صفحه 1 از 409 1231151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 4082
Like Tree29Likes

موضوع: سوالات بخش مباني تغذيه

نام
    رسول گل محمدی

سوالات بخش مباني تغذيه

سلام
    همه ي اعضا سايت از اين به بعد سوالات خود را در مورد تغذيه ماهي ها در اين تايپيك مطرح كنند .
    توجه : مطرح كردن سوالات خود در تايپيك هاي ديگر خلاف قوانين بوده و منجر به حذف آن مطلب مي گردد . cx
    زندگی تفسیر سه کلمه است خندیدن بخشیدن و فراموش کردن پس بخند ببخش و فراموش کن

2. تشکر obito از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

سلام.من چند تا اسكار كوچك حدودا پنج سانتي متري دارم.هميشه تو تغذيه شون دچار مشكل مي شم و تعداد زيادي از اونها رو از دست داده ام.معمولا بعد خوردن غذا سنگين ميشن.منزوي مي شن و تحركشون رو از دست مي دن.يه گوشه مي شينن . بالا نمي آن.من بهشون كرم خوني كرم خشك لوفاك و دل گاو مي دم.مي خواستم راهنماييم كنين كه چه اندازه (براي هر ماهي)چند وعده و چه غذاهايي بهشون بدم كه اسكارهام سر حال باشن و رشد كنن؟

4. تشکر obito از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    رسول گل محمدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط cavatina
    سلام.من چند تا اسكار كوچك حدودا پنج سانتي متري دارم.هميشه تو تغذيه شون دچار مشكل مي شم و تعداد زيادي از اونها رو از دست داده ام.معمولا بعد خوردن غذا سنگين ميشن.منزوي مي شن و تحركشون رو از دست مي دن.يه گوشه مي شينن . بالا نمي آن.من بهشون كرم خوني كرم خشك لوفاك و دل گاو مي دم.مي خواستم راهنماييم كنين كه چه اندازه (براي هر ماهي)چند وعده و چه غذاهايي بهشون بدم كه اسكارهام سر حال باشن و رشد كنن؟
    سلام
    لوفاك را هر روز 3 تا 4 وعده بده . كرم خوني و خشك را در يكي از وعده هاي روزانه ( مثلا صبح ) بهش بده . دل گاو را در هفته 2 تا 3 بار بده . مقدارش هم لوفاك ها را از يك قاشق چايخوري شروع كن و هر چي بزرگتر شدند بيش تر بهشون بده . دل هم اصلا بهشون زياد نده مثلا همون يك قاشق چايخوري براشون بسه . كرم خوني و خشك را هم بين همون يك قاشق لوفاك بده .

6. تشکر obito از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

با سلام عزیزان میخواستم بدونم چرا پنگوسی های من (گوشتحوار) از موقعی که جاشون رو عوض کردم هر غذایی میدم بعد یک ربع نیم ساعت پس میدن بیرون اگه بتونید راهنماییم کنید ممنون میشم

8. تشکر obito از نویسنده این پست تشکر کرده اند.

نام
    رسول گل محمدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط kimars
    با سلام عزیزان میخواستم بدونم چرا پنگوسی های من (گوشتحوار) از موقعی که جاشون رو عوض کردم هر غذایی میدم بعد یک ربع نیم ساعت پس میدن بیرون اگه بتونید راهنماییم کنید ممنون میشم
    سلام
    خوب اين ماهي خيلي حساسه . احتمالا دماي جاي جديد با دماي قبلي يكسان نبوده يا سختي آب و يا سيكل در آن رعايت نشده بوده و به همين دليل بد غذا مي خوره . بعد از يك هفته كه با محيط جديد آشنا بشه مثل قبل غذا مي خوره .

واقعا دستتون درد نکنه بعد مشکلی نداره یرای رشدشون چون چند روزه غذا چیزی نخوردن ورشدی نداشتن یک موقع رشدشون متوقف نشه
    بعد من تو آکواریوم گیاهیم حلزون زده و از موقعی که زده یه سری گیاهام زرد شد
    میتونه از گیاه جدیدم باشه یک سری پشت قرمزی تازه آوردم تو آکواریومه گیاهای دیگمم کریپتون و سیبی است بعد یه سوال فرق سیوی با سیبی چیه اصلا سیبی داریم چون این گیاه رو با اسم سیبی دادن به من

نام
    رسول گل محمدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط kimars
    واقعا دستتون درد نکنه بعد مشکلی نداره یرای رشدشون چون چند روزه غذا چیزی نخوردن ورشدی نداشتن یک موقع رشدشون متوقف نشه
    بعد من تو آکواریوم گیاهیم حلزون زده و از موقعی که زده یه سری گیاهام زرد شد
    میتونه از گیاه جدیدم باشه یک سری پشت قرمزی تازه آوردم تو آکواریومه گیاهای دیگمم کریپتون و سیبی است بعد یه سوال فرق سیوی با سیبی چیه اصلا سیبی داریم چون این گیاه رو با اسم سیبی دادن به من
    سلام
    شما ته آب غذا بريز خودشون كمي مي خورند و مشكلي نيست .
    گياه ها هم بريزشون دور يا به طريقي كه تو مطالب سايت گفته شده سعي كن حلزون ها را نابود كني چون ممكنه سبب مرگ ماهيات بشند .
    سيبي هم همون سيوي هست كه اسم اصليش نيست و ايراني ها روش اسم گذاشتند و هر كي به يه اسمي صداش مي كنه .

پن كوسي معمولي (علف خوار ) چه غذاهايي دوست داره و چه جور ميشه اون غذاها رو بهش داد ؟ غذاهايي كه تو رشدش تاثير بزاره مال من الان 27 سانته .
    حقیقت گفت مرا برهنه بگذارید و پیرایه بر من مبندید زیرا من هیچگاه از برهنگی خود شرمسار نیستم....

نام
    رسول گل محمدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط ariamohsen
    پن كوسي معمولي (علف خوار ) چه غذاهايي دوست داره و چه جور ميشه اون غذاها رو بهش داد ؟ غذاهايي كه تو رشدش تاثير بزاره مال من الان 27 سانته .
    سلام
    لوفاک براش بریز کف آب و بیش تر جاهایی که حرکت می کنه تا بخوره . یکی از دوستان هم از جگر و دل گاو وگوسفند استفاده کرده بود که می گفت تو رشدش خیلی تاثیر داره .

سلام. همانطور که تویه پسته دیگه نوشتم ،من تازه 4 روزه که یک آکواریوم خریدم و خیلی تازه کارم
    ابعاد: طول 120 - عرض 45 و ارتفاع 60 .

ماهیها: یک جفت اسکار تایگر - یک جفت سورم - یک جفت سیچلاید - 3 تا اوراتوس ماکرو و 3 تا کت فیش.
    الان بهشون این غذاها رو می دم:
    صبحها : غذای Tetra Flakes
    ظهر ها: کرم قرمز منجمد ماهیران
    شبها: انرژی ماهیران (البته روش نوشته پرت قرمز) گفت بیشتر برای رنگ ماهیها خوبه.

به نظر شما همین ها کافی و خوبه یا پیشنهاد دیگه ای دارین؟

صفحه 1 از 409 1231151101 ... آخرینآخرین