورد گیاه هم میتونی از گیاهای مقاوم مثل آنابیاس جاوا و کریپتون و کریپتون خنجری و.... استفاده کنی.
    یا حق

دوست عزیز برای فیلتراسیون قوی تر باید چیکار کنم ؟

صفحه 1 از 16 12311 ... آخرینآخرین